کد مطلب:  45997 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اعلام حکم مجازات متهمان شرکت پدیده شاندیز

اعلام حکم مجازات متهمان شرکت پدیده شاندیز

رای دادگاه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی پیرامون متهمان پرونده شرکت پدیده شاندیز امروز پنجم مرداد در نشستی خبری با حضور رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و دادستان استان، توسط قاضی پرونده بطور رسمی اعلام شد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اعلام حکم مجازات متهمان شرکت پدیده شاندیز - Announcing the sentence of the defendants at Padideh Shandiz Co.
اعلام حکم مجازات متهمان شرکت پدیده شاندیز - Announcing the sentence of the defendants at Padideh Shandiz Co.
اعلام حکم مجازات متهمان شرکت پدیده شاندیز - Announcing the sentence of the defendants at Padideh Shandiz Co.

به گزارش آسمونی : پرونده قضایی 120 جلدی شرکت پدیده با 22 متهم افزون بر 136 هزار شاکی دارد.

قاضی پرونده شرکت پدیده روز شنبه در نشست خبری گفت: این پرونده هشتم اسفند پارسال به دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور در مشهد ارجاع شد.  از 22 اردیبهشت گذشته در قالب 16 جلسه دادگاه این پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت و بالاخره در شانزدهمین روز تیر ماه گذشته ختم رسیدگی اعلام و روز 22 تیر ماه نیز رای پرونده در 509 برگ صادر شد.
سیدهادی منصوری افزود: بر این اساس "محسن پهلوان مقدم" متهم ردیف نخست پرونده به لحاظ نقش برجسته در شرکت پدیده به عنوان مدیرعامل، هدایت و رهبری شبکه کلاهبرداری با استفاده از تبلغیات عامه،  فروش سهام به قیمت کاذب و خودداری از اقدام برای استرداد اموال به حبس ابد از نوع مجازات تعزیری درجه یک، استرداد اموال منقول و غیرمنقول و سهام شرکت پدیده به اشخاص و ذینفعان و محرومیت دائم از خدمات دولتی محکوم شد.
رسیدگی به اتهامات شرکت پدیده 22 اردیبهشت ماه گذشته در مشهد روی میز دادگاه مبارزه با جرایم اقتصادی به ریاست قاضی سیدهادی منصوری قرار گرفت و در 16 جلسه به اتهامات 22 متهم در قالب پرونده 100 جلدی رسیدگی و سرانجام حکم این پرونده صادر شد.

اهمیت این پرونده به جهت تعهد و حساسیت مسئولان برای احقاق حقوق مردم به حدی است که رئیس قوه قضائیه پنجشنبه گذشته در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری خراسان رضوی تاکید کرد: حکمی که برای پرونده پدیده صادر و اعلام می شود پرسشهایی میان مردم ایجاد خواهد کرد که می بایست پاسخ داده شوند و در کنار اعلام حکم باید تنویر افکار عمومی نیز صورت گیرد. دستگاه قضا با کمک رسانه تمام ابعاد این حکم افزون بر 500 صفحه‌ ای را که از احکام بی نظیر دستگاه قضایی است تبیین کند.

"عدم رعایت الزامات قانونی، عدم توجه به تذکرات قانونی صادره توسط سازمانهای مسئول، عدم دریافت مجوزهای لازم قانونی، عدم رعایت حقوق سهامداران، تبلیغات گسترده و اغواگرانه منجر به بروز مشکلات متعدد برای شهروندان و سهامداران، عدم تمکین در برابر تعهدات، ارائه دلایل غیرواقعی و واهی برای توجیه اقدامات خلاف قانون، تغییر گسترده کاربری زمینها و عدم رعایت حقوق بیت المال" از جمله مواردی بود که توسط نمایندگان ستاد تدبیر استانداری خراسان رضوی، سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، سازمان امور اراضی کشور و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به عنوان بخشی از تخلفات متهمان پرونده شرکت پدیده شاندیز در صحن علنی دادگاه مطرح شدند.

فعالیت شرکت پدیده شاندیز که 130 هزار سهامدار دارد، چهار سال پیش در پی مطرح شدن تخلفات گسترده در فروش سهام، تغییر غیرمجاز کاربری زمینهای کشاورزی، پرداخت نکردن حقوق دستگاههای ذیربط، دریافت نکردن گواهی پایان کار و دیگر تخلفات مدیران این شرکت با دستور مراجع قضایی متوقف شد.

مراجع قضایی در مرحله نخست، دفاتر فروش و عرضه سهام این شرکت را با حکم دادستانی خراسان رضوی بستند و بعد از مدتی فعالیتهای کل پروژه متوقف شد.

حل مشکل سهامداران و فعال کردن مجدد این پروژه ظرف چهار سال اخیر از دغدغه های جدی مسئولان بود به طوری که سه سال پیش با تشکیل 'ستاد تدبیر' در خراسان رضوی اقداماتی برای راه اندازی دوباره و سر و سامان دادن به وضعیت شرکت پدیده شاندیز صورت گرفت.

پیرو این اقدامات بود که مدیرعامل جدید گروه شرکتهای پدیده شاندیز مهر ماه پارسال اعلام کرد 45 شرکت پیمانکاری و مشاور جزء و کل برای ساخت و تکمیل پروژه های شرکت با این مجموعه قرارداد منعقد کرده اند.

هم اکنون گروه شرکتهای پدیده در قالب شش شرکت اصلی و دو موسسه وابسته در حال فعالیت است و دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان دارد و به طور میانگین دو هزار نفر در بخشهای مختلف این پروژه در شهر شاندیز مشغول کار هستند.

پیش از این با برپایی دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در مشهد دو پرونده مربوط به تخلفات شرکت سرمایه گذاری پردیسبان و تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان هم رسیدگی و احکام مجرمان اعلام شد.
: برای دریافت مشاوره درباره اعلام حکم مجازات متهمان شرکت پدیده شاندیز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام حکم مجازات متهمان شرکت پدیده شاندیز» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید