کد مطلب:  29067 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
علی حسینی نایب قهرمان جهان شد/ژوری دوباره سد راه بهداد

علی حسینی نایب قهرمان جهان شد/ژوری دوباره سد راه بهداد

لاشا تالاخادزه گرجستانی توانست عنوان قهرمانی را در دسته فوق سنگین وزنه‌برداری جهان به دست آورد و...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
علی حسینی نایب قهرمان جهان شد/ژوری دوباره سد راه بهداد
علی حسینی نایب قهرمان جهان شد/ژوری دوباره سد راه بهداد

لاشا تالاخادزه گرجستانی توانست عنوان قهرمانی را در دسته فوق سنگین وزنه‌برداری جهان به دست آورد و علی‌حسینی و بهداد سلیمی پس از او بر سکوهای دوم و سوم قرار گرفتند. به گزارش آسمونی، در پایان رقابت بهداد سلیمی، لاشا تالاخادزه از گرجستان و سعید علی‌حسینی در دسته فوق سنگین وزنه‌برداری قهرمانی جهان، عنوان قهرمانی سال 2017 به تالاخادزه رسید. این وزنه‌بردار اهل گرجستان در مجموع دو حرکت با رکورد 477 کیلوگرم مدال طلا گرفت و رکورد مجموع جهان را هم ارتقا داد. او در یک ضرب 220 و در دوضرب 257 کیلوگرم را ثبت کرد. بهداد سلیمی در یک ضرب با 211 کیلوگرم نقره گرفت، در دوضرب با 242 کیلوگرم پنجم شد و در مجموع دو حرکت با 453 کیلوگرم نفر سوم جهان شد. سعید علی‌حسینی دیگر نماینده ایران با رکورد 203 کیلوگرم در یک ضرب برنز گرفت، در دوضرب با 251 کیلوگرم مدال نقره را به دست آورد و در مجموع دو حرکت با 454 کیلوگرم نایب قهرمان جهان شد.

حرکت یک ضرب

10 نفر در گروه A حضور داشتند که هفت نفر از آنها کار خود را به پایان رساندند و سپس نوبت به وزنه زدن بهداد سلیمی، سعید علی حسینی و لاشا تالاخادزه گرجستانی رسید تا تکلیف مدال‌های یک ضرب مشخص شود. علی حسینی که بعد از هشت سال بر روی تخته مسابقات حاضر شده است، در اولین حرکت 203 کیلوگرم ر انداخت. او در دومین مرتبه دوباره وزنه 203 کیلوگرم را نتوانست مهار کند تا در آستانه حذف از مسابقات قرار گیرد. ملی‌پوش ایران در حرکت سوم بالاخره توانست 203 کیلوگرم را بالای سر ببرد و از خطر حذف شدن فرار کند. بهداد سلیمی هم کار خود را در یک ضرب با 205 کیلوگرم آغاز کرد که با مهار آن توانست سه چراغ سفید از داوران دریافت کند. لاشا تالاخادزه در اولین حرکت پشت وزنه 210 کیلوگرم قرار گرفت که خیلی راحت وزنه را بالای سر برد. پس از او دوباره سلیمی روی تخته آمد تا وزنه 211 کیلوگرم را مهار کند و این وزنه را هم توانست با موفقیت بزند. تالاخادزه در حرکت دوم خود 215 کیلوگرم را هم به راحتی بالای سر برد تا رقابت بین این دو وزنه‌بردار جذاب‌تر شود. سلیمی در آخرین حرکت خود پشت وزنه 216 کیلوگرم قرار گرفت اما هنگام بلند شدن وزنه را انداخت و مدال نقره را کسب کرد و مدال طلا به تالاخادزه رسید. تالاخادزه در حرکت آخر 220 کیلوگرم را ثبت کرد و علاوه بر مدال طلا، رکورد یک ضرب جهان را که در اختیار خودش بود، شکست.

*حرکت دوضرب

کادرفنی تیم ملی ترجیح داد سعید علی حسینی با وزنه خیلی سنگینی کارش را شروع نکند بنابراین بعد از سه وزنه بردار برای زدن وزنه 236 کیلوگرم روی تخته آمد که توانست این وزنه را بزند. سلیمی در اولین حرکت دوضرب 241 کیلوگرم را بالای سر برد اما هیات ژوری دوباره حرکت او بررسی کرد و در نهایت وزنه را قبول نکرد. این کار باعث اعتراض ایرانی های حاضر در سالن شد. او در حرکت دوم برای زدن وزنه 242 کیلوگرم روی تخته آمد و آن را بالای سر برد و سپس رو به داوران اشاره کرد که این دفعه قبول است؟ تالاخادزه در حرکت اول 243 کیلوگرم را مهار کرد. علی حسینی هم در حرکت دوم خود پشت وزنه 243 کیلوگرم قرار گرفت و خیلی خوب وزنه را بالای سر برد. پس از ان به شدت مورد تشویق قرار گرفت. وزنه بردار گرجستان در حرکت دوم 250 کیلوگرم را بالای سر برد تا فاصله اش از بقیه وزنه برداران بیشتر شود. علی حسینی در حرکت آخر باید وزنه 251 کیلوگرم را می زد که آن را بالای سر برد و اولین مدال جهانی خود را در رده بزرگسالان کسب کرد. سلیمی هم در حرکت آخر 252 کیلوگرم را بالای سر برد اما ژوری دوباره وزنه بهداد را قبول نکردو تماشاگران ایرانی به شدت اعتراض کردند.

نتایج دسته فوق سنگین

1-لاشا تالاخادزه با رکورد 220 یک ضرب، 257 دوضرب و مجموع 477 کیلوگرم ( 3 مدال طلا) 2-سعید علی حسینی تالاخادزه با رکورد 203 یک ضرب، 251 دوضرب و مجموع 454 کیلوگرم ( نقره مجموع و 2 مدال برمز یک ضرب و دوضرب) 3-بهداد سلیمی با رکورد 211 یک ضرب، 242 دوضرب و مجموع 453 کیلوگرم ( نقره یک ضرب و برنز مجموع) 5- مرت سیم از استونی با رکورد 191 یک ضرب، 253 دوضرب و مجموع 444 کیلوگرم ( نقره دوضرب) -حاشیه‌ها *ایرانی‌های زیادی در سالن مسابقه حاضر بودند که یک صدا سلیمی و علی حسینی را تشویق می‌کردند. *سهراب مرادی همراه سلیمی و علی‌حسینی در سالن گرم کردن حضور داشت. *پس از رکوردشکنی تالاخادزه، علی حسینی به او تبریک گفت. *ایرانی های حاضر در سالن پس از رد وزنه 241 کیلوگرم بهداد سلیمی توسط ژوری به شدت اعتراض کردند. *بهداد سلیمی پس از مهار وزنه 242 کیلوگرم رو به داوران پرسید این دفعه دیگر قبول است؟ * علی حسینی پس از مهار وزنه 251 کیلوگرم تخته رو بوسید. منبع: ISNA

نظر خود را درباره «علی حسینی نایب قهرمان جهان شد/ژوری دوباره سد راه بهداد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید