مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  54570 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام 4 شرط اصلی دریافت وام ودیعه مسکن

اعلام 4 شرط اصلی دریافت وام ودیعه مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام ۴ شرط اصلی برای دریافت وام ودیعه مسکن، گفت: یکی از شروط این است که فرم(ج) متقاضیان مذکور باید سبز باشد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : پروانه اصلانی با بیان اینکه ساز و کار اعطای این وام در قالب دستورالعمل بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی، اجرایی و تعیین می‌شود، افزود: مطابق قوانین و مقررات بانکی، این وام به مستاجر تعلق می‌گیرد، اما به موجر پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به این که برای سه گروه وام 50 میلیون تومانی، 30 و 15 میلیون تومانی در نظر گرفته شده که به ترتیب برای شهر تهران، کلان شهر‌ها و دیگر شهرهاست، افزود: میزان سود ماهانه وام 50 میلیون تومانی حدود 540 هزار تومان، وام 30 میلیون تومانی ماهی 325 هزار و وام 15 میلیون تومانی160 هزار تومان با نرخ سود 13 درصد است.

وی با تاکید بر این که مستاجران صرفاًَ سود تسهیلات را می‌پردازند و اصل را در پایان سال به بانک بر می‌گردانند، تصریح کرد: با توجه به اینکه منابع، محدود است ناچاریم برای پرداخت آن اولویت بندی کنیم و کسانی که نیازمندتر هستند مشمول استفاده از این وام می‌شوند. گروه‌هایی مانند افراد تحت پوش کمیته امداد، سازمان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، حقوق بگیران، کارگران، مستمری بگیران و بازنشستگان جزو گروه‌های هدف این طرح هستند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: هفته آینده این برنامه اجرایی می شود و متقاضیان استفاه از این وام باید در سامانه نام نویسی کنند که بر اساس اولویت بندی، انتخاب می‌شوند.

اصلانی با بیان این که طبیعتا شاخص‌هایی که نشان دهنده حمایت بیشتری از خانوارهاست اولویت دارند درباره شرایط مورد نیاز برای دریافت وام ودیعه مسکن اضافه کرد: مستاجران حتماً باید اجاره نامه دارای کدرهگیری و شرایط وام ساماندهی را هم داشته باشند یعنی وام یا امکانات یارانه‌ای از طرف دولت در بخش زمین یا مسکن نگرفته باشند و صاحب ملک نباشند و از سال 84 هیچگونه سابقه خرید و فروش ملک نداشته باشند. ضمن این که باید سرپرست خانوار باشند و شهری را که تقاضا می‌کنند در آن 5 سال سابقه سکونت داشته باشند و همه این مولفه‌ها باید مستند و در سایت قابل بارگذاری باشند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اعلام 4 شرط اصلی دریافت وام ودیعه مسکن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام 4 شرط اصلی دریافت وام ودیعه مسکن» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید