کد مطلب:  53639 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امیر آقایی: نگذاشتند در « حریم سلطان » بازی کنم!

امیر آقایی: نگذاشتند در « حریم سلطان » بازی کنم!

امیر آقایی درباره بازی‌اش در تلویزیون ترکیه گفت: «خیلی طول کشید قرارداد امضا کنم؛ خیلی آنها را اذیت کردم چون پروتکل خودم را داشتم و می خواستم برگردم ایران و دوباره کار کنم. آن سریال «حریم سلطان» بود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امیر آقایی: نگذاشتند در « حریم سلطان » بازی کنم!
امیر آقایی: نگذاشتند در « حریم سلطان » بازی کنم!
امیر آقایی: نگذاشتند در « حریم سلطان » بازی کنم-Amir Aghaei: They didn't let me play in the Magnificent Century

یکی از مصاحبه های امیر آقایی حاشیه هایی را بوجود آورده است که در ادامه این پست آسمونی می بینید.

امیر آقایی برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی «شنای پروانه» درباره بازی در یک سریال مشهور ترکیه‌ای صحبت کرد.

این بازیگر درباره علاقه‌اش به یادگیری زبان و نحوه پیدا کردن مسیر زندگی آینده‌اش صحبت کرد و گفت: «در نوجوانی می‌دانستم که یک زبان باید یاد بگیرم؛ چون به کار می‌آید. در موسسه‌ای زبان انگلیسی می‌خواندم و مشخصا ترمی مبلغی را پرداخت می‌کردم؛ مسیر رفت من به آنجا از سینما عصرجدید می‌گذشت و من جلوی سینما می‌ایستادم و نمی‌توانستم فیلم‌ها را ببینم، چون پولی نداشتم. یک روز در حیاط موسسه روی بُرد کاغذی را دیدم که شهریه هر ترم زبان‌های مختلف را روی آن نوشته بودند؛ آموزش زبان استانبولی ارزان‌ترین‌شان بود. با خودم گفتم من که می‌خواهم یک زبان یاد بگیرم این رایاد بگیرم و چهار سال و نیم استانبولی خواندم فقط برای این که بتوانم با مابقی پول شهریه، فیلم ببینم.»

او ادامه داد: «از ترم دوم به ادبیات ترکی علاقه‌مند شدم و همیشه فکر می‌کردم من که برای رسیدن به یک جایگاه ویژه در سینما؛ پول رفتن به هالیوود را ندارم اما تا ترکیه می‌توانم بروم؛ در تمام این سال‌ها دفترهای زیادی در ترکیه پیشنهادهایی دادند و من نمی‌پذیرفتم یا فیلم‌نامه خوب نبود و یا من در ایران مشغول کار بودم تا این که یک سریال بی نظیر تاریخی پیشنهاد شد.»

امیر آقایی درباره بازی‌اش در تلویزیون ترکیه گفت: «خیلی طول کشید قرارداد امضا کنم؛ خیلی آنها را اذیت کردم چون پروتکل خودم را داشتم و می خواستم برگردم ایران و دوباره کار کنم. آن سریال «حریم سلطان» بود. تست گریم و لباس شدم و چند روز فیلمبرداری کردیم اما نگذاشتند من کار کنم؛ یک روز به من زنگ زدند که برگرد؛ گفتم یعنی چه، پاسخ دادند که شما رفتید برای فلان کانال بازی کنید. گفتم برای آن کانال نیست و فقط کانالی که مورد نظر شماست در آینده پخش می کند. گفتند صلاح نیست برگرد. هنوز پیامشان را دارم که گفتند امیر آقایی به علاوه سریال فلان یعنی ما در تلویزیون را ببندیم دیگر»

آقایی درباره وضعیت سریال‌های تلویزیونی ادامه داد: «شما این کارها را بسازید، شما سریال خوب تولید کنید. من مثل یک لژیونر فوتبال رفته بودم و داشتم کار می‌کردم اما نگذاشتند؛ شانسی که من آوردم کارگردان و تهیه کننده با من رفاقت کردند و نگران من بودند و گفتند با فرد دیگری تکرار می‌کنیم و من جریمه‌ای ندادم.»

با اینحال، ذکر این نکته ضروری است که هالیت ارگنچ، بازیگر مشهور ترکیه ای یکی از بیشترین دستمزدها را میان بازیگران « حریم سلطان » برای نقش آفرینی در این سریال دریافت کرد.

نکته حائز اهمیت دیگر اینکه به نظر نمی رسد برای ساخت سریال پر هزینه « حریم سلطان »، تهیه کنندگان و مردم این کشور علاقه ای به حضور یک بازیگر خارجی در نقش سلطان سلیمان داشته باشند. انتخاب هالیت ارگنچ به عنوان بازیگر نقش سلطان سلیمان، به دلیل محبوبیت فوق العاده این بازیگر در ترکیه است که پذیرش آن را برای تماشاگر ساده تر می کند؛ البته اگر این پیشفرض را بپذیریم که امیر آقایی برای بازی در نقش سلطان سلیمان انتخاب شده باشد.

شاید عدم اشاره سازندگان به حضور بازیگر ایرانی در پیش تولید اثرشان به این شایعات دامن زده است. چنانچه پیش از این تهیه کنندگان در خصوص حضور امیر آقایی در این سریال صحبت می کردند، چنین شائبه هایی کمرنگ تر می شد.
: برای دریافت مشاوره درباره امیر آقایی: نگذاشتند در « حریم سلطان » بازی کنم! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امیر آقایی: نگذاشتند در « حریم سلطان » بازی کنم!» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید