کد مطلب:  54813 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
غیبت حدود 25 درصد داوطلبان دکتری وزارت بهداشت در جلسه آزمون

غیبت حدود 25 درصد داوطلبان دکتری وزارت بهداشت در جلسه آزمون

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از غیبت حدود 25 درصد داوطلبان دکتری در جلسه آزمون خبر داد و گفت: از مجموع 18 هزار و 241

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : دکتر سعید هاشمی ضمن بیان این مطلب گزارشی از برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه داد و اظهار کرد: این آزمون در پنج نوبت صبح و عصر روز جمعه 10 مرداد، صبح و عصر روز شنبه 11 مرداد و صبح یکشنبه 12 مرداد ماه 1399 در 29 دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور به طور همزمان برگزار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: طبق اعلام قبلی به دانشگاه‌های حوزه آزمون، تمامی محل‌های مربوط به برگزاری آزمون ضدعفونی شد و آزمون با رعایت حداکثری موارد بهداشتی انجام پذیرفت. در فاصله بین دو آزمون صبح و عصر نیز مجدداً تمامی محل‌های مربوط به برگزاری آزمون ضدعفونی شدند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: آزمون تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نوبت صبح رأس ساعت 9 و آزمون عصر رأس ساعت 15 آغاز شد.

وی ادامه داد: در مجموع 18 هزار و 241 نفر رشته در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت ثبت نام کرده بودند که از این تعداد 4057 داوطلب در نوبت اول، 4213 نفر در نوبت دوم، 4205 نفر در نوبت سوم و 4627 نفر در نوبت چهارم ثبت نام کرده بودند. 1139 داوطلب نیز برای آزمون صبح یکشنبه ثبت نام کرده‌اند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد: از مجموع 18 هزار و 241 نفر- رشته ثبت نام کننده در آزمون، تعداد 13 هزار و 673نفر (حدود 75 درصد) در جلسه آزمون حاضر شدند و 4568 نفر (حدود 25 درصد) غایب بودند.

همچنین در سه سال گذشته در سال 96 حدود 38 درصد، در سال 97 حدود 23 درصد و در سال 98 حدود 48 درصد داوطلبان در جلسه آزمون حاضر نشدند.

دکتر هاشمی گفت: تمهیدات پیش بینی شده مبنی بر افزایش تعداد حوزه‌های آزمون و تعداد نوبت‌های برگزاری آزمون، باعث شد از تراکم جمعیت داوطلبان در حوزه‌ها به شدت کاسته شود. همچنین افرادی که در فرم خوداظهاری مربوط به کرونا وضعیت خود را مبتلا اعلام کرده بودند، در هر حوزه در سالنی مجزا از سایر داوطلبان آزمون دادند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شهریور ماه و نتایج نهایی داوطلبان نیز بعد از انجام مصاحبه از اوایل مهر ماه جاری از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی https://sanjeshp.ir/ اعلام خواهد شد و تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف هستند مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه دکتری را به صورت "مجازی" و براساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام بدهند.

: برای دریافت مشاوره درباره غیبت حدود 25 درصد داوطلبان دکتری وزارت بهداشت در جلسه آزمون فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «غیبت حدود 25 درصد داوطلبان دکتری وزارت بهداشت در جلسه آزمون» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید