موج جدید بارشی در راه است/برف هم می بارد؟ | آسمونی
کد مطلب: 56596 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موج جدید بارشی در راه است/برف هم می بارد؟

موج جدید بارشی در راه است/برف هم می بارد؟

در مناطق جنوبی در کنار بارش باران و وزش باد و رعد و برق و گاهی تگرگ و همچنین در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف داریم.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف و باران در بسیاری از نقاط کشور، گفت: از یک شنبه ۲۵ آبان موج بارشی دیگری وارد کشور می‌شود.

به گزارش آسمونی، محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: 23 آبان در اغلب نقاط کشور بارش باران و وزش باد داریم، اما این شرایط جوی در شمال غرب و غرب کشور، جنوب سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و گلستان حاکم نیست.

وی ادامه داد: در مناطق جنوبی در کنار بارش باران و وزش باد و رعد و برق و گاهی تگرگ و همچنین در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: شدت بارش ها در غرب گیلان و در استان‌های فارس، کرمان، بوشهر، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان است.

اصغری گفت: روز شنبه ۲۴ آبان فعالیت این سامانه در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان است و سپس از کشور خارج می‌شود.

وی بیان کرد: از یک شنبه ۲۵ آبان موج بارشی دیگری وارد کشور می‌شود که از طرفی جنوب غرب کشور شامل استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد را تحت تاثیر قرار می دهد و از سوی دیگر در برخی نقاط از غرب سواحل خزر و همچنین شمال غرب کشور موجب بارش پراکنده خواهد شد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز دوشنبه ۲۶ آبان این سامانه تقویت شده و در جنوب غرب کشور موجب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و نیز در برخی نقاط غرب سواحل خزر و شمال غرب سبب ریزش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد می شود.

اصغری گفت: سه شنبه ۲۶ آبان شاخه شمالی این سامانه با ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر تقویت شده در شمال غرب و سواحل غربی و مرکزی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مرتفع و سرسبزی بارش برف خواهد داد؛ همچنین در جنوب غرب و غرب کشور هم رگبار پراکنده و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف خواهیم داشت.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت یازده و پنج درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد و بیرجند با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره موج جدید بارشی در راه است/برف هم می بارد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «موج جدید بارشی در راه است/برف هم می بارد؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?