کد مطلب:  20176 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
همه فدراسیون ها حامی افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی هستند

همه فدراسیون ها حامی افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی هستند

به گزارش آسمونی، «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا زمانی که پا به انتخابات این نهاد گذاشت بیانیه ای شامل طرح...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا زمانی که پا به انتخابات این نهاد گذاشت بیانیه ای شامل طرح پیشنهادی افزایش تعداد تیم های حاضر در جام جهانی از 32 تیم به 40 تیم ارائه کرد.

2320860
2320860

در ماه اکتبر اینفانتینو اشاره کرد که این تعداد را حتی می توان به 48 کشور تعمیم داد، تصوری که وی اکنون معتقد است با حمایت های لازم می تواند به آن جامه عمل بپوشاند.

وی در نشست ورزش های بین المللی در دوبی گفت: من هنوز به افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی به بیش از 32 تیم اعتقاد دارم. ما هنوز در حال بررسی افزایش تیم های این مسابقات به 40 یا 48 تیم هستیم. یک رقابت با 48 تیم ممکن است به اندازه جام جهانی فعلی طول بکشد و همه فدراسیون ها به وضوح طرفدار یک جام جهانی با تیم های بیشتری هستند.

هر تغییری در وضعیت موجود احتمالاً قبل از سال 2026 اجرایی نخواهد شد اما تصمیم گیری حول این موضوع در ماه ژانویه صورت خواهد گرفت.

پیش از این یوفا تصمیم مشابهی در افزایش تیم های حاضر در یورو 2016 از 16 تیم به 24 تیم گرفت.

به هر حال هنوز بعضی از هواداران و سازمان ها مخالف این اتفاق هستند. انجمن باشگاه های اروپایی (ECA) اوایل دسامبر طی نامه ای به فیفا، از هیئت حاکمه بر فوتبال تقاضا کرد که این طرح را عملی نکند.

این انجمن طی بیانیه ای نوشت: شمار بازی های انجام شده در طول سال پیش از این نیز به سطح غیر قابل قبولی رسیده بود، به خصوص برای بازیکنان ملی پوش. بدین منظور انجمن باشگاه های اروپایی این چنین ابداعی را نمی پذیرد و نامه ای به جیانی اینفانتینو فرستاده است که تعداد شرکت کنندگان در جام جهانی های آینده را افزایش ندهند.

«کارل هاینز رومنیگه» رئیس (ECA) افزود: امیدواریم که فیفا به نفع هواداران و بازیکنان، تعداد شرکت کنندگان در جام جهانی را افزایش ندهد.   

منبع: خبرگزاری مهر

: برای دریافت مشاوره درباره همه فدراسیون ها حامی افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی هستند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «همه فدراسیون ها حامی افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی هستند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید