کد مطلب:  55983 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علی ربیعی: بررسی برخورد قضایی با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند

علی ربیعی: بررسی برخورد قضایی با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند

جلسه ستاد ملی کرونا، اختیارات وسیعتری به استانها برای اعمال محدود داد و بررسی برخورد قضایی با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند در دستور کار خود قرار داد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

گزارشی می بینید از آسمونی به نقل از ایسنا، از علی ربیعی سخنگوی دولت که در یک نشست خبری شرکت کرده بود.

کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی

علی ربیعی به مسئله ویروس کرونا پرداخت و اظهار کرد: متاسفانه در خصوص کرونا شاهد کاهش رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و در نتیجه افزایش تعداد مبتلایان و جان باختگان بودیم. نسبت کاملا مستقیمی میان رعایت پروتکل های بهداشتی و میزان مبتلایان وجود دارد و باید نسبت به این موضوع حساسیت داشت.

بررسی برخورد قضایی با استفاده نکردن از ماسک

سخنگوی دولت افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح کشور به 85/ 61 درصد کاهش یافته است. استفاده از ماسک در کشور نیز به 58 درصد کاهش یافته و میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در صنوف مراکز عمومی کامل اجرا نمی شود. بنابراین جلسه ستاد ملی کرونا اختیارات وسیعتری به استانها برای اعمال محدود داد و بررسی برخورد قضایی با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات همپوشانی آنفولانزا و کرونا بود. بررسی کشورهای در نیم کره جنوبی که فصل سرد را سپری کرده اند نشان می داد که در مقایسه با سال گذشته ابتلا به آنفولانزا خیلی کمتر بوده است. تعطیلی های مراکز به علت و فاصله گذاری فیزیکی و رعایت پروتکل ها عامل کاهش آنفولانزا نسبت به سال قبل خواهد بود.

5 /1 میلیون دوز واکسن آنفولانزا وارد کشور شده است

ربیعی خاطرنشان کرد: به رغم این تاکنون 5 /1 میلیون دوز واکسن آنفولانزا وارد کشور شده است. این تعداد برای گروههای در معرض خطر با ریسک بالا و خانم های باردار به مراکز بهداشتی و درمانی دولتی تحویل داده شده که براساس پرونده های موجود به طور رایگان توزیع خواهد شد. تا اواخر مهرماه یک میلیون دوز دیگر به مراکز بهداشتی توزیع خواهد شد. در مجموع 5 /2 میلیون دوز به طور رایگان برای گروه یاد شده در نظر گرفته شده است.

وی افزود : لازم به یادآوری است سال گذشته 250 هزار دوز برای این امر واردات داشته ایم. به علاوه 14 میلیون دوز دیگر وارد کشور خواهد شد که با محاسبه نرخ با ارز 4200 هزار تومانی تحویل داروخانه ها برای جمعیت بالای 65 سال و گروههای هدف دیگر داده خواهد شد. که براساس کد برچسب روی دارو و کد ملی توزیع خواهد شد. در مورد این گروه نیز سال گذشته 1 میلیون و 600 هزار دوز واکسن خریداری شده بود.

: برای دریافت مشاوره درباره علی ربیعی: بررسی برخورد قضایی با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علی ربیعی: بررسی برخورد قضایی با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید