کد مطلب:  52992 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزیره‌ای که اثری از کرونا در آن نیست

جزیره‌ای که اثری از کرونا در آن نیست

از زمان شیوع ویروس «کرونا» ‌تاکنون هیچ مورد ابتلا به این ویروس در جزیره توریستی «آلینگدو»، تنها جزیره دریای شرقی کره جنوبی گزارش نشده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزیره‌ای که اثری از کرونا در آن نیست - An island without a trace of Corona
جزیره‌ای که اثری از کرونا در آن نیست - An island without a trace of Corona
جزیره‌ای که اثری از کرونا در آن نیست - An island without a trace of Corona

به گزارش آسمونی : براساس متنی که «لی سانگ کی»، مدیر گروه رسانه‌ای «آسیا ان» در اختیار ما قرار داده است، «آلینگدو»(Ulleungdo) جزیره‌ای در دریای شرقی کره جنوبی با  72.9 متر مربع مساحت و حدود 10 میلیون نفر جمعیت است که تنها جزیره دریای شرقی «کُره»‌ محسوب می‌شود.

کره‌ای‌ها جزیره «آلینگدو» را به عنوان برترین نمونه محیط زیست پاک محسوب می‌کنند. 100 روز پس از آغاز شیوع ویروس «کووید 19»‌ در کره جنوبی، هیچ فردی تاکنون در جزیره «آلینگدو» به این ویروس مبتلا نشده است.

تا روز بیست و هشتم آوریل شمار مبتلایان ویروس «کرونا» در کره جنوبی‌ 10,752 نفر و شمار جان‌باختگان در اثر ابتلا به این ویروس 244 نفر گزارش شده است. میانگین مرگ در این کشور 2.27 درصد است که از میانگین سایر کشورها پایین‌تر است.

به لطف سیاست‌های فرماندار این جزیره، رعایت اصول بهداشتی توسط ساکنان و کاهش شمار ورود و خروج، حالا هیچ مورد مبتلا به ویروس «کرونا» در «آلینگدو» گزارش نشده است.

از آنجا که این جزیره به «جئونسانگنام» ـ استانی با بیشترین آمار جان‌باختگان در اثر ابتلا به ویروس «کرونا» در کره‌جنوبی ـ تعلق دارد، پدیده «ثبت صفر مورد مبتلا و صفر مورد مرگ»‌ در جزیره «آلینگدو» ارزشمندتر جلوه می‌کند.

شمار مبتلایان به ویروس «کرونا» در کره‌جنوبی ‌که به طور کامل بهبود یافته‌اند تا روز بیست و هفتم آوریل از 90 نفر به 8854 نفر افزایش یافته‌ است. به علاوه تاکنون از  608,514 نفر در کره جنوبی آزمایش «کرونا» گرفته شده که نتیجه 588,559 نفر از آن‌ها منفی و نتیجه 9,203 نفر از آن‌ها هنوز در دست بررسی است.

از آنجایی که به نظر می‌رسد روند شیوع ویروس «کرونا» در کره‌جنوبی تحت کنترل درآمده است،‌ مقامات این کشور قصد دارند فعالیت‌های اجتماعی همچون مسافرت و بازگشایی مدارس را از ماه «می» افزایش دهند. به این ترتیب انتظار می‌رود گردشگران داخلی و خارجی از جزیره «آلینگدو» که یکی از مقاصد گردشگری مهم کره‌جنوبی محسوب می‌شد، بازدید کنند.

جزیره ‌«آلینگدو» در 217 کیلومتری شهر «پوهانگ» و 178 کیلومتری شهر «‌گانگ‌نئونگ»‌ محل برگزاری المپیک زمستانی 2018 واقع شده است.

به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد در «آلینگدو»، سالانه بیش از 400 هزار نفر از این جزیره بازدید می‌کنند؛ این در حالی است که هنوز استفاده از خدمات هوایی برای این جزیره امکان‌پذیر نیست، اما مسوولان این جزیره برنامه‌ای برای ساخت یک فرودگاه در نظر دارند.

: برای دریافت مشاوره درباره جزیره‌ای که اثری از کرونا در آن نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جزیره‌ای که اثری از کرونا در آن نیست» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید