کد مطلب:  22090 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 8 دقیقه
حمله آمریکا به سوریه؛ تخریب آشکار مصالح منطقه

حمله آمریکا به سوریه؛ تخریب آشکار مصالح منطقه

اعضای هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن محکوم کردن حمله موشکی آمریکا به سوریه این اقدام را...
زمان مطالعه: 8 دقیقه

اعضای هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن محکوم کردن حمله موشکی آمریکا به سوریه این اقدام را تجاوزی آشکار دانستند و تاکید کردند که ایران در برابر حمله نظامی به سوریه آرام نمی نشینند.

امداد (جمعه 18 فروردین ماه) حملات موشکی امریکا به سوریه انجام گرفت به شکلی که اعلام شده 59 فروند موشک تام هوک از ناوهای نیروی دریایی آمریکا در دریای مدیترانه به سمت مراکز مختلف نظامی ارتش دولت بشار اسد شلیک شده است.

دولت آمریکا این بمباران را در واکنش به استفاده دولت بشار اسد از سلاح شیمیایی و دولت بشار اسد را مسوول حمله شیمیایی اخیر در سوریه دانسته اما دمشق این موضوع را تکذیب کرده است.

اعضای هیان رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن محکومیت این اقدام بر تجاوز اشکار امریکایی ها تاکید کردند. بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید دارد که بدون تردید روسیه و ایران در برابر حمله نظامی به سوریه آرام نمی نشینند، نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با تاکید بر اینکه حمله موشکی آمریکا به سوریه اقدامی متجاوزانه و منفعت طلبانه بود، گفت: حمله موشکی آمریکایی ها به سوریه نشان دهنده دروغ گویی در مقابله با تروریسم دارد.

دهقانی فیروز آبادی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز بر این باور است که آمریکا باید مسائل خود را از طریق شورای امنیت دنبال می کرد، وی تاکید دارد که حمله موشکی آمریکا به سوریه تجاوزی آشکار و خلاف قوانین بین المللی است. حسن بیکی دیگر نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز حمله امریکا به سوریه را بر مبنای بهانه های واهی و نادرست دانسته و بر این باور است که سازمان ملل باید به این موضوع ورود پیدا کند.

 

حمله آمریکا به سوریه؛ تخریب آشکار مصالح منطقه
حمله آمریکا به سوریه؛ تخریب آشکار مصالح منطقه

بروجردی: سوریه تمام سلاح های شیمیایی خود را به سازمان ملل تحویل داده بود/ایران و روسیه مقابل حمله نابخردانه دولت ترامپ به سوریه آرام نمی نشینند

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حمله نظامی آمریکا به سوریه و بهانه تراشی در خصوص حمله شیمیایی اخبر صورت گرفته در سوریه گفت: همه دنیا می دانند که سوری ها در یک توافق با سازمان ملل کلیه سلاح های شیمیایی خود را تحویل داده اند، بنابراین سلاح شیمیایی در اختیار دولت سوریه نیست.
علاءالدین بروجردی

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: از طرف دیگر معمولا کاربرد سلاح های شیمیایی مربوط به زمانی است که ارتش ها در جنگ احساس شکست می کنند در حالی که ارتش سوریه در بهترین موقعیت را دارد، حلب آزاد شده بود و دیگر مناطق نیز در حال آزادسازی است.

وی همچنین ادامه داد: کشوری که برنده جنگ است دست به چنین اقدامی نمی زند ضمن اینکه از اساس دولت سوریه فاقد سلاح شیمیایی است.

بروجردی در این خصوص تاکید کرد :تروریست ها در گذشته نیز نشان داده اند که ابایی در استفاده از سلاح شیمیایی ندارند و این ادعا مبنی بر استفاده دولت اسد از سلاح شیمیایی  در عمل واهی است و بهانه ای برای آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی و منطقه ای است که در 6 سال گذشته در سوریه شکست خورده اند و به دنبال فضاسازی تبلیغاتی برای سرپوش گذاشتن بر افکار عمومی و کشاندن مساله به شورای امنیت هستند.

وی در خصوص این حمله نیز گفت: شعار ترامپ در زمان انتخابات ریاست جمهوری مغایر اقدام صورت گرفته است و نشان از افول ترامپ نیز می باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره حمله نظامی آمریکا به سوریه تاکید کرد: این اقدام نابخردانه آمریکا بدون تردید تبعات جدی به دنبال خواهد داشت چرا که کشورهایی مثل روسیه و ایران در برابر این اقدامات خلاف مصالح منطقه آرام نمی نشینند.

 

نقوی حسینی: حمله به سوریه نشان از دروغگویی آمریکا در مقابله با تروریسم است

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حملات موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه، گفت: حمله موشکی آمریکا یک اقدام متجاوزانه بود که در قالب حمله موشکی صورت گرفت، در حقیقت این اقدام دخالت در امور کشور و حمله متجاوزانه محسوب می شود.
سید حسین نقوی حسینی

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حمله موشکی از سوی کشوری انجام گرفته که مدعی مقابله با تروریسم است، این کشورها از تروریست حمایت نظامی، تسلیحاتی و پشتیبانی کرده و در نهایت به کشور سوریه  هم حمله موشکی کردند.

وی تاکید کرد: حمله موشکی آمریکایی ها به سوریه نشان دهنده دروغ گویی در مقابله با تروریسم دارد، بنابراین نه تنها به دنبال مقابله با تروریسم نیستند بلکه به دنبال تامین منافع خود هستند به نوعی که در این راستا از آنها حمایت هم می کنند.

نقوی یادآور شد: این حمله موشکی به سوریه از سوی دیگر عدم پایبندی امریکایی ها به قوانین بین المللی و عدم رعایت حقوق سایر کشورها را نشان داد، امریکا حتی حقوق کنوانسیون های بین المللی را زیر پا گذاشته و اقدام به حمله به سایر کشورها کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ارتش آمریکا یک ارتش تروریستی و متجاوز گرانه است، این حمله موشکی به سوریه نیز این مسئله را اثبات کرد.

 

دهقانی: حمله موشکی آمریکا به سوریه تجاوز آشکار به حاکمیت دولت این کشور است/ آمریکا در عمل شورای امنیت را به رسمیت نمی شناسد

 کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به حملات موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه، گفت: اقدام امریکا بر خلاف قوانین بین الملل است، در حقیقت یک نوع تجاوز آشکار به حاکمیت دولت سوریه انجام گرفته است.
کمال دهقانی فیروزآبادی

نماینده مردم تفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امریکایی ها می بایست از طریق شورای امنیت و تصویب قطعنامه ای مسائل خود را پیگیری کنند، تصریح کرد: شورای امنیت می بایست حمله شیمیایی سوریه را بررسی می کرد و پس از آن آمریکا تصمیم گیری می کرد، حمله موشکی یکباره آمریکا به سوریه تنها موجبات خوشحالی دشمنان بشاراسد یعنی کشورهای عربی و اسرائیل شد.

وی افزود: اقدام آمریکا به معنی نادیده گرفتن افکارعمومی جهان و جهانیان است، به نوعی که ابهاماتی پیرامون تدوین این استراتژی اشتباه و مقابله با تروریسم را به وجود آورد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آمریکایی ها خلاف قوانین بین المللی اقدام به تجاوزی آشکار کردند بنابراین این اقدام را محکوم می کنیم.

 

حسن بیکی: حمله آمریکا به سوریه بر مبنای بهانه های واهی بود/ ورود سازمان ملل به این موضوع ضروری است

ابوالفضل حسن بیکی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حملات موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه با یادآوری شرایط وخیم و پیش بینی بسیاری از اندیشمندان مبنی بر فروپاشی امریکا، گفت: سیاست مداران امریکا در این شرایط فردی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند که بتواند با برخوردهای تند از فروپاشی و نابودی امریکا جلوگیری کند، از سوی دیگر مقاومت در غرب آسیا و خاورمیانه نیز به پیروزی رسید به نوعی که مقاومت هموارده در سوریه و عراق با پیروزی های بزرگی مواجه شدند.
ابوالفضل حسن بیکی

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، افزود: شکست یمن در مدت کوتاه نیز از دیگر باورهای امریکایی ها بود اما عربستان صعودی نیز در میان ائتلاف عربی شکست خورد؛ بنابراین ملت و رزمندگان یمنی به پیروزی رسیده و تها جنگ فرسایشی را ادامه می دهند، از سوی دیگر ائتلاف عربستان و ترکیه با پشتوانگی امریکا در سوریه با شکست مواجه شد و شرایط وخیمی را در ترکیه ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه اردوغان به دنبال تثبیت خود در منطقه است، گفت: مجموع اقدامات مذکور سبب شد تا تصمیماتی اتخاذ شود که بتوانند اذهان بین المللی را منحرف سازند، امریکایی ها خودشان محموله شیمیایی را به داعش دادند که منجر به انفجار شیمیایی شد که بعد آن را به عنوان بهانه سلاح کشتار جمعی برای خود امتیازی قلمداد کردند تا وارد صحنه شوند.

حسن بیکی ادامه داد: عربستان، ترکیه و کشورهای هم پیمانان امریکا جرات جنگ با سوریه را ندارند، ترکیه حتی مجبور به ترک عراق نیز شد زیرا با شکست بیشتر مواجه شد، از این رو امریکایی ها برای خودنمایی قدرت در منطقه از عمق دریای مدیترانه به یکی از پایگاه های هوای ارتش سوریه موشک شلیک کردند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حقیقت در شرایط فعلی که رئیس جمهور چین به امریکا سفر کرده، ترامپ برای نمایش قدرت و اینکه می تواند در هر مقطعی به هر کشوری حمله کند، موشک هایی را به سوریه پرتاپ کرد، در صورتی که سیاست مداران امریکایی به خوبی می دانند دنیا چند قطبی است و هرگز قدرت تک قطبی پذیرفته نمی شود، به خصوص در شرایطی که قدرت های نوظهور مانند قدرت اسلام و رزمندگان اسلام حرف اول را می زنند.

وی ادامه داد: در واقع عملیات طراحی شده شیمیایی به داعش داده شد به نوعی که هیچ کدام از رسانه های بین المللی فیلم این عملیات را تایید نکرده است و تنها تظاهر کردند که اخیرا انجام شده است، در هفته های گذشته نیز آلمان و اروپا با امریکا اتمام حجت کردند که توانایی کمک به ناتو را ندارند به نوعی که امکان راه اندازی جنگ در منطقه را ندارند.

حسن بیکی ادامه داد: ترامپ حرکتی سخیف و مضحک را انجام داد زیرا سوریه به صراحت اعلام کرده که هیچ مخزن شیمیایی در ارتش سوریه نیست، در چنین مقاطعی باید تصمیمات مدبرانه گرفته شود؛ در حقیقت صحنه منطقه در اختیار مقاومت است از سویی هم قدرت حزب الله قابل تصور برای اسرائییلی ها نیست، قدرت ارتش یمن هم قابل پذیرش برای امریکایی ها نیست، از سوی دیگر ایران هم کشوری با ثبات و قدرتمند است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، افزود: سه مولفه رهبری مقتدر و اندیشمند، ملت شجاع و قدرتمند و قدرت نظامی منحصر به فرد ایران نشان داده که هر کشوری به ایران حمله کند، خود متضرر خواهد شد بنابراین حملات موشکی به سوریه نمی تواند به معنی چشم داشت امریکا به ایران باشد. جمهوری اسلامی ایران این اقدام را محکوم می کند و آن را تجاوز آشکار امریکایی ها به خاک سوریه می داند از این رو نمایندگان وزارت خارجه ایران باید در سازمان ملل فعال شده و نسبت به این تجاوز اعتراضاتی را مطرح کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این حمله به بهانه های واهی صورت گرفته است زیرا سوریه خطری برای منافع امریکا نداشته است، بنابراین سازمان ملل باید ورود و برخورد کند و بدانند که این نوع برخوردهای مقطعی دولت، ملت و ارتش سوریه را تضعیف کند. متاسفانه همزمان با بمباران گروهک های داعشی نیز نسبت به جانمایی های جدید اقدام کردند از این رو با این مقوله هم باید برخورد شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی تفاوتی روسیه در این شرایط، گفت: کسانی که همواره امریکا را کدخدای دنیا قلمداد می کنند باید بدانند که قدرت ملت ایران و قدرت بنیه دفاعی و نظامی ایران در شرایطی که امریکا به هیچ کشوری رحم نمی کند، ضروری است، بنابراین باید متکی به ملت و قدرت دفاعی و گوش به فرمان فرمانده کل قوا باشند.

: برای دریافت مشاوره درباره حمله آمریکا به سوریه؛ تخریب آشکار مصالح منطقه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حمله آمریکا به سوریه؛ تخریب آشکار مصالح منطقه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید