کد مطلب:  35568 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش یکباره قیمت سکه باعث رواج طلاق شده!

افزایش یکباره قیمت سکه باعث رواج طلاق شده!

به گزارش آسمونی:عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت سکه موجب رواج طلاق و به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی:عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت سکه موجب رواج طلاق و به زندان افتادن برخی از جوانان شده است.

افزایش یکباره قیمت سکه باعث رواج طلاق شده!
افزایش یکباره قیمت سکه باعث رواج طلاق شده!


فاطمه ذوالقدر با اشاره به افزایش قیمت سکه و بروز برخی اختلافات خانوادگی ناشی از آن اظهار کرد:

موضوع ازدواج و لحاظ مهریه در آن به معنای انجام یک معامله اقتصادی نبوده و نیست بلکه مهریه پیشکش و هدیه‌ای از طرف مرد به زن در هنگام ازدواج است، اما در شرایط امروز با توجه به نبود حمایت‌إهای اجتماعی و پشتوانه‌های قانونی از زنان در جامعه، باعث شده که مهریه از جایگاه خود و تعریف کارکردی که برای آن در نظر گرفته شده کاملا فاصله بگیرد و متاسفانه علیرغم آنکه پیامبر اکرم (ص) مهریه سنگین را نامبارک دانستند بازهم خانواده‌ها از این ابزار برای تضمین ازدواج استفاده می کنند.

وی افزود: گاهی در شرایطی که می‌دانند مرد حتی توان پرداخت تعداد انگشت شماری از آن سکه‌ها را ندارد بازهم بر تعداد بالای مهر تاکید می کنند و این امر به یک عرف بسیارناپسند تبدیل شده که هزینه آن را جوانان ما که سرمایه‌های انسانی کشور هستند باید در زندان بدهند.

ذوالقدر ادامه داد: متاسفانه سقف مهریه 110 سکه هم نتوانست کارایی لازم را داشته باشد و با شرایط امروز اقتصادی کشور به هیچ وجه همخوانی ندارد و هنوز هم شاهد مشکلات بسیاری در پرداخت مهریه هستیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که لحاظ قوانین سخت‌گیرانه تر در موضوع تعداد سکه و مهر هم نمی تواند موثر واقع شود، گفت: ما در بحث ازدواج نیاز به ارتقاء اعتماد اجتماعی و حمایت‌های اجتماعی و آموزش برای بازگشت به اصالت موضوع مهر هستیم که این موضوع خواست و مطالبه جوانان برای تسهیل امر ازدواج نیز هست و تمایل دارند موضوع همخوانی شرایط مهریه با توان مالی آنها و بروزرسانی و متناسب سازی مهریه با نرخ روز لحاظ نظر قرار بگیرد

این عضو فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: افزایش یکباره قیمت سکه باعث رواج طلاق و متاسفانه زندان رفتن بسیاری از جوانان شدن که با رعایت تناسب لازم با شرایط روز این آسیب و مشکلات برخاسته از آن کاهش خواهد یافت.

وی در پایان گفت: این مهم باید در نظر نیز باشد که در موضوع مهریه باید بسیار عادلانه عمل کنیم و قانونگذاری و رویه اجرایی تعریف کنیم تا در حق هیچ یک از طرفین زن یا مرد اجحافی روا نگردد و فرهنگ سازی در خانواده ها و تاکید بر ارزش های دینی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

منبع: جهان نیوز
نظر خود را درباره «افزایش یکباره قیمت سکه باعث رواج طلاق شده!» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید