کد مطلب:  49320 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام یک روز عزای عمومی در استان کردستان

اعلام یک روز عزای عمومی در استان کردستان

در پی حادثه دلخراش انفجار در تالار عروسی سقز و جان‌باختن 11 نفر از هم‌وطنان, امروز جمعه در استان کردستان عزای عمومی اعلام شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام یک روز عزای عمومی در استان کردستان - Announcing a day of public mourning in Kurdistan
اعلام یک روز عزای عمومی در استان کردستان - Announcing a day of public mourning in Kurdistan

اعلام یک روز عزای عمومی در استان کردستان - Announcing a day of public mourning in Kurdistan

به گزارش آسمونی : در پی حادثه دلخراش انفجار در تالار عروسی شهرستان سقز و جان‌باختن 11 نفر از هم‌وطنان, یک روز عزای عمومی در استان کردستان اعلام شد.

استاندار کردستان اعلام کرد: حادثه دردناک پنجشنبه شب (چهاردهم آذر ماه) در سقز که منجر به جانباختن و زخمی شدن تعدادی از هم استانی‌های عزیزمان در آن شهرستان شد, بدون شک یکی از تلخ‌ترین حوادث چند سال اخیر به شمار می‌رود.

بهمن مرادنیا با تسلیت به خانواده داغدیده جان‌باختگان و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان این حادثه دلخراش، روز پانزدهم آذرماه 98 را در استان عزای عمومی اعلام کرد.

وی تاکید کرد: همه مراکز درمانی تمام تلاش خود را برای مداوای مصدومان بکار گرفته و ارگان‌ها و نهاهای ذیربط تمام ابعاد قضایا را بررسی و علت روی دادن این حادثه دردناک به اطلاع عموم مردم عزیز استان برسد.

استاندار کردستان گفت: از درگاه خداوند سبحان برای همه جانباختگان غفران الهی و برای مصدومان طلب شفای عاجل دارم.

 انفجار کپسول گاز در یک تالار جان 11 نفر را گرفت

حسین خوش‌اقبال, معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تشریح جزئیات این حادثه و تسلیت به همه مردم و حادثه‌دیدگان اظهار داشت: متاسفانه بر اثر حادثه آتش‌سوزی در یک تالار عروسی در سقز, 11 کشته و 38 نفر زخمی شده‌اند.

وی با بیان اینکه دلیل اولیه این حادثه, بر اثر پارگی شلینگ گاز متصل به بخاری و انفجار گاز بود, گفت: حاضران به‌دلیل ترس, به طرف درهای خروجی هجوم برده و تعداد زیادی زیر دست و پا مانده و جان خود را از دست داده‌اند.

خوش‌اقبال افزود: متاسفانه دو نفر از افراد فوتی پسر 4 تا 8 ساله, دو نفر دختر 4 تا 8 ساله, پنج نفر خانم 35 تا 60 ساله بودند.

وی اظهار کرد: 8 آمبولانس از سقز, دو آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس از سنندج, دو آمبولانس از دیواندره,  سه آمبولانس از بانه و 5 آمبولانس از آذربایجان غربی همراه با نیروهای امدادی به محل اعزام شده‌ و پرسنل, پزشکان و متخصصان تمام بیمارستان‌های سقز, کوثر و توحید سنندج, بانه, دیواندره, بوکان, مهاباد و میاندوآب در آماده‌باش کامل هستند.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: هیچ مشکل امنیتی در محل روی نداده و ابعاد دقیق این حادثه پس از بررسی‌های نهایی, مجددا از طریق رسانه‌های معتبر اطلاع‌رسانی می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره اعلام یک روز عزای عمومی در استان کردستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام یک روز عزای عمومی در استان کردستان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید