کد مطلب:  10627 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نوجوانی برای جلوگیری از تجاوز دست به قتل زد

نوجوانی برای جلوگیری از تجاوز دست به قتل زد

1394/04/24به گزارش آسمونی پسری نوجوان که مدعی است به‌خاطر جلوگیری از تعرض دست به قتل زده مطابق قانون آیین دادرسی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

adolescence-to-avoid-attack-murder-ran
adolescence-to-avoid-attack-murder-ran

1394/04/24

به گزارش آسمونی پسری نوجوان که مدعی است به‌خاطر جلوگیری از تعرض دست به قتل زده مطابق قانون آیین دادرسی جدید با حضور وکیلش، در جلسات بازجویی حاضر شد و جزئیات قتل را توضیح داد.

اوایل تیر سال جاری زنگ در خانه‌ای در یکی از شهرهای مرزی کشور به صدا درآمد و فردی خواستار کمک شد. اهالی خانه وقتی او را خون‌آلود دیدند به مأموران پلیس خبر دادند. با رسیدن مأموران پلیس و اورژانس، عملیات احیا روی جوان مجروح آغاز شد اما خونریزی به حدی بود که امدادگران نتوانستند مرد جوان را نجات دهند و او جان خود را از دست داد.

با انتقال جسد به پزشکی‌قانونی، نوجوانی به نام امید خود را به مأموران معرفی کرد و گفت کامران را او به قتل رسانده ‌است. در همان لحظات اولیه که امید خود را تسلیم مأموران کرد جانشین بازپرس که به این پرونده رسیدگی می‌کرد، به او یادآور شد می‌تواند وکیل بگیرد و تا آمدن وکیلش هم سکوت کند و حرفی نزند بااین‌حال، امید ترجیح داد آنچه اتفاق افتاده را تعریف کند.

امید در اعترافاتش گفت: «من هر روز بعد از ظهر به باشگاه ورزشی می‌رفتم و حدود ساعت 9 شب از باشگاه خارج می‌شدم. شب حادثه هم طبق معمول به باشگاه رفتم و هنگام خروج درحالی‌که خیابان خلوت بود، جوانی به سمتم آمد. مچ دستم را گرفت و بعد هم با چاقو مرا تهدید کرد و به باغ‌های اطراف برد. در آن منطقه خانه‌ها از هم فاصله زیادی دارند و باغ هم زیاد است به همین دلیل نمی‌توانستم از کسی کمک بخواهم. مرد جوان از من خواست با او رابطه داشته ‌باشم. خیلی ترسیده ‌بودم به‌همین‌خاطر هم از او خواستم چاقو را کنار بگذارد. گفتم به خواسته‌ات تمکین می‌کنم، اما چاقو را کنار بگذار تا بتوانیم با هم صحبت کنیم و هرکاری که تو می‌خواهی انجام می‌دهم. او چاقو را زمین گذاشت و من برای اینکه بتوانم فرار کنم چاقو را برداشتم و چند ضربه به او زدم، مچ دستم را گرفت و رهایم نمی‌کرد در تاریکی شب نمی‌دیدم به کجای بدنش ضربه می‌زدم اما متوجه شدم خون از بدنش بیرون می‌ریزد با این حال، ضربه‌ها طوری نبود که او را مجبور به رهاکردن دستم کند یکباره ضربه‌ای زدم که باعث شد به زمین بیفتد و بعد هم فرار کردم و به خانه رفتم».

تحقیقات نشان داد امید و کامران هیچ شناخت و ارتباطی با هم نداشتند و درگیری قبلی هم بین آنها نبود اما خانواده کامران اعلام کردند فقط از امید شکایت ندارند و افرادی دیگر هم در این قتل شرکت داشتند. هرچند آنها چند مظنون دیگر را نیز معرفی کردند، اما تحقیقات از این افراد به جایی نرسید و متهمان آزاد شدند.

چهار روز بعد از بازداشت متهم، خانواده امید برای او وکیل انتخاب کردند و پسر نوجوان در مقابل وکیلش هم تکرار کرد در قتل تنها بوده و برای جلوگیری از تعرض دست به چنین عملی زده ‌است.

با این حال، اولیای‌‌دم همچنان گفته‌های متهم را رد کردند و مدعی ‌شدند کسان دیگری در این قتل دست دارند و ضربات چاقویی که بر بدن فرزندشان وارد شده، دو نوع ‌است. همچنین آنها مدعی‌ شدند فرزندشان اندامی ورزیده و بزرگ داشته و امید که نوجوان است، نمی‌توانسته او را به قتل برساند.

بنابراین با درخواست اولیای‌‌دم یک‌بار دیگر برای اینکه مشخص شود ضربات با یک یا چند چاقو زده شده یا اینکه واردکننده ضربات به جسد یک یا چند نفر بوده‌اند. متخصصان پزشکی‌قانونی دست‌ به‌کار شدند.

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل‌مدافع امید، که در مراحل مختلف بازجویی حضور داشت، درباره این پرونده گفت: امید در تمام مراحل بازجویی‌ها یک ادعا را مطرح کرده و به‌نظر می‌رسد گفته‌هایش کاملا درست است. بااین‌حال، تحقیقات دراین‌باره ادامه دارد و دادگاه منتظر نتیجه پزشکی قانونی است.

: برای دریافت مشاوره درباره نوجوانی برای جلوگیری از تجاوز دست به قتل زد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نوجوانی برای جلوگیری از تجاوز دست به قتل زد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید