کد مطلب: 16266 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
باران اسیدی در تهران و شهرهای آلوده

باران اسیدی در تهران و شهرهای آلوده

شاید تقریبا همه ی ما خبر سونامی بارش باران اسیدی ،که این روزها در شبکه های اجتماعی خصوصا تلگرام دست به دست...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

باران اسیدی
باران اسیدی

شاید تقریبا همه ی ما خبر سونامی بارش باران اسیدی ،که این روزها در شبکه های اجتماعی خصوصا تلگرام دست به دست می شود را شنیده ایم.موضوع آلودگی هوا در هفته های اخیر یکی از داغ ترین موضوعات خبرگزاری مختلف بوده و حتی مدارس تهران و شهرستان های اطراف هم در چندیدن نوبت تعطیل شدند.اما خطر بارش باران اسیدی خطرناک ،موضوع داغ دیگری است که خبرنگار وب سایت الودکتر در مورد آن از دکتر عاطفه عابدینی فوق تخصص بیماری های ریه و دبیرانجمن سارکوئیدوز ایران سوال کرده است.

دکتر عاطفه عابدینی در رابطه با دلایل بارش باران های اسیدی می گوید: هنگامی که سطح آلودگی هوا از حدی بالاتر برود و غلظت آلاینده ها زیاد شود،باعث انحلال این ذرات و باراش باران اسیدی می شود.دکتر عابدینی توصیه می کند که افراد مبتلا به بیماری های مزمن تنفسی،سالمندان و کودکان،در این روزها به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند و افراد شاغل و افرادی که مجبورند در شهر تردد کنند حتما از ماسک های تنفسی فیلتر دار استفاده کنند.

دکتر عابدینی در پاسخ به این سوال که آیا برخورد باران اسیدی با پوست صورت،باعث خوردگی و ایجاد زخم می شود گفت : در حال حاضر میزان آلاینده ها و سرب موجود در هوا به قدری نیست که موجود خوردگی پوست شود و این شایعات صحت ندارد.و تنها ضرر این باران ها برای ریه است.

الودکتر به شما توصیه می کند در هنگام آلودگی هوا افراد از مصرف گوشت گاو، عدس، بادنجان به‌ویژه میرزاقاسمی، گوشت‌های صنعتی، غذاهای خمیری چون ماکارونی و غذاهای چرب و سنگین مانند کله‌پاچه باید پرهیز کنند؛ چرا که موجب غلظت خون می‌شود.

 همچنین در روزهایی که هوا آلوده است اگر یک سیب (ترجیحا قرمز)ودو لیوان شیر بخورید سربی که از هوای آلوده به بدن شما رسیده دفع میشود .

حتما 400 گرم میوه وسبزیجات رنگی (لبو .هویج انار) بخورید تا ذرات معلقی که در ریه شما وجود دارد از بین برود.

منبع : الو دکتر

: برای دریافت مشاوره درباره باران اسیدی در تهران و شهرهای آلوده فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «باران اسیدی در تهران و شهرهای آلوده» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?