کد مطلب: 42241 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تمامی دستگاه‌ها 400 هزار تومان را تا پایان هفته واریز کنند

تمامی دستگاه‌ها 400 هزار تومان را تا پایان هفته واریز کنند

به گزارش آسمونی:به دنبال عدم واریز 400 هزار تومان افزایش حقوق فروردین ماه در برخی دستگاه‌ها، رئیس سازمان...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تمامی دستگاه‌ها 400 هزار تومان را تا پایان هفته واریز کنند
تمامی دستگاه‌ها 400 هزار تومان را تا پایان هفته واریز کنند

به گزارش آسمونی:به دنبال عدم واریز 400 هزار تومان افزایش حقوق فروردین ماه در برخی دستگاه‌ها، رئیس سازمان برنامه و بودجه طی بخشنامه‌ای تمامی دستگاه‌های اجرایی را موظف به پرداخت این مبلغ تا پایان هفته جاری کرد.

هفته پیش بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد برای ماه جاری به گونه‌ای پیش بینی شده که با ابلاغ تخصیص منابع به خزانه، تمامی کارکنان و بازنشستگان از افزایش 400 هزار تومانی حقوق بهره‌مند شوند. از این رو چه دستگاه‌هایی که احکام جدید آنها صادر شده و چه دستگاه‌های که هنوز صدور احکام جدید نداشته‌اند باید 400 هزار تومان به حساب کارکنان و بازنشستگان خود واریز کنند. اما در پرداختی‌های فروردین، برخی دستگاه‌ها همچنان واریزی در این رابطه نداشتند.

به دنبال این موضوع امروز همزمان با دومین اردیبهشت ماه محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه طی بخشنامه‌ای به کلیه دستگاه‌های اجرایی، دستوراتی در رابطه با پرداخت 400 هزار تومان داشته است.

وی این گونه اعلام کرده که با وجود همه محدودیت‌های مالی در ماه نخست سال، تهمیدات لازم برای پرداخت 400 هزار تومان مورد اشاره در قانون بودجه به صورت علی الحساب بابت افزایش حقوق فروردین ماه به کارکنان دولت برای شاغلان و بازنشستگان تخصیص اعتبار داشته و آن را به خزانه‌داری کل کشور اعلام کرده است.

بنا به گفته نوبخت، متأسفانه برخی از دستگاه‌های مشمول نسبت به پرداخت افزایش تاکنون اقدام نکردند. در این حالت ضمن اعلام غیر موجه و غیر مسئولانه بودن این تأخیر لازم است تمامی دستگاه‌های اجرایی تا پایان هفته جاری نسبت به پرداخت مبلغ 400 هزار تومان علی‌الحساب به افراد ذینفع اقدام و در اولین فرصت نسبت به صدور احکام کارگزینی اقدامات لازم را انجام دهند.

افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارکنان براساس تبصره (12) قانون بودجه مبنی بر افزایش حقوق کارکنان در سال جاری اعمال می‌شود که باید به همراه آن افزایش 10 درصدی نیز وجود داشته باشد.

در این رابطه برخی دستگاه‌ها دلیل عدم پرداخت این 400 هزار تومان را به روند پرداخت‌ها در خزانه مرتبط دانسته‌اند.

منبع: ایسنا

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «تمامی دستگاه‌ها 400 هزار تومان را تا پایان هفته واریز کنند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?