کد مطلب:  7187 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فیلم فرشته ها با هم می آیند

فیلم فرشته ها با هم می آیند

آسمونی : فیلم فرشته ها با هم می آیند از جمله فیلم هایی است که به کارگردانی حامد محمدی توانست در سی و دومین...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

آسمونی : فیلم فرشته ها با هم می آیند از جمله فیلم هایی است که به کارگردانی حامد محمدی توانست در سی و دومین جشنواره فیلم فجر در بخش نگاه نو راه یابد . فرشته ها با هم می ‌آیند را نویسنده فیلمنامه های « طلا و مس » و « حوض نقاشی » ، یعنی حامد محمدی ساخته است . بازیگران اصلی فیلم فرشته ها با هم می آیند جواد عزتی و نازنین بیاتی هستند که در کنار هم ایفای نقش می کنند .

داستان فیلم فرشته ها با هم می آیند 

در خلاصه داستان فیلم فرشته ‌ها با هم می‌آیند آمده است : « فرشته‌ها که بیایند حتما باید منتظر اتفاقاتی باشیم . » فیلم فرشته ‌ها با هم می ‌آیند داستان خانواده ای جوان و ساده را روایت می کند که روحانی جوانی به نام احمد ( جواد عزتی ) با همسرش لیلا ( نازنین بیاتی ) در حالی با تنگدستی روزگار سپری می ‌کنند که صاحب سه فرزند همزمان می ‌شوند . فیلم فرشته‌ها با هم می ‌آیند ، روایت فرشته ‌هایی است که در یک خانواده روحانی و ساده به دنیا می ‌آیند . احمد با شغل برق کاری و مستاجر بودن هنوز برشرایط موجود و تهیه امکانات نگه داری از سه فرزند فایق نیامده که با بحرانی بزرگتر مواجه می شود . یکی از قل ها ( نرگس ) با بیماری نیازمند به اکسیژن متولد می شود . حالا احمد بیش از پیش باید در تلاش معاش باشد ، لذا با کشمکش هایی پیشنهاد بازی در یک فیلم سینمایی را می پذیرد . نوع برداشت مردم از زندگی یک روحانی و نگاه خود جامعه روحانیت و حوزه به مقوله سینما ، تضاد و تناقض هایی را فراراه احمد پدید می آورد که با موقعیت های کمدی و طنزهای کلامی همراه می شود .

عوامل فیلم فرشته ها با هم می آیند

نویسنده و کارگردان : حامد محمدیة، تهیه‌کننده : منوچهر محمدی، 

بازیگران : جواد عزتی ، نازنین بیاتی ، رضا ناجی و بهاره ریاحی به عنوان بازیگران اصلی در فیلم فرشته‌ ها با هم می‌ آیند نقش‌ آفرینی می کنند .

مشاور کارگردان : همایون اسعدیان ، برنامه‌ ریز و دستیار کارگردان : مریم هژیروند ، دستیار دوم کارگردان : نگار جنیدی

دستیار برنامه ریز : امید جزینی ، منشی صحنه : ندا آصف ، مدیرتولید : مجید کریمی ، دستیار مدیر تولید : مهدی عراقی

مدیر تدارکات : سجاد رحیمی ، دستیار محمد ابراهیمی ، طراح صحنه و لباس : حسین مجد ، دستیار صحنه و لباس : داوود امیر بهادری

مدیر صحنه : احمد عبدالهی ، دستیار لباس: زهرا موسوی ، مدیرفیلمبرداری : فرشاد محمدی ، دستیار اول فیلمبردار : احمد کاووسی

طراح چهره‌پردازی : مهرداد میرکیانی ، چهره پردازان : رضا عربی ، مریم رخ افروز ، صدابردار : ساسان نخعی ، دستیار صدابردار : بردیا کربلایی

عکاس : مهدی دلخواسته ، تصویربردار پشت صحنه : حسین محمدی..

فیلم فرشته ها با هم می آیند ، تولید مشترک حوزه هنری و منوچهر محمدی است . محمدی که یکی از تهیه کنندگان شاخص سینمای ایران است ، پیشتر فیلم‌های سینمایی « مارمولک » ، « بازمانده » ، « بوسیدن روی ماه » ، « حوض نقاشی » ، « مهمان داریم » و … را تهیه کرده است.

نقد فیلم فرشته ها با هم می آیند

مهرزاد دانش یکی از منتقدان سینما درباره ی فیلم فرشته ها با هم می آیند می گوید : جمع ‌و جور بودن فیلم در کنار فضا سازی صمیمانه و دوست ‌داشتنی ‌ای که بین دو کاراکتر اصلی داستان جاری است و البته بیش از هر چیز بازی خوب جواد عزتی و نازنین بیاتی به آن کمک می ‌کند ، از امتیازهای این فیلم است ، اما آفت‌ هایی همچون فقدان خط اصلی در مسیر درام و نیز مقصد خوش ‌خیالانه‌ای که لابد قرار است مفهوم امید از آن تلقی شود ، مانع از دستیابی فیلم به سطح بالا‌تری می ‌شود . یکی از نقاط قابل توجه فیلم به ویژه در مقایسه با فیلم ‌هایی که شخصیت ‌های روحانی دارند و به زندگی روحانیان می ‌پردازند ، اکتیو بودن روحانی فیلم است که برخلاف نمونه ‌های مشابه که عمدتاً از روحانیان تصویری ضعیف و کمرو ارایه می ‌دهد ، هویتی ملموس دارد . البته نکاتی اغراق ‌آمیز مانند امتناع بی ‌دلیل این شخصیت از گرفتن یارانه ‌ی ماهانه ‌اش با توجه به نیاز شدید مالی ‌ای که دارد شمایل یادشده را تا حدی مخدوش می ‌کند.

نظر خود را درباره «فیلم فرشته ها با هم می آیند» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید