کد مطلب:  31056  درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زنگ خطر برای دوچرخه سواری ایران/ فاصله با چشم بادامی‌ها هر روز بیشتر می‌شود

زنگ خطر برای دوچرخه سواری ایران/ فاصله با چشم بادامی‌ها هر روز بیشتر می‌شود

نتایج مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی آسیایی به خوبی فاصله ایران با رقبا را نشان داد و از الان زنگ خطر...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زنگ خطر برای دوچرخه سواری ایران/ فاصله با چشم بادامی‌ها هر روز بیشتر می‌شود
زنگ خطر برای دوچرخه سواری ایران/ فاصله با چشم بادامی‌ها هر روز بیشتر می‌شود

نتایج مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی آسیایی به خوبی فاصله ایران با رقبا را نشان داد و از الان زنگ خطر برای ایران در بازی های آسیایی به صدا درآمده است. به گزارش آسمونی ، مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی آسیا به پایان رسید و این رقابتها در نزدیکی بازی های آسیای محک خوبی بود تا مشخص شود ایران نسبت به رقبا چه وضعیتی دارد و چندمرده حلاج است. دوچرخه سواری ایران نسبت به سال گذشته در مدال آوری چندان موفق نبود و در کسب مدال طلا هم ناکام ماند. مهمتر از آن در ماده هایی که در بازی های آسیایی هم هست، نتوانست مدال بگیرد که همین موضوع باعث شده از الان زنگ خطر برای ایران به صدا درآید چراکه ملی پوشان شش ماه دیگر باید با همین رقبا در جاکارتا رقابت کنند و اگر از الان فدراسیون به فکر راه چاره ای نباشد شاید دیگر نباید به مدال پیست فکر کرد. وقتی ایران در کاپ های جهانی شرکت نمی کند یا اگر اندک سهمیه مسابقات جهانی را دارد اما از آن چشم پوشی کرده و به تمرین کردن در یک پیست سیمانی دلخوش می کند، مشخص است در مقابل رقبای چشم بادامی خود که نگاهشان فراتر از آسیا است، نمی تواند خیلی حرفی برای گفتن داشته باشد.

سرعتی ها انتظارات را برآورده نکردند

رکابزنان سرعتی ایران به ویژه محمد دانشور یکی از امیدهای کسب مدال برای ایران در مسابقات قهرمانی آسیا بودند. با توجه به اینکه ایران سال گذشته در ماده تیم اسپرینت مدال نقره گرفت این انتظار وجود داشت که حداقل از عنوان سال گذشته خود دفاع کند اما برخلاف تصورات ایران در سه ماده اصلی سرعت حتی نتوانست به فینال راه یابد. دانشور در یک کیلومتر تایم تریل هر چند رکورد تازه ای به ثبت رساند اما نتوانست از عنوان قهرمانی خود در دوسال گذشته دفاع کند و در نهایت به مدال برنز رسید. رکابزنان سرعتی ایران از لحاظ رکوردی پیشرفت داشتند اما با توجه به اینکه مدال های سرعت را ژاپن، کره، چین و مالزی گرفتند از الان کاملا مشخص است ایران کار بسیار سختی در بازی های آسیایی دارد و اگر فدراسیون به فکر راه چاره نباشد در بازی های آسیایی باید نظاره گر مدال گرفتن کشورهای دیگر باشد.

مدال آوری در نیمه استقامت به لطف قدیمی ها

اما در بخش نیمه استقامت به لطف حضور رکابزنان با تجربه ایران دو مدال دونقره به دست آمد. سال گذشته یک مدال نقره اسکرچ به نام ایران ثبت شد که امسال دوباره این مدال نقره توسط آروین گودرزی تکرار شد و در مدیسون هم به لطف حضور مهدی سهرابی و محمد رجبلو که از رکابزنان با تجربه ایران محسوب می شوند بعد از سه سال دوباره توانستیم در این ماده که به تازگی به المپیک اضافه شده، مدال بگیریم. این مدال ها در شرایطی به دست آورد که این رکابزنان تمرین زیادی در بخش پیست نداشتند و بیشتر بر روی جاده تمرکز داشتند اما با تجربه خود موفق به کسب مدال شدند. اما در چهارکیلومتر تعقیبی تیمی که در بازی های آسیایی و المپیک وجود دارد، اصلا شرکت نکردیم. آخرین مدالی که ایران در این ماده گرفت به 9 سال پیش بر می گردد. ایران از سال 2002 تا 2009 در این ماده نقره آسیا را داشت اما پس از آن دیگر نتوانست بر روی سکو برود. همچنین در اومنیوم یکی از ماده های بازی های آسیایی موفق به کسب مدال نشدیم.

جای خالی جمشیدیان باز هم به چشم آمد

امیر حسین جمشیدیان سال گذشته به تنهایی یک طلا در اسکرچ و یک نقره در اومنیوم جوانان برای ایران کسب کرد اما امسال هیچ مدالی در رده جوانان کسب نشد بنابراین تغییر رده سنی جمشیدیان و جای خالی او واقعا به چشم آمد. این مسابقات نشان داد فدراسیون باید بر روی این رکابزنان جوان بیشتر کار کند تا دوباره شاهد مدال آوری در رده جوانان باشیم.

بانوان در مسیر پیشرفت

با توجه به اینکه بانوان رکابزن ایران در مسیر پیشرفت قرار دارند انتظاری برای کسب مدال از آنها وجودنداشت اما همین که توانستند رکوردهای خودرا بهبود ببخشند اتفاق خوبی محسوب می شود. نتایج ماده هایی که در بازی های آسیایی وجود دارد:

اسپرینت

1-ژاپن

2-مالزی

3-کره

ایران مقام 14 و 18 را کسب کرد.

 

تیم اسپرینت

1-کره

2-ژاپن

3-چین

ایران مقام ششم را کسب کرد.

کایرین

1-ژاپن

2-کره

3-مالزی

ایران مقام 12 و 17 را به دست آورد.

 

چهارکیلومتر تعقیبی تیمی

1-ژاپن

2-کره

3-چین

ایران شرکت نکرد.

 

اومنیوم

1-ژاپن

2-امارات

3-قزاقستان

ایران پنجم شد.

منبع: ISNA

: برای دریافت مشاوره درباره زنگ خطر برای دوچرخه سواری ایران/ فاصله با چشم بادامی‌ها هر روز بیشتر می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «زنگ خطر برای دوچرخه سواری ایران/ فاصله با چشم بادامی‌ها هر روز بیشتر می‌شود» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید