کد مطلب:  4021 
3 نظر
3 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هدیه مناسب کدام است؟

هدیه مناسب کدام است؟

هديه دادن كار آساني نيست حتي براي خيلي‌ها غيرممكن است. آن‌ها به جاي دادن هديه ترجيح مي‌دهند كه پول كادو...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هدیه مناسب کدام است؟
هدیه مناسب کدام است؟


هدیه دادن کار آسانی نیست حتی برای خیلی‌ها غیرممکن است. آن‌ها به جای دادن هدیه ترجیح می‌دهند که پول کادو بدهند. توجه داشته باشید که هیچ پولی با هدیه برابری نمی‌کند، چرا که هدیه به یادگار می‌ماند. اما توجه به چند نکته ساده هدیه دادن را آسان‌تر می‌سازد.

پیدا کردن‌ علایق

یک هدیه عالی نشان‌دهنده آن است که شما احساسات و یا علایقی را به یک فرد تقدیم می‌کنید. بنابراین؛ بهترین هدیه آن است که بیش‌ترین فکر روی آن گذاشته شده باشد. باید اندیشید او چه دوست دارد؟ چه چیزی باعث می‌شود که او فکر کند برای شما مخصوص است؟ کتاب‌های خاص، موسیقی، عطر، مسافرت و ... از جمله این هدایاست. گاهی بد نیست نظر فرد سومی را هم جویا شد.

جست وجو

پس از آن که تصمیم کلی را گرفتید. باید روی آن کمی بیش‌تر کار و جست‌وجو کنید. در مورد محدوده آن هدیه خاص تحقیق کنید. یعنی اگر تصمیم به هدیه کردن کتاب گرفته‌اید، ببینید که او چه سبک نوشتاری را دوست دارد و یا چه نویسنده‌ای را ترجیح می‌دهد. چه نسخه‌هایی از آن کتاب، در چه سال‌هایی و در کدام انتشاراتی چاپ شده است. یکی از کارهای جالب این است که شما مجموعه‌ای از هدایای مرتبط را در یک بسته گذاشته و به فرد کادو دهید، به طور مثال مجموعه‌ای از لوازم تحریر یا وسایل آرایشی، جالب خواهد بود.

بودجه بندی

دیدگاه کلی چنین است: هر چه که فرد نزدیک‌تر یا مسن‌تر باشد، هدیه ارزشمندتر خواهد بود.

بسته‌ بندی و کارت

باور کنید که این مرحله بسیار مهم است. قطعاً اگر هدیه خود را با روزنامه بسته‌بندی کنید و یا از کاغذ کادوهایی که قبلاً از روی هدیه دیگری باز کرده‌اید (و حالا مچاله شده‌اند) جالب نخواهد بود. ادب حکم می‌کند که حتماً یک نوشته کوتاه با نام خود روی هدیه ضمیمه کنید.

مستقیم عمل کنید

هیچ‌گاه از فرد دیگری نخواهید که هدیه شما را به شخص مورد نظر برساند. مگر شما در ایران باشید و او در قطب جنوب!

ایده‌های جالب برای دادن هدیه

• خودتان بسازید: هیچ چیز بیش‌تر از هدیه‌ای که خودتان درست کرده‌اید، علاقه شما را به فرد نشان نمی‌دهد. • هدیه‌ای ماندگار و خاطره‌انگیز: هیچ کسی وسیله زیادی دوست ندارد! چرا فکر می‌کنید که ممکن است بلیت تئاتر، ثبت نام در یک کلاس، تور ورزشی و سیاحتی و ... بهتر از هدایای دیگر نباشد! • مهمانی: گرفتن یک مهمانی ساده با حضور هم‌کلاسی‌های قدیمی و سورپرایز کردن فرد نیز می‌تواند از ایده‌های جذاب باشد.
: برای دریافت مشاوره درباره هدیه مناسب کدام است؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هدیه مناسب کدام است؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید