کد مطلب: 46932 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نحوه تنظیم فونت متن در گوگل کروم اندروید

نحوه تنظیم فونت متن در گوگل کروم اندروید

بسیاری از افراد امروزه در مورد بزرگ کردن فونت در گوگل کروم دستگاه‌های اندرویدی می‌پرسند. در این مقاله آسمونی قصد داریم تا این کار آموزش دهیم. با ما همراه باشید
زمان مطالعه: 1 دقیقه

گوگل کروم

همانند دیگر سیستم عامل ها در اندروید نیز یکی از پرمصرف ترین مرورگر های وب گوگل کروم می‌باشد. این مرورگر قابلیت‌های زیادی دارد که کار را برای مصرف کننده آسان می‌کند. قابلیت هایی مثل نصب افزونه ها یا نصب کردن یک تم برای مرورگر. افزونه های کروم هم می‌توانند قابلیت جدیدی را به مرورگر اضافه کنند و هم می‌توانند در بعضی از قابلیت های قبلی تغییر ایجاد کنند. با استفاده از آن‌ها می‌توان اندازه متن را تغییر داد و یا آن را بزرگ تر کرد و در کل خوانایی را بهبود بخشید. 

آموزش تنظیم فونت در گوگل کروم

1- به یاد داشته باشید که این روش تنها برای مرورگر اندروید کار می‌کند و برای آیفون نیست. گوگل کروم را باز کنید.
2- سه نقطه‌ای را که بالا گوشه راست می‌بینید لمس کنید. سپس Settings و از زیر شاخه های آن Accessibility Options را لمس کنید.
3- سپس  Text Scaling لمس کنید. اکنون می توانید طبق نیاز خود  با استفاده از دکمه لغزنده اندازه متن را برای خودتان تنظیم کنید.
4- حالا صفحه‌ای را باز کنید و می‌توانید مشاهده کنید که اندازه متن تغییر کرده است.

برای به حالت اولیه برگرداندن این تنظیمات نوار لغزنده‌ی Text Scaling را در مقیاس کامل 100% تنظیم کنید.

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «نحوه تنظیم فونت متن در گوگل کروم اندروید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?