کد مطلب: 22119 درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
بیوگرافی الکساندر نوری

بیوگرافی الکساندر نوری

الکساندر نوری متولد 29 مرداد 1358بازیکن ایرانی تبار است که اکنون سرمربی وردربرمن در بوندسلیگا آلمان است. او...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

الکساندر نوری متولد 29 مرداد 1358بازیکن ایرانی تبار است که اکنون سرمربی وردربرمن در بوندسلیگا آلمان است. او اولین سرمربی ایرانی در یکی از پنج لیگ بزرگ جهان یعنی بوندس لیگاست. برای آشنایی بیشتر با الکساندر نوری این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که بیوگرافی کامل الکساندر نوری را برای شما همراهان عزیز تهیه و تنطیم کرده ایم.

بیوگرافی الکساندر نوری
بیوگرافی الکساندر نوری
الکساندر نوری متولد بوکستهود در آلمان است. پدر وی زاده شهر رشت در ایران است و سابقاً فوتبالیست بوده و مادر وی آلمانی است.وی دارای دو فرزند ،یک پسر به نام آرین و یک دختر به نام مینو است. الکساندر در تمامی رده‌های سنی پایه تیم‌های ملی ایران سابقه بازی دارد و در مجموع با پیراهن تیم‌های ملی ایران 29 بازی کرده و 3 گل زده است. او در سال 2005 توسط برانکو ایوانکویچ به اردوی تیم ملی ایران در انگلیس دعوت شد ولی به دلیل مصدومیت نتوانست تیم ملی ایران را همراهی کند.

الکساندر نوری، سرمربی ایرانی زیر 23 ساله های وردربرمن است. او در دوران بازیگری هافبک تهاجمی بوده است، متولد 1979 است و برای تیم های زیر 19 سال وردربرمن، وردربرمن 2، ستل ساوندرز امریکا، کی اف سی اوئردینگن و اوسنابروک در بوندسلیگای 2 بازی کرده است. الکساندر نوری سابقه 70 بازی با پیراهن باشگاه ورزشی وردر برمن را در کارنامه دارد.

alexander-nouri
alexander-nouri
مصاحبه

من در بوکستهود به دنیا آمدم، شهری کوچک در نزدیکی هامبورگ. پدرم خودش فوتبال بازی می کرد و او بود که مرا برای ورود به دنیای فوتبال تشویق کرد. او ایرانی است و در رشت به دنیا آمده است. در تهران بزرگ شده و مادرم هم آلمانی است. به همین دلیل من این شانس را داشتم که با دو فرهنگ فوق العاده و متفاوت آشنا شوم. عاشق ایران هستم و خودم را بیشتر ایرانی می دانم تا آلمانی. اما متاسفانه زیاد نمی توانم فارسی صحبت کنم.

دلیلش این بود که در دوران بچگی من پدرم در شهری دیگر تحصیل می کرد و من فقط آخر هفته ها او را می دیدم. وقتی هم او را می دیدیم از ما می خواست آلمانی صحبت کنیم چون دوست نداشت با ما مانند خارجی ها رفتار شود. چون تجربیان تلخی داشت و نمی خواست با ما همان طور رفتار شود. حالا اما می خواهم زبان فارسی را کامل یاد بگیرم.

اسم پسرم آریان است. خودم عاشق فرهنگ، موسیقی و غذاهای ایرانی هستم. چون به آن کشور سفر کردم و واقع عاشق آن کشور هستم. من اشکان دژاگه و فریدون زندی را می شناسم و بارها مقابل آن ها بازی کردم. با امیر شاپورزاده هم رفاقت دارم. یک بار هم در جام حذفی با اوسنابروک مقابل بوخوم و وحید هاشمیان بازی کردم. همچنین بازی های علی دایی را هم دنبال می کردم. اصلا در موقعیتی نیستم که بخواهم او را قضاوت کنم.

بیوگرافی الکساندر نوری
بیوگرافی الکساندر نوری
من سال 2005 به اردوی تیم ملی آلمان در انگلیس دعوت شدم. در آن زمان برانکو سرمربی تیم ملی بود. اما متاسفانه به دلیل مصدومیت نرسیدم.

در نوامبر 2011 نوری عضوی از کادر فنی اولدنبرگ شد. او بعدا از 22 ایپریل 2013 تا 30 ژوئن 2014 سرمربی باشگاه شد. درواقع او 7 بازی آخر فصل 13-2012 را مربی گری کرد و کارش را با 3 برد، 2 مساوی و 2 شکست به پایان برد. بعد از آن فصل اولدنبرگ با رکورد 17 برد رتبه سوم را به خود اختصاص داد و همچنین 9 تساوی و 8 باخت هم به دست آورد. در جولای 2014 نوری عضوی از کادر فنی وردربرمن شد و رابطی بین روبین دات، سرمربی باشگاه و ویکتور اسکریپنیک، سرمربی تیم ذخیره ها بود. در 25 اکتبر 2014 نوری در تیم ذخیره ها مربی شد و جای اسکریپنیک را گرفت. اسکریپنیک هم سرمربی تیم اصلی وردربرمن شد.

آمار مربی گری

نوری از 22 ایپریل 2013 تا 30 ژوئن 2014 مربی اولدنبرگ بود و توانست در 41 بازی 20 برد، 11 مساوی و 10 باخت به دست آورد و درصد بردهایش 48٫78% بود.

او همچنین از 25 اکتبر 2014 تا امروز (18 سپتامبر 2016) سرمربی وردربرمن 2 بود که در این مدت در 41 بازی 17 برد، 11 مساوی و 13 باخت کسب کرده و درصد بردهایش 41٫46 بوده است.

alexander-nouri
alexander-nouri
دوران بازیگری

او در ابتدا کارش را با باشگاه وردربرمن بعنوان بازیکن آغاز کرد اما وقتی در این تیم جایگاه مناسبی پیدا نکرد بازی در تیمهای دسته های پایینتر کشور آلمان را انتخاب کرد ، ولی در عرصه مربیگری شرایط کاملا برای الکساندر متفاوت بود ، در حالی که او سرمربی تیم زیر 23 ساله های باشگاه وردربرمن بود پس از سه شکست متوالی ویکتور اسکریپنیک مسئولان باشگاه نوری را بعنوان سرمربی موقت تیم انتخاب کردند و او نیز از این فرصت بهترین استفاده را برد تا نامش را سر زبانها بیاندازد.

او در اولین تجربه که روی نیمکت وردربرمن مقابل وولفسبورگ نشست که با پیروزی در این دیدار و شادی جالبش پس از گل پیروزی بخش تیمش بسیاری از رسانه ها روی او زوم کردند

او در مورد شادی های پرشورش پس از گلزنی تیمش گفته اینها کاملا اتفاقی و ناخودآگاه است ، بعضی وقتها خودمم غافلگیر میشوم.

بیوگرافی الکساندر نوری
بیوگرافی الکساندر نوری
نوری در دوران بازی گری 70 بازی برای وردربرمن 2 انجام داد و 8 گل زد، در ستل ساوندرز که به طور قرضی به آن تیم رفته بود 8 بازی کرد و گلی نزد، در اوئیردینگن 89 بازی انجام داد و 8 گل زد، در اوسنابروک 85 بازی انجام داد و 8 گل زد، در اوسنابروک 2 هم 3 بازی انجام داد و یک گل زد، در هولستین کیل در 41 بازی 5 گل و در تیم 2 آن در 4 بازی یک گل زد و در اولدنبرگ در 26 بازی 5 گل زد. او همچنین سابقه بازی در تیم ملی زیر 17 ساله های ایران را هم دارد و در 15 بازی 2 گل زده است، در تیم ملی زیر 20 ساله های ایران 6 بازی کرده و گلی نزده و در تیم ملی زیر 23 ساله ها هم 8 بازی انجام داده و یک گل زده است.

توضیحات مربی بوندسلیگایی درباره خالکوبی نقشه ایران بر روی بازوی خود؛ نوری: من ایرانی ام، چیز عجیبی است؟!

الکساندر نوری، به صورت رسمی سرمربی تیم فوتبال وردربرمن در بوندسلیگای آلمان شد، خبری خوشحال‌کننده برای فوتبال دوستان کشورمان.

alexander-nouri
alexander-nouri
نوری که در زمان سرمربی‌گری برانکو ایوانکوویچ، تا آستانه حضور در تیم ملی فوتبال پیش رفت و در تمرینات این تیم نیز حاضر شد، به دلیل بدشانسی و مصدومیت بدهنگام، فرصت حضور با پیراهن تیم ملی در جام جهانی 2006 آلمان را از دست داد.

الکساندر که پس از موفقیت در هدایت وردربرمن، رسما سرمربی این تیم سرشناس آلمانی شده است، درباره خالکوبی نقشه ایران و نام اعضای خانواده‌اش بر بازوی خود به خبر ورزشی گفت:

من ایرانی ام و نقشه ایران را روی دستم تتو کرده ام، چیز عجیبی است؟ درست است در ایران به دنیا نیامده ام ولی اصلیتم ایرانی است.

نوری درباره ایرانی بودن خود نیز گفت: «ایران بخشی از وجود من است. پدر من ایرانی است. پدرم برای تحصیل به آلمان آمد و در هانوفر با مادرم آشنا شد و اینجا در شهر اولدنبرگ به تحصیل شیمی پرداخت. خیلی با پدرم در ارتباط بودم. به همین خاطر شناخت کاملی از ایرانی بودنم دارم.

بیوگرافی الکساندر نوری
بیوگرافی الکساندر نوری
آخرین باری که در ایران بودم، سال 2005 بود و همراه پدرم به چندین شهر ایران رفتیم و با شهرهای مختلف ایران نیز آشنا شدم. برای من خیلی مهم بود تا شناخت زیادی از فرهنگ ایرانی داشته باشم»

نوری در ادامه در پاسخ به این سوال که در صورت رفتن به ایران مشکلی خواهد داشت یا خیر نیز گفت: «تا حدودی فارسی می دانم ولی برای برقراری ارتباط نیاز به کمک دارم. البته در زمینه غذا باید بگویم که هیچ مشکلی ندارم و اگر به ایران بروم کاملاً شناخت خوبی دارم.».

سایت شخصی alexander nouri فعلا برای فارسی زبانان قابل استفاده نیست ، ولی خودش میگوید : من هنوز زیاد کار با شبکه های اجتماعی را بلد نیستم و دوست دارم هرچه زودتر با هموطنانم به زبان فارسی در ارتباط باشم.

او در آلمان رابطه خوبی با وحید هاشمیان دارد و با امیر شاپورزاده نیز در ارتباط است.

alexander-nouri
alexander-nouri

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «بیوگرافی الکساندر نوری»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?