بیوگرافی علی لهراسبی | آسمونی
کد مطلب: 7102 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی علی لهراسبی

بیوگرافی علی لهراسبی

نام و نام خانوادگی : علی لهراسبی متولد : 20 فروردین سمت : خواننده سبک : موسیقی پاپ  زندگی : در 20 فروردین...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نام و نام خانوادگی : علی لهراسبی

متولد : 20 فروردین

سمت : خواننده

سبک : موسیقی پاپ 

زندگی :

در 20 فروردین زاده شد. او نخستین فرزند خانوادهٔ شش‌نفره‌شان بود. پدرش از بازنشتگان نیروی هوایی و مادرش خانه‌دار بوده‌است. در رشتهٔ الکترونیک به تحصیل پرداخت و دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه آزاد کرج می‌باشد.

وی هم‌اکنون بیش‌تر در زمینهٔ تبلیغات و موسیقی فعال است. وی هم‌چنین یکی از مدیران پروژهٔ یکی از شرکت‌های نامدار تبلیغاتی است. 

فعالیت هنری :

پیانو را نزد مهرداد تاج‌کریمی آموخت. سپس به فعالیت در عرصهٔ آهنگسازی کودکان و نوجوانان پرداخت و در یک گروه کرال دانشجویی عضویت یافت.

پس از مدتی فعالیت‌ها جسته‌گریخته در عرصهٔ موسیقی تصمیم می‌گیرد تا فعالیت‌هایش را به طور جدی پی بگیرد. در سال 1379 شماری از آثارش را برای سنجش به دست مسئولین وقت صداوسیما می‌دهد و اندکی بعد با موافقت آن‌ها برای همکاری روبرو می‌شود و اجرای تیراژ سریال «کلبه سپید» به عنوان اولین حرکت رسمی او در عرصهٔ موسیقی پاپ امروزی رقم می‌خورد.

از اینجاست که وی تصمیم به تقویت خود می‌گیرد و برای دو سال به یادگیری سلفژ و تئوری موسیقی نزد محمدرضا صادقی و بهنام صبوحی می‌پردازد تا در نهایت در سال 1381 با اجرای تیراژ سریال «دریایی‌ها» ارائه‌ای متفاوت را از خود به نمایش می‌گذارد. پس از این است که آلبوم « دریایی ها » را با همکاری محمدرضا چراغعلی به بازار موسیقی پاپ عرضه می‌کند که با استقبال مناسبی روبرو می‌شود.

سپس تیراژ سریال «بیراهه‌ها» بود که زمینه‌ساز ارائهٔ آلبومی کامل توسط او شد و همزمان با عید فطر سال 1385 «آلبوم مثلث» را با حضور ترانه‌هایی چون «بیراهه‌ها»، «یه روز سرد پاییزی» با تنظیم علی افضلی، «کوله‌بار»، «خط و نشون»، «آینه»، «لب سکوت»، «قلب سنگی»، «مرثیه» و «عطر بارون» ارائه کرد. در همین زمان بود که وب‌گاه شخصی او نیز راه‌اندازی شد.

وی همچنین اجراهای زندهٔ متعددی داشته است که بخش عمدهٔ آن‌ها در جزیرهٔ کیش بوده است. بزرگ‌ترین کنسرت او در شب‌های 14 و 15 شهریور 1386 در مجموعه کاخ سعدآباد و با حضور بیش از 5000 نفر در هر شب برگزار شد.

آلبوم بعدی او با نام 14 در پاییز سال 1388 و جدیدترین آلبوم ایشان نیز پس از جنجال بسیار بر سر مجوز سرانجام در زمستان سال 1390 با نام تصمیم منتشر گردید که جزو پرفروش ترین آلبوم های سال 1390 شد.

او در اسفند92 آلبومی را منتشر کرد که چند روز مانده به انتشار،از سرمه ای به روبات تغییر نام داد.

آلبوم ها

1- دلنوازان 

2- دلواپسی 

3- سزامه 

4- اتاق سوت وکور 

5- عذاب دوست داشتن 

6- چشمامو بستم 

7- غافل 

8- بعد رفتنت 

9- اقرار 

10- کوه

11- مرگ برگ 

12- تنها نرو

13- انتظار 

14- چشمامو می بندم

15- حرفای ناگفته

16- تصمیم 

17- بازم دوباره 

18- قلبم 

19- راهرو

20- بارون 

21- صدام کن 

22- راه شمالی 

23- رویا 

24- عطر نرگس 

25- شرشر بارون

26- دوسم نداری 

27- سفر

28- دیوونه وار 

29- فال 

30- دلهره 

31- دیوار 

32- حالم خوبه 

33- من دیگه خسته شدم

34- پناه 

 

تک آهنگها

سوغاتی (بازخوانی) 

قلب آهنی 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی علی لهراسبی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «بیوگرافی علی لهراسبی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 9 = ?