کد مطلب: 191 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پارک آب و آتش

پارک آب و آتش

آسمونی : پارک آب و آتش (بوستان حضرت ابراهیم علیه السلام) با مساحتی در حدود 24000 مترمربع در شمال مجموعه تفریحی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ab-o-atash-park

آسمونی : پارک آب و آتش (بوستان حضرت ابراهیم علیه السلام) با مساحتی در حدود 24000 مترمربع در شمال مجموعه تفریحی اراضی عباس آباد واقع شده است. این پارک در تاریخ 1388/04/16 توسط محمد باقر قالیباف شهردار تهران افتتاح گردید.

بوستان حضرت ابراهیم دارای چهار برج آتش است ، که هجمه هایی از آتش را تا ارتفاع 8-6 متر شعله ور می سازد و آب جاری که از آن به بیرون می آید را تا ارتفاع 10 متر، که با موزیکال همراه است به هوا پرتاب می کند. آتش هایی که از این برجها بیرون می آید با هیجان بسیاری همراه است و این مراسم هر شب بعد از نماز مغرب و عشا اجرا می شود.

همچنین چادری 700 متری با روی گردان 370 نفری بخش آمفی تئاتر این بوستان را تشکیل می دهد. از دیگر جاذبه های پارک آب و آتش میتوان به پل ابریشم، لانه کبوتر، کالسکه‌رانی، فانوس دریایی، آبنما، برج آتش، آلاچیق و محیط سبز اشاره نمود.

7 پرده داستان حضرت ابراهیم دور تا دور این بوستان قرار دارد و نقال در جایگاهی که مقابل آمفی تئاتر قرار دارد می ایستد و به پرده خوانی مشغول می شود. یکی از مزیتهای این بوستان بازی بچه ها با آب است و مرکزی نیز برای استراحت افراد سالمند محسوب می شود.

آب پاشی در پارک:

در تابستان سال 1390، گروهی از جوانان در پارک اقدام به آب پاشی به یکدیگر نمودند که این موضوع باعث برخورد پلیس با این افراد شد.

اسکیت پارک:

اسکیت پارک منطقه ویژه شهری عباس آباد به عنوان بزرگترین اسکیت پارک خاورمیانه در جنب تقاطع اتوبانهای شهید همت و شهید مدرس در حال احداث می باشد، شایان ذکر است که به دلیل تخصصی بودن ساخت یک چنین محیطی از دانش و تجربه تکنسین هایی از کشور آلمان استفاده شده و کار منتاژ قطعات پیش ساخته و با کیفیت نیز توسط خود ایشان صورت می پذیرد. این اسکیت پارک که در انتهای پارک اب و اتش (بوستان حضرت ابراهیم) قرار دارد. تا چند ماه دیگر احداث میشود.

آدرس بوستان آب و آتش:

تهران ، خیابان آفریقا ، نرسیده به چهار راه جهان کودک ، انتهای کوچه ژوبین (شرق میدان ونک، ابتدای بزرگراه شهید حقانی).

چهار عنصر حیاتی یکجا جمع شده‌اند برای تفریح؛ آب، باد، خاک و آتش؛ تفریح خیس شدن، پرواز روی باد، راندن بر خاک و دیدن هرم آتش.

خانواده‌ها می‌توانند به جای تدارک دیدن یک سفر پردردسر، سری به تفرجگاه‌ها یا پارک‌های شهر تهران بزنند.

نظر شما در مورد این پارک چیست؟

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «پارک آب و آتش»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 8 = ?