کد مطلب: 28017 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
راهنمای رزرو بلیط هواپیما

راهنمای رزرو بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیما یکی از دغدغه های افرادی است که سفرهای هوایی زیادی دارند. آسمونی در این بخش برای راحتی...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
راهنمای رزرو بلیط هواپیما
راهنمای رزرو بلیط هواپیما


رزرو بلیط هواپیما یکی از دغدغه های افرادی است که سفرهای هوایی زیادی دارند. آسمونی در این بخش برای راحتی کار افرادی که در مورد رزرو بلیط هواپیما با مشکل مواجه می شوند، راهنمای رزرو بلیط هواپیما را منتشر می کند. از شما عزیزان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

راهنمای رزرو بلیط هواپیما

چرا باید همین امروز بلیط هواپیما را رزرو کنیم؟

مسافرت واقعا روی شخصیت و بزرگ شدن آدم‌ها تاثیر می‌‌گذارد. اما برای سفر رفتن علاوه بر اینکه نیاز به داشتن اراده کافی دارید، دل کندن از زندگی روزمره که بدون برنامه ریزی در حال انجام است کار سخت و دلهره آوری است، مخصوصا اگر در پی یک سفر طولانی باشید. اولین کاری که باید انجام دهید چیست؟ سفر کردن به خصوص، مسافرت های طولانی نیازمند برنامه ریزی دقیقی است، که در گام اول آن با خرید بلیط هواپیما آغاز می‌شود.

چارتر

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث کاهش هزینه سفرهای خارجی می‌‎شود، اطلاع از نحوه خرید بلیط ارزان هواپیما یا رزرو به موقع بلیط است. رزرو بلیط هواپیما برعکس آن چیزی که در ذهن ما شکل گرفته است نیازمند پرداخت هزینه نیست. البته اگر از طریق نمایندگان رسمی خطوط هوایی صورت گیرد. به یاد داشته باشید که رزرو به معنای خرید قطعی بلیط هواپیما نیست.

رزرو بلیط پروازهای خارجی مناسب چه افرادی است؟

رزرو بلیط هواپیما خارجی

رزرو بلیط هواپیما برای سه دسته از مسافران مناسب است.

دسته اول: افرادی که از زمان دقیق آماده شدن ویزا خود اطلاع نداشته و برای اینکه بتوانند کمترین هزینه و بهترین پرواز خارجی را انتخاب کنند، بهتر است قبل از دریافت ویزا بلیط خود را رزرو کنند.

دسته دوم: افرادی که به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما بوده و برای سفر خود از هفته‌ها قبل برنامه ریزی نموده اند.

دسته سوم: افرادی که منتظر قطعی شدن برنامه سفر خود میباشند و قصد دارند بلیط خود را به منظور حفظ قیمت مناسب، از پیش نگه دارند.

airline-ticket-reservation-guide
airline-ticket-reservation-guide


آیا رزرو بلیط برای من تعهد مالی دارد؟ و باید هزینه‌ای پرداخت کنم؟

رزرو بلیط از طریق نماینده های رسمی کلیه خطوط هواپیمایی، فاقد هزینه است و صندلی پرواز شما براساس قوانین ایرلاین از چند ساعت تا چند هفته قابل رزرو شدن است، که یک امکان فوق العاده برای تهیه بلیط با قیمت مناسب برای مسافران است.

آیا نیاز است پروازی که رزرو کرده‌ام را به هر دلیلی کنسل کنم؟

خیر، چنانچه رزرو بلیط به پایان زمان اعتبار خود نزدیک شده باشد و به هر دلیلی از جمله عدم امکان رفتن به سفر در آن بازه زمانی موفق به سفر رفتن نباشید، بدون پرداخت هزینه، رزرو پرواز بطور اتوماتیک کنسل میگردد.

چگونه متوجه شوم تا چه زمانی رزرو بلیط باقی می ماند؟

برای اینکه از مدت زمان رزرو بلیط هواپیما مطلع شوید کافیست به حساب کاربری خود در شرکتی موردنظر مراجعه نموده و این زمان را مشاهده کنید. معمولا این اطلاع رسانی چند ساعت بعد از زمان رزرو در پروفایل شما قابل مشاهده است.

رزرو زود هنگام بلیط هواپیما چه فوایدی برایم خواهد داشت؟

رزرو بلیط هواپیما

هواپیما این امکان را برای شما مهیا می کند که برای خودتان و تمام همسفرانتان به هر تعدادی که می خواهید بر روی هر یک از خطوط هوایی رزروهای متنوع ای را به صورت رایگان ثبت نمایید تا در زمان قطعی شدن خریدتان یا تا مدت زمان اعتبار رزرو، صندلی مورد نظر خود را به قیمت ثابت و مناسب حفظ نمایید. و ارزان تر از دیگر مسافران پرواز، سفر کنید. این موضوع برای بسیاری از مسافران یک مزیت مهم به شمار می‌آید. برای روشن شدن بهتر این امکان به کمک یک مثال ساده این موضوع را توضیح می دهیم.

فرض کنید شما بهمراه دو نفر دیگر قصد سفر به یکی از شهرهای اروپا را دارید، اگر قیمت هر بلیط را 2،000،000 تومان فرض کنیم در مجموع شما مبلغ 6،000،000 تومان هزینه خرید بلیط خواهید داشت. این در حالی است که اگر به هر دلیلی امکان سفر را نداشته باشید برای کنسل کردن هر بلیط تنها یک جریمه حدودا 50 دلاری پرداخت خواهید کرد.

راهنمای رزرو بلیط هواپیما
راهنمای رزرو بلیط هواپیما


اما در شرایطی که پروازتان را رزرو نکنید و منتظر آماده شدن ویزا یا قطعیت برنامه سفرتان باشید یا بلیط خود را نزدیک زمان سفر یا در فصل پر تردد، مانند نوروز خریداری کنید مجبور به خرید بلیط با قیمت های بالا خواهید شد و این بدین معناست که قیمت هر بلیط به صورت حدودی 50 تا 100 درصد امکان افزایش خواهد داشت و به جای پرداخت 6،000،000 تومان مجبور به خرید بلیط با مبلغ 9،000،000 تومان تا 12،000،000 تومان خواهید بود. در ضمن هزینه کنسل نمودن بلیط ها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

بنابراین کافیست یک حساب سرانگشتی نمایید تا از مزیت رزرو و خرید به موقع بهرمند شوید و بدون استرس سفر داشته باشید و بلیط و جایگاه مناسبی نسبت به دیگر مسافران نصیبتان شود و از نقطه نظر اقتصادی به نفع شماست که بلیط خود را رزرو و در مرحله بعد خرید نمایید.
: برای دریافت مشاوره درباره راهنمای رزرو بلیط هواپیما فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «راهنمای رزرو بلیط هواپیما» در کادر زیر بنویسید :

9 - 3 = ?