کد مطلب:  39781 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000

گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000

همانطور که می دانید اساتید و اعضای هیئت علمی نیاز به کسب گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000 دارند. برای آشنایی با...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

همانطور که می دانید اساتید و اعضای هیئت علمی نیاز به کسب گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000 دارند. برای آشنایی با گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000 این بخش آسمونی را بخوانید.

گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000
گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000

وزیر علوم با اشاره به حکم صادره دیوان عدالت اداری برای پذیرش دانشجویان بورسیه و استخدام در دانشگاه‌ها گفت: تایید صلاحیت علمی این ا فراد در اختیار وزارت علوم است و مراکز غیر از آن دخالت نکنند.

احکام قضایی لازم‌ الاجرا است ولی تایید صلاحیت علمی افراد در اختیار وزارت علوم است

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری سراسری کشور که در دانشگاه علوم و صنعت برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس با اشاره به آخرین وضعیت پرونده‌های بورسیه و همچنین حکم صادر شده دیوان عدالت اداری برای جذب این افراد و صدور حکم برای آنها، گفت: معتقدیم که احکام قضایی وقتی نهایی می‌شود لازم‌الاجرا است و امری مسجل است اما نگاه ما آن است که در تعیین سطح صلاحیت‌های علمی مناسب برای یک شغل از جمله استادی دانشگاه تشخیص داده نمی‌شود با حکم قضایی نمی‌توان ورود کرد.

وی افزود: تایید صلاحیت علمی اساتید دانشگا‌ه‌ها بحثی علمی و تخصصی است و لذا دستگاه‌های خارج از وزارت علوم در مواردی که در مورد تایید صلاحیت‌های علمی است بهتر است ورود نکنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: امیدواریم که از این به بعد دستگاه‌های خارج از وزارت علوم در این خصوص اظهارنظر نکرده و هیات‌های جذب در این خصوص به تنهایی می‌توانند کارهای این موضوع را انجام دهند ضمن اینکه این هیات‌های جذب زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و امیدوارم این موضوع به شکل قانونی حل و فصل شود. هرچند که استنکاف و عدم توجه به قانون را قبول نداریم ولی بهتر است که اجازه دهند وزارت علوم کار خود را نیز انجام دهد.

وی در پاسخ به سوال دیگر درخصوص احکام صادر شده برای دانشجویان افزود: این احکام در حال پیگیری است و نتایج خوبی در این خصوص حاصل شده و امیدواریم در روزهای آینده این نتایج از طرف این دانشجویان و یا از طرق دیگر اطلاع‌رسانی شود.

غلامی افزود: دستگاه قضایی در این خصوص همکاری و همراهی خوبی را با ما داشته است. لذا نباید نگرانی جدی در این خصوص وجود داشته باشد و چون این موضوع در اختیارات وزارت علوم و یا قوه مجریه نیست و تماماً‌ قوه قضاییه باید آن را بررسی کند اما آنها همراهی مناسبی در این خصوص داشته و نتایج خوبی از این همکاری‌ها بدست آمده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها با توجه به تجربیات قبلی و امکانات در اختیارشان در حوزه‌های مختلف آمادگی پذیرش دانشجویان جدید را دارند ضمن اینکه حوزه‌های آموزشی معمولا در تابستان تعطیل بوده اما همکاران دانشگاهی برای تعمیرات بخش‌های مختلف و نصب تجهیزات جدید در این دوره تعطیل نبوده‌اند و تلاش کرده‌اند برای استقبال از دانشجویان جدید آماده شوند.

academic-qualification
academic-qualification

وی گفت: در طول سه سال گذشته خوابگاه‌ها و سراهای دانشجویی جدید یا نوسازی شده و یا تعمیرات اساسی در آن صورت گرفته است و این پروژه همچنان در حال ادامه است و با آنکه زمان محدودی به ویژه در ایام تابستان برای این کار وجود دارد اما این کار با وجود اعتبارات زیاد در نظر گرفته شده انجام شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: آمادگی خوبی برای حضور دانشجویان در سال تحصیلی جدید پیش رو است و امیدواریم  این سال همراه با موفقیت و سلامتی خانواده بزرگ دانشجویان و دانشگاهیان وجود داشته باشد.

غلامی در پاسخ به سوالی دیگر درخصوص انتصاب جدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: آقای طهرانچی سرپرست جدید این دانشگاه هستند که با رای هیات امنا انتخاب شدند و برای وی و دانشگاه آزاد آرزوی موفقیت دارم اما به هیچ وجه من ورودی به چالش‌های دانشگاه آزاد نخواهم داشت ولی امیدوارم و از این دانشگاه انتظار دارم بیش از گذشته همکاری بیشتری با آموزش عالی و وزارت علوم داشته باشند و رعایت قواعد و ضوابط از آقای طهرانچی که روزگاری رئیس یکی از دانشگاه‌های بزرگ تهران بوده است داریم.

وی درخصوص تخصیص ارز دانشجویی تصریح کرد: این تخصیص با نرخ ارز جدید صورت خواهد گرفت و چون محدودیت تخصیص ارز برای دانشجویان و خانواده‌های آنان وجود داشت خارج از وظایف‌مان نامه‌ای را به بانک مرکزی نوشته و از آنها کمک خواستیم که البته آنها هم برای کاهش نگرانی‌ها ا ین ارز را به نرخ دولتی در اختیارمان قرار دادند اما از مهرماه سال جاری با توجه به اینکه نرخ ارز و دسترسی آن مشخص است وزارت علوم صرفا برای دانشجویان اعزامی بورسیه پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد. ضمن اینکه این نرخ هم براساس شرایط روز خواهد بود ولی دولت باید به دانشگاه‌ها و وزارت علوم این مابه‌التفاوت ریالی را پرداخت کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: رشته‌های مختلف دانشگاه آزاد باید از دفتر گسترش و توسعه آموزش عالی برای جذب دانشجو مجوز بگیرند که برهمین اساس ظرفیت‌های دانشگاه آزاد به ازای هر رشته باید مشخص و به اطلاع ا ین دفتر برسد و سازمان سنجش هم باید در انتشار اسامی آنها و تعدادش حضور داشته باشد و دستور دادند که مراکز و دانشگا‌ه‌هایی که اگر حداقل شرایط را دارند بتوانند در زمینه جذب دانشجو اقداماتی را انجام دهند اما از این حداقل‌ها عدول نخواهیم کرد.

وی با اشاره به مشکلی که برای پرداخت شهریه دانشجویان خارجی در ایران بوجود آمده است، گفت: دانشجویان خارجی که از بیرون از کشور به ایران می‌آیند با توجه به اینکه نرخ ریالی به نفع آنها است مشکل کمتری را تحمل می‌کنند اما تعدادی از دانشجویان افغانستانی در کشورمان وجود دارند که در ایران تحصیل کرده و حتی دیپلم و لیسانس گرفتند و اگر پرداخت شهریه آنها به صورت ارزی باشد دچار مشکلاتی خواهند شد اما وزارت علوم به دانشگاه‌ها توصیه کرده برای پرداخت این شهریه تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شود که اکثر نگرانی‌های این دانشجویان در حوزه وزارت بهداشت است.

: برای دریافت مشاوره درباره گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گواهی تایید صلاحیت علمی SCC-2000» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید