کد مطلب:  38374 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرکت هواپیمایی آلیتالیا

شرکت هواپیمایی آلیتالیا

آلیتالیا شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایتالیا است، که هم‌اکنون به‌عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی ایتالیا محسوب می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 آلیتالیا در زبان ایتالیایی به معنی بال‌های ایتالیا است. قطب اصلی شرکت هواپیمایی آلیتالیا (Alitalia)  در فرودگاه لئوناردو دا وینچی-فیومیچینو و قطب‌های دوم آن نیز در فرودگاه لینیت و فرودگاه میلانو مالپنسا قرار دارند. دیگر شهرهای کانونی آلیتالیا نیز شامل فرودگاه تورین کاسله و فرودگاه ونیز مارکو پولو می‌باشند. دفتر مرکزی آلیتالیا در شهر فیومیچینو، استان رم قرار دارد. آسمونی در این بخش به معرفی شرکت هواپیمایی آلیتالیا می پردازد.

بزرگترین سهام‌داران شرکت آلیتالیا، شرکت‌های ایر فرانس-کی‌ال‌ام (7٫08٪)، اینتسا سانپائولو (20٫59٪)، یونی‌کردیت (12٫99٪)، آتلانتیا (7٫44٪) و پُسته ایتالیانه (19٫48٪) می‌باشند. شرکت آلیتالیا هم‌اکنون در ناوگان هوایی خود دارای 101 فروند هواپیمای جت مسافربری است.

مقصد های پروازی هواپیمایی آلیتالیا

آلیتالیا به 102 مقصد در سراسر جهان پرواز انجام می‌دهد (آوریل 2015). این شرکت هواپیمایی در ایران، تنها از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران پرواز دارد.

کلاس های پروازی آلیتالیا

هواپیماهای شرکت هواپیمایی آلیتالیا چهار کلاس پروازی مختلف دارند.

  • کلاس اقتصادی (اکونومی)

در این کلاس پروازی مسافران نسبت به میزان زمان مبدأ تا مقصد، نوشیدنی، خوراکی و یا وعده غذایی کامل به صورت رایگان دریافت می کنند.

در بعضی از هواپیماهای این شرکت هواپیمایی، هر یک از صندلی های کلاس اکونومی یک مانیتور جدا برای نشان دادن برنامه های مختلف برای هر مسافر دارد.

  • پرمیوم اکونومی

این کلاس پروازی که تنها در بعضی از هواپیماهای آلیتالیا موجود است، شرایطی مانند کلاس اکونومی دارد، با این تفاوت که فضا و صندلی مسافر نسبت به کلاس اکونومی راحت است.

  • کلاس پروازی تجاری

 از ویژگی های این کلاس پروازی منوی غذایی متنوع، صندلی تخت شو، گیت جداگانه در فرودگاه و ... است.

  • کلاس پروازی تجاری

در کلاس پروازی تجاری برای مسافت های طولانی، امکانات زیادی برای مسافران در نظر گرفته شده است. امکاناتی مانند صندلی های راحت و بزرگ، تخت، وعده غذایی انتخابی و ... .

: برای دریافت مشاوره درباره شرکت هواپیمایی آلیتالیا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شرکت هواپیمایی آلیتالیا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید