کد مطلب:  22238 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تبلیغات چیست؟

تبلیغات چیست؟

تبلیغات به اشکال مختلف، از زمان‌های دور با انسان همراه بوده‌اند. اگر بخواهیم آگهی‌های اشیاء گمشده را معیار قرار دهیم، می‌توانیم تا دوران اختراع پاپیروس به عقب
زمان مطالعه: 5 دقیقه

نوشته های روی دیوارها و سنگ ها نقطه‌ی آغاز تبلیغات به حساب می آید، بطوریکه بهایاتا، تاریخ نویس بزرگ هندی در کتاب خود نوشته، که چهارهزار سال قبل از میلاد مسیح هم، روی سنگ‌های بزرگ و صخره‌های هندی، نمونه‌ پیام‌های تبلیغاتی مشاهده شده است. در کشور چین هم، حدود هزار سال قبل، نمونه‌ لوگوهای تجاری برای مغازه ها مشاهده شده است. در حالت کلی تبلیغات (Advertising) ریشه در زندگی اجتماعی انسانها دارد. تبلیغات عملی است که در آن فروشنده یا تولیدکننده‌ای با انجام این امر سعی می‌کند، که خریدار را از تولید این محصول آگاه کند. که این عمل با روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. آسمونی در این مقاله شما را با مزایای استفاده از تبلیغات، جهت پیشرفت در کسب و کارتان آشنا می کند.

تبلیغات چیست؟

شاید جمله‌ای که فلتچر تعریف تبلیغات را در کتاب خود با آن آغاز می‌کند، برای ما هم نقطه‌ی شروع خوبی باشد: فلتچر می گوید: تبلیغات یکی از شیوه های ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل در بازاریابی است.

 

 

وینستون چرچیل: تبلیغات سیطره مصرف گرایی بشر را در اذهان عمومی زنده نگه می دارد.

 

 

در گذشته تبلیغات، به عنوان تنها راه ارتباط با مشتری و ارسال پیام به او تلقی می‌شد. اما امروزه دانش بازاریابی به ما آموخته است، که هر محصول، خدمت یا برند، به شکل‌های مختلف با مخاطب و مشتریان بالقوه و مشتریان بالفعل خود، رابطه برقرار می‌کند. بسته بندی هم یکی از شکل‌های ارتباط با مخاطب است، و ما از طریق آن، پیام‌های زیادی به مخاطبان خود می‌دهیم. حتی میزان تخفیف دادن و تعداد و نحوه‌ی برگزاری حراج‌ها یا برنامه‌های دوره‌ای فروش شکلی از ارتباط با مخاطب هستند. کاتالوگ شرکت ها نیز، شکلی از ارتباط با مشتری جهت تبلیغات و بازاریابی هستند. و پیامهای متعددی را به مخاطب و مشتریان ما ارسال می‌کنند. محل فروشگاه‌های ما، پوشش همکاران ما و ده‌ها مورد دیگر، همگی شیوه‌هایی از تبلیغ برای مشتریان هستند.

همه جا اطراف‌مان را تبلیغات احاطه کرده‌ است. پوسترهای بزرگ و تابلوهای نئونی از روی بیلبوردها به ما نگاه می‌کنند. آگهی نیز نوعی تبلیغ بوده، و مطالبی است، که از طرف فرد یا دستگاهی جهت آگاهی مردم منتشر می‌گردد. آگهی‌ها می‌توانند چاپی و یا غیر چاپی باشند. همچنین از نظر مالکیت به دو گروه دولتی و غیردولتی تقسیم گردند.
تبلیغات، صفحات مجلات و روزنامه‌ها را پر کرده‌اند، به طوری که گاهی اوقات فضای آنها بیشتر از خود مطالب است. تلویزیون هم هر لحظه در حال پخش تبلیغ است، و گاهی همین تبلیغات نمایش فیلم را به تاخیر می‌اندازد.

تبلیغات همچنین گاهی روی صفحه مانیتور کامپیوتر ما پیدا می‌شود!

یکی از موثرترین روش های تبلیغات، استفاده از  تبلیغات اینترنتی است، که در دنیای امروز، سهم گسترده ای برای برند کردن محصولات و معرفی شرکت ها و خدماتشان داشته است. انواع رسانه‌های نوین از جمله شبکه‌های اجتماعی برای برندسازی و معرفی محصولات تجاری، بازخورد بالایی داشته اند. به همین دلیل امروزه ما اصطلاح IMC یا Integrated Marketing Communications (ارتباطات یکپارچه بازاریابی) را زیاد می‌خوانیم و می‌شنویم. کارشناسان تبلیغات آسمونی، با بررسی مشاغل مختلف، برنامه های هدفمند متفاوتی جهت بهترین شدن شما دارند.

تبلیغات
تبلیغات

در ادامه به برخی مزایای تبلیغات جهت آگاهی شما عزیزان اشاره می کنیم. 

 گسترش بازار

تبلیغ، به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا بازارشان را گسترش دهند، که مسلما افزایش تقاضا را به همراه دارد.

افزایش فروش

تبلیغ علمی، و هزینه کردن در این بخش امکان افزایش فروش انبوه کالاها را افزایش داده و بر میزان فروش تاثیر مثبت دارد.

مقابله با رقبا

تبلیغ موثر، ابزار سودمندی برای مواجهه با فشار رقبا در بازار و سبقت گرفتن از رقبا می باشد،

افزایش حسن نیت

تبلیغ ابزاری برای افزایش حسن نیت شماست. همچنین تبلیغ، تولیدکنندگان و محصولاتشان را به مردم معرفی می کند.

آموزش مصرف کنندگان

تبلیغات در خود آموزش و پویایی را به همراه دارد و باعث آشنایی مشتریان با محصولات جدید شما می گردد.

از میان بردن واسطه ها

یکی از مزیت های تبلیغ، ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مشتریان است، که باعث حذف دلال های بازار می شود.

معرفی محصول جدید به بازار

تبلیغ نقش مهمی در معرفی محصول جدید در بازار بازی می کند. در حقیقت تبلیغات مشتریان را به خرید ترغیب می کند.

تبلیغات
تبلیغات

محصولات با کیفیت بهتر

کالاهای مختلف با نام های تجاری مختلف تبلیغ می شوند، کالاهای معتبر کیفیت را برای مصرف کنندگان تضمین می کنند.

حمایت از بخش فروش

تبلیغ بصورت شگرفی از فروشندگان حمایت می کند، و مشتریان به وسیله تبلیغات از قبل با کالا آشنا شده اند.

فرصت های شغلی و کاهش نرخ بیکاری

تبلیغ زمینه فرصت های شغلی بیشتر را برای خبرگان و افراد زبده نظیر عکاسان تبلیغاتی، کارتونیست ها، طراحان، موسیقی دانها، مدل ها و سایر افرادی که در آژانس های تبلیغاتی مشغولند، فراهم می سازد.

کاهش هزینه های روزنامه ها، مجلات و سایر رسانه

تبلیغ باعث حیات و رونق رسانه های گوناگون شده، و کمک بزرگی به کاهش هزینه روزنامه ها و... می کند.

استاندارد زندگی بالاتر

تجربیات جوامع پیشرفته نشان می دهد، که تبلیغ نقش عمده ای در افزایش سطح استاندارد زندگی مردم دارد. جایگاه رپورتاژ در تبلیغات از آنجا که رپورتاژ نوعی مقاله یا خبر است . برای همیشه در سایت قرار دار دارد و در نتیجه تبلیغات آن شرکت یا سایت برای همیشه می تواند در سایت خبری دیده شود. و از آن جا که رپورتاژ یک تبلیغ و یا آگهی است. عنوان رپورتاژ باید در صفحه ی اصلی سایت خبری قرار بگیرد که احتمال دیده شدن تبلیغ را بالا می برد. شما نیز می توانید با گروه مجرب تبلیغات و برندسازی آسمونی در ارتباط باشید، تا مشاوران شرکت، جهت تبلیغات هدفمند و موثر نکات لازم را به شما اطلاع رسانی کنند و برای ارتقای برند شما، اقدامات لازم را به عمل آورند. در مجموع روش های سنتی تبلیغات در عصر تکنولوژی تاثیر کمتری دارد، و تبلیغات در فضای مجازی موثرتر است. آسمونی با رنکینگ بالای الکسا و بازدید ماهانه بیش از 10 میلیون نفر، مکان مناسبی برای بهتر دیده شدن شماست. با تبلیغات در آسمونی بهتر معرفی خواهید شد. ما برای برندسازی و معرفی شما برنامه های هدفمند داریم.

ایجاد صفحه کسب و کار

یکی دیگر از راه های دیده شدن کسب و کارها و محصولات و انواع خدمات، این است که در محلی که میدانید تقاضا وجود خواهد داشت مطرح شوید. آیا برای این منظور باید ابتدا لیستی از پربازدیدترین مکان ها تهیه کنید؟ یعنی در سطح شهر راه بیوفتید و ببینید کجا بهتر است تبلیغات گسترده کنید تا دیده شوید؟

تبلیغات چیست؟
تبلیغات چیست؟

اصلا!

این کار در قرن 21 کمی بی معنی است، چراکه تمام امور به صورت آنلاین انجام میشوند و تعداد افرادی که در سطح اینترنت به دنبال خدمات و محصولات مشخصی هستند بسیار بیشتر از افرادی است که همچنان در سطح شهر به دنبال اینها هستند. بنابراین باید کسب و کار خود را در وبسایت ها به نمایش بگذارید. آسمونی برای این موضوع نیز خدمات جالبی در نظر گرفته: صفحه کسب و کار شما در آسمونی مانند یک فروشگاه آنلاین عمل میکند. اطلاعات و مشخصات فروشگاه و کسب و کار شما برای مخاطبین به نمایش گذاشته میشود. علاوه بر این، خواهید دید که با تکنیک های سئو و برنامه نویسی مشخصی در مطالب پربازدید مرتبط نیز راه خود را پیدا میکنید.

 

به طور مثال شما صاحب یک گلفروشی هستید و شخصی به دنبال انواع گل و گیاه بوده و یا مطلبی درمورد مراقبت گیاهان آپارتمانی خوانده، صفحه کسب و کار شما در این قسمت به وی پیشنهاد میشود. این کار باعث دیده شدن دوچندان شما در مقالات و مطالب مربوطه میشود و راهی نوین برای تبلیغات است.

جهت سفارش تبلیغات و یا مشاوره تبلیغاتی با کارشناسان آسمونی از راه های زیر تماس حاصل فرمایید:

09038422998 تلگرام

 

سفارش رپورتاژ آگهی در آسمونی

: برای دریافت مشاوره درباره تبلیغات چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تبلیغات چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید