کد مطلب:  10928 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حریق جنگل های آمل ادامه دارد / بالگردنیاز است

حریق جنگل های آمل ادامه دارد / بالگردنیاز است

1394/05/14بخشدار امامزاده عبداله شهرستان آمل گفت: مهار دامنه آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی این بخش با نبود امکانات...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

amol-forest-fire-continues
amol-forest-fire-continues

1394/05/14

بخشدار امامزاده عبداله شهرستان آمل گفت: مهار دامنه آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی این بخش با نبود امکانات اطفای حریق امکان پذیر نیست و اعزام بالگردهای آب پاش به این منطقه ضروری است.

به گزارش آسمونی ، آتش سوزی در بخشی از ارتفاعات جنگلی روستاهای کمربن و شاهزید به نام ' شیردار اسی ' از عصر روز گذشته شروع شد و همچنان ادامه دارد.

یحیی عسگری پور عصر سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به علت صعب العبور و صخره ای بودن محل آتش سوزی، امکان اعزام ماشین های آتش نشانی و تانکرهای حمل آب وجود ندارد.

وی اقزود: با وجود اعلام این شرایط به ستاد مدیریت بحران استانداری ، درخواست اعزام یک فروند بالگرد برای مقابله با آتش در این بخش شده که تاکنون خبری نشده است.

بخشدار امامزاده عبداله آمل گفت: البته اکنون نیروهای مردمی، امدادی و یگان حفاظت به منطقه اعزام شده اند و تلاش برای مهار آتش ادامه دارد.

وی با بیان اینکه شدت گرمای هوا و وزش باد گرم باعث زبانه کشیدن شعله های آتش می شود ، گفت: برآوردهای اولیه حاکی از سوختن بیش از هفت هکتار از جنگل های شیردار اسی در نزدیکی روستای شاهزید است.

او اضافه کرد: علت دقیق آتش سوزی هنوز مشخص نشده اما گرمای بیش از حد هوا در هفته جاری و وجود برگ های خشک در پای درختان و وزش باد در گسترده شدن دامنه آتش سوزی تاثیر زیادی داشته است.

عصر پنجشنبه هفته پیش هشتم مرداد نیز بیش از یک هکتار از جنگل های واقع در ارتفاعات روستای آهنگرکلا از توابع بخش دشت سر شهرستان آمل در آتش سوخت.

در حوزه استحفاظی شهرستان آمل حدود 295 هزار هکتارجنگل و مرتع وجود دارد.

: برای دریافت مشاوره درباره حریق جنگل های آمل ادامه دارد / بالگردنیاز است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حریق جنگل های آمل ادامه دارد / بالگردنیاز است» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید