کد مطلب: 56990 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ایلان ماسک: هوش مصنوعی تا 2025 کنترل همه مان را به دست میگیرد!

ایلان ماسک: هوش مصنوعی تا 2025 کنترل همه مان را به دست میگیرد!

ایلان ماسک ادعا میکند اهرام مصر را فضایی ها ساختند! حالا راجع به خطرات پیشرفت هوش مصنوعی هشدار میدهد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ایلان ماسک یکی از تاثیرگذارترین چهره های چند سال اخیر در زمینه علم و فناوری شناخته شد و چند وقت یک بار اخبار جالب و البته عجیبی راجع به او میشنویم، قبلا در آسمونی گفته بودیم که ایلان ماسک ادعا میکند اهرام مصر را فضایی ها ساختند! حالا راجع به خطرات پیشرفت هوش مصنوعی هشدار میدهد. قبلا نیز یک بار در سال 2018 هشدار داده بود که "هوش مصنوعی ممکن است به دیکتاتوری ابدی تبدیل شود که هیچ یک از ما قادر به فرار از آن نخواهیم بود." و این حتی از سلاح هسته ای نیز میتواند خطرساز تر باشد.
اگر ادعای ایلان ماسک درست باشد یعنی خیلی زودتر از پیشبینی دیگر دانشمندان این اتفاق خواهد افتاد. قبل از این رِی کرزوایل گفته بود احتمالا در سال 2045 شاهد چنین چیزی باشیم.

ایلان ماسک

ایلان ماسک مدیر و موسس تسلا و اسپیس ایکس و نیورالینک است. این سه شرکت از هر شرکت دیگری از هوش مصنوعی بیشتر بهره میبرند، بنابراین ایلان ماسک مخالف پیشرفت هوش مصنوعی نیست، بلکه معتقد است باید کنترل و جهت‌دهی شود.

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «ایلان ماسک: هوش مصنوعی تا 2025 کنترل همه مان را به دست میگیرد!»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?