کد مطلب:  35941 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی امیر علی اکبری

بیوگرافی امیر علی اکبری

نام : امیر نام خانوادگی : علی اکبری سال تولد : 20 آذر 1366 (30 سال)محل تولد : جمال آباد سراب...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نام : امیر

نام خانوادگی : علی اکبری

سال تولد : 20 آذر 1366 محل تولد : جمال آباد سراب (آذربایجان شرقی)

رشته ی ورزشی : کشتی فرنگی ، هنرهای رزمی ترکیبی (MMA)

قد : 1.92 متر

وزن : 119 کیلو گرم

بیوگرافی امیر علی اکبری
بیوگرافی امیر علی اکبری
امیر علی اکبری (متولد 20 آذر سال 1366 در جمال آباد سراب ) ، کشتی گیر و مبارزات هنر های رزمی ترکیبی است . او از سن یازده سالگی به کشتی آزاد روی آورد ولی سه سال بعد به دلیل فرم بدنی و علاقه ی شخصی ، به کشتی فرنگی ملحق شد . وی زیر نظر آقایان ، ناصر نور بخش و  بهروز حضرتی پور به فعالیت خود ادامه داد . او در سال 2010 با غلبه بر رقبا در دسته ی 96 کیلوگرم ، توانست مدال طلای قهرمانی کشتی فرنگی جهان را بدست آورد . این در حالیست ، که در سال 2009 مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا را به گردن آویخته  و صاحب مدال برنز مسابقات جهانی نیز شده بود .
amir-aliakbari
amir-aliakbari

حواشی پیرامون امیر علی اکبری

 کشتی فرنگی

امیر علی مردانی در سال 1390 ، بدلیل اتهام مصرف مواد نیروزا به مدت 2 سال از شرکت در هرگونه مسابقات کشتی محروم ماند . ولی این پایان کار نبود ؛ او با تمرینات فراوان و پس از طی 2 سال محرومیت ، به صحنه ی مسابقات کشتی فرنگی سال  2013 مجارستان بازگشت و قهرمان شد ، اما باز هم با اعلام فیلا مبنی بر وجود ماده ی ممنوعه در نمونه خون او ، به صورت مادام العمر از حضور در تمامی مسابقات کشتی محروم شد . وی در خصوص تصمیم اتخاذ شده ی فیلا لب به سخن گشود و تمامی این اتفاقات و اتهامات را پاپوش و شایعه دانست .

بیوگرافی امیر علی اکبری
بیوگرافی امیر علی اکبری

امیر علی اکبری در MMA

یکی از نکته های جالب حضور امیر علی اکبری در مسابقات MMA ، وارد شدن اون به همراه پیشانی بندی با عنوان " یا حیدر کرار " است خود او در این زمینه خود را عاشق امیرالمومنین می داند . وی همچنین در مورد حتک حرمت مبارزان عربستانی  در یکی از مسابقات تلویزیونی ، موضعی جدی گرفت و آنها را به مبارزه دعوت کرد .

amir-aliakbari
amir-aliakbari

رقابت های MMA

بعد از گذشت یک سال از محرومیت وی در رشته ی کشتی فرنگی ، امیر علی اکبری با انتشار پستی در صفحه ی شخصیش در اینستاگرام از پیوستنش  به ورزش هنر های رزمی ترکیبی (MMA) خبر داد . چندی بعد با حضور در مسابقات MMA دوباره به قدرت نمایی پرداخت و حریفان خود را یکی پس از دیگری به شکست وادار کرد . توانایی های امیر علی اکبری به همین جا ختم نشد ، وی توانست در مسابقات مختلف رکورد های شگفت انگیزی از خود بر جای بگذارد . در چارچوب همین رکورد شکنی ها او با غلبه بر حریف آمریکایی خود تنها در 30 ثانیه ، تمامی تماشاگران را در بهت فرو برد . او در سال 2016 در مسابقات گرند پری رایزن شرکت کرد و توانست به مقام نایب قهرمانی دست یابد.

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی امیر علی اکبری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی امیر علی اکبری» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید