کد مطلب:  37577 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی

شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی

طراحی انیمیشن یکی از مشاغلی است که چند سالی است بسیار رونق گرفته است. انیمیشن را می توان به روش های مختلفی...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

طراحی انیمیشن یکی از مشاغلی است که چند سالی است بسیار رونق گرفته است. انیمیشن را می توان به روش های مختلفی طراحی کرد، مانند دو بعدی، سه بعدی و ... . آسمونی در این بخش تفاوت انیمیشن دو بعدی و سه بعدی را بیان می کند و برخی از شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی را معرفی می کند.

شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی

تفاوت انیمیشن دو بعدی و سه بعدی

راستش را بخواهید بین این دو تکنیک که بهتر است بگوییم انیمیشن دو بعدی و انیمیشن سه بعدی چندان مسئله ای نیست!

شاید تا همین چند سال پیش در عرصه حرفه ای سینمای جهانی این بحث بسیار داغ بود، تا جایی که بعد از دومین عصر طلایی دیزنی یعنی از دهه هشتاد تا اواسط دهه نود که چندین شاهکار دو بعدی پی در پی ساخته شد، استودیو های دو بعدی تعطیل شدند و با ورود به سال 2000 آثار نا موفق سه بعدی جایشان را گرفتند، و چندی بعد با در هم آمیختن دو استودیو پیکسار و دیزنی “جان لستر” مدیر استودیو پیکسار که کرسی مدیریت خلاقه استودیو دیزنی را به عهده گرفته بود دوباره باب بازگشایی استودیو های دو بعدی را باز کرد که باز هم با شکست مواجه شد.

اما حقیقت این است که این بحث در دنیای حرفه ای انیمیشن به پایان رسیده و هر کدام از این دو روش که خود می توانند بی نهایت سبک های بصری متنوع را ایجاد کنند جای خود را پیدا کرده اند . حالا جنگ تکنیک جای خود را به نو آوری، هنر و خلاقیت داده است، چنانچه در اسکار اخیر در بین آثاری که کاندید بهترین اثر سینمایی انیمیشن بودند تنها یک انیمیشن سه بعدی حضور داشت. لازم به توضیح است که پدید آمدن تکنیک سه بعدی کامپیوتری برای بزرگان سینمای انیمیشن در دنیا به هیچ عنوان به منزله آسانتر شدن تولید انیمیشن نیست بلکه در آثار بزرگ سینمای انیمیشن سه بعدی تولید هر انیمیشن سینمایی به مفهوم جلوتر رفتن هنر و تکنولژی انیمیشن است.

اما قاعده بازی در کشور ما متفاوت است، انگار هنوز جنگی وجود دارد که دو بعدی یا سه بعدی!! بسیاری از مردم و مسئولین فکر می کنند که سه بعدی بهتر است، چرا که آنها فقط دیزنی و پیکسار را می بینند؛ آن هم فقط آن کارهای سینمایی پر زرق و برق را که بر روی پیشخوان هر مغازه و دستفروشی دیده می شوند و بالای هر وب سایتی چشمک می زنند. که متاسفانه همین آثار اخیر هم بدون در نظر گرفتن چند عنوان خواص خالی از مفهموم و ارزش شده اند.

در ادامه همین روند در کشور ما نیز استودیو های متععدی تاسیس شده اند که همگی در زمینه انیمیشن سه بعدی دیجیتال فعالیت می کنند، تولیدات گسترده ای دارند و می توانند سالی یک انیمیشن سینمایی را روانه بازار کنند، این در حالی است که روند پیش تولید و تولید یک انیمیشن سینمایی در استودیو های بزرگ دنیا کمتر از سه سال نیست. به لطف فیلم های آموزشی متعددی که در اینترنت وجود دارد جواب همه سوالات داده شده و هر روز سیستم های سخت افزاری قوی تر و نرم افزار هایی با امکانات بیشتر و ساده تری وارد بازار می شوند که می توانند ساخت انیمشن را برای علاقه مندان شدنی تر کنند. اما در این بین حلقه مفقوده ای وجود دارد و آن خلاقیت است. گویی ما در تولید هم مصرف کننده شده ایم، چرا که در تولید انبوه چنین آثاری هیچ چیز جلو نمی رود، نه داستانی که ارزش شنیدن داشته باشد، و نه تصویری که روح مخاطب را نوازش دهد و یا خونش را به جوش بیاورد، تنها tutorial های به هم چسبیده که سعی می کنند داستانی داشته باشند.

چرا در ازاء هر استودیوی دو بعدی و یا استاپ موشن در ایران ده ها استودیوی سه بعدی وجود دارد؟ چرا این استودیو ها تولیدات انبوهی دارند ولی اکثر آنها در کار خود موفق نیستند و در فستیوال ها و یا وقایع بزرگ جهانی کوچکترین اعتنایی به آنها نمی شود؟ و همگی در پی جذب سوپسیت های بلا عوض از دولتند؟ جواب سوال ساده است! عدم شناخت هنر انیمیشن، شما برای تولید یک اثر دو بعدی نمی توانید بدون دانش طراحی کوچکترین قدمی بردارید! و طراحی یعنی شناخت! شما برای تولید یک اثر استاپ موشن بدون دانش عمیق انیمیشن و باز هم طراحی و خیلی موارد دیگر نمی توانید مفاصل کاراکتر خود را تکان دهید و با هیچ نرم افزاری نمی توانید مفصل درستی برای شخصیت های خود بسازید. پس با چالش های واقعی خلق اثر مواجه خواهید شد، برای حل چالش هایتان باید در روند تولید اثر خود سفر کنید و سفر هم یعنی شناخت، اگر نتوانید چیزی را بسازید نمی توانید با خواندن tutorial به آن دست پیدا کنید، باید مطالعه و تمرین و تست کنید و زمان بگذارید تا بشناسید. و از همین روی است که یا نمی توانید به وقوع ایده تان همانطور که دوست داشته اید دست پیدا کنید و یا با شناخت کافی این کار را خواهید کرد و از نتیجه کار راضی خواهید بود.

شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی
شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی

شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی

شرکت طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی ویشکا

تولید فیلم های انیمیشن سه بعدی تبلیغاتی - آموزشی - سرگرمی و محصولات رسانه ای - طراحی کاراکتر

آدرس :

ایران - تهران - پورابتهاج (دارآباد) - نرسیده به میدان باهنر (نیاوران) - خ. خداوردی - پ. 19

تلفن :

021-22815524

فکس :

021-22290524

وب سایت :

www.vishkastudio.ir

ایمیل :

info@vishka.com

کد پستی :

1678963584

شرکت طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی جادوی متحرک سازی پارسا

طراحی کامپیوتری و انیمیشن

آدرس :

ایران - تهران - لواسانی (فرمانیه) - خ. براتی - ک. محمودی - پ. 6 - واحد 5

تلفن :

021-22210091

کد پستی :

19376

شرکت طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی استودیوی انیمیشن سیمرغ

طراحی کامپیوتری و انیمیشن

آدرس :

ایران - تهران - بلوار کشاورز - خ. 16 آذر - نبش کوچه عروجی - پردیس فناوران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران - ط. سوم

تلفن همراه :

09126838471

ایمیل :

s09126838471@gmail.com

شرکت طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی مرکز مطالعات و تولیدات فیلم انیمیشن حوزه هنری

طراحی کامپیوتری و انیمیشن

آدرس :

ایران - تهران - فاطمی - روبروی وزارت کشور - خ. 2 - پ. 5 - ط. دوم

تلفن :

021-88963360

فکس :

021-88952057

وب سایت :

www.rpeapietures.com

ایمیل :

info@rpeapietures.com

کد پستی :

1415794761

شرکت طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی خانه سینماگران جوان

تهیه و تولید انواع فیلم و کلیه خدمات فیلمسازی

آدرس :

ایران - تهران - بهشتی (عباس آباد) - خ. سرافراز - خ. 1 - پ. 22 - ط. سوم

تلفن :

021-88731579

فکس :

021-88731867

وب سایت :

www.khane.org

ایمیل :

info@khane.org

 

: برای دریافت مشاوره درباره شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شرکت های طراحی انیمیشن دو بعدی و سه بعدی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید