کد مطلب:  18131 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فضاحت فراموش نشدنی ابومازن

فضاحت فراموش نشدنی ابومازن

به گزارش آسمونی: محمود عباس با شرکت در تدفین شیمون پرز، ضمن توهین به خون شهدای انتفاضه فلسطین و گروه‌های...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

shimon
shimon

به گزارش آسمونی:

محمود عباس با شرکت در تدفین شیمون پرز، ضمن توهین به خون شهدای انتفاضه فلسطین و گروه‌های مقاومت، لکه ننگی را به نام خود ثبت کرد.

خبرگزاری العالم می‌نویسد: روز جمعه 30 سپتامبر در جریان تدفین شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم دست داده و مصافحه کرد.
هافینگتون پست نوشت که این ماجرا هنگام رسیدن ابومازن به مراسم تدفین پرز در شهر جبل هرتزل صورت گرفته است.

شبکه‌های اجتماعی تصویری را منتشر کردند که در آن محمود عباس طی مراسم دفن رئیس سابق رژیم اشغالگر قدس، به استقبال همسر پرز رفته است.
العالم می‌افزاید: سخنگوی نتانیاهو فایلی ویدئویی را در توییتر خود منتشر کرد که در آن ابومازن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دست داده و ضمن احوالپرسی به زبان انگلیسی به وی گفته که "از دیدن تو خوشحالم".

مدت زمان گفتگو و تشکر نتانیاهو و همسرش ساره از حضور عباس در مراسم مذکور طولانی ذکر شده است. به علاوه نتانیاهو و ابومازن در جریان نشست آب و هوا که در نوامبر سال جاری در پاریس برگزار شد نیز در دیداری بدون مذاکرات با یکدیگر دست داده بودند.

با وجود گزارش‌های تایید نشده از جلسات سری این دو نفر، آخرین جلسه مهم و علنی بین آن‌ها به سال 2010 بر می گردد.

محمود عباس روز چهارشنبه گذشته ضمن اعلام تاسف و اندوه خود از مرگ پرز، وی را شریکی شجاع با یاسر عرفات در صلح آفرینی خواند و افزود که شیمون پرز در مقوله صلح از تمام ظرفیت های  ریاستش بر رژیم صهیونیستی استفاده کرد.  

العالم نوشت: روز جمعه (30سپتامبرسال جاری) در منطقه غربی شهر قدس اشغالی، جنازه شیمون پرز رئیس سابق رژیم غاصب صهیونیستی شاهد حضور برخی افراد و مسئولانی از 6 دولت عربی بود.

بر اساس اعلام خبرگزاری‌های اسرائیلی، در مراسم دفن پرز، علاوه بر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افرادی چون "سامح شکری" وزیر خارجه مصر، "خمیس الفارس" از پادشاهی عمان، وزیر امور خارجه بحرین، "آزولای" مشاور پادشاه مراکش و "جواد العنانی" معاون نخست وزیری اردن نیز حضور داشتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره فضاحت فراموش نشدنی ابومازن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فضاحت فراموش نشدنی ابومازن» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید