کد مطلب:  55195 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
یک شخص حقیقی 605  و شخصی حقوقی 23 هزار و 800 واحد مسکونی دارد!

یک شخص حقیقی 605 و شخصی حقوقی 23 هزار و 800 واحد مسکونی دارد!

امروز در جریان ورود به فاز اجرایی سامانه املاک و اسکان اعلام شد که یک فرد حقیقی ۶۰۵ واحد و یک شخصیت حقوقی ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی را در تملک دارد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : سامانه ملی املاک و اسکان کشور امروز با حضور محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - به مرحله اجرا رسید. بعد از تحویل سامانه به سازمان امور مالیاتی در بهمن ماه 1398 مجدداً توسط دولت برای رفع ایرادات و اتصال به دستگاه های مربوطه به وزارت راه و شهرسازی عودت داده شد.

محمود محمودزاده - معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی - در بخشی از این مراسم با بیان اینکه سامانه املاک و اسکان در بهمن ماه پارسال رونمایی و آماده بهره برداری شد، گفت: در ماه گذشته با مصوبه هیئت دولت اطلاعات جامعی از دستگاه‌های مختلف اخذ و به سامانه وارد شده است.

شناسایی 45 درصد خانه های کشور توسط سامانه املاک و اسکان

او افزود: تاکنون 13 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی شناسایی و شناسنامه‌دار شده است که این تعداد 40 تا 45 درصد از واحدهای مسکونی کشور را شامل می‌شود.

2.7 میلیون خانوار بیش از یک واحد مسکونی دارند

محمودزاده با بیان اینکه 9 میلیون و 300 هزار مالک حقیقی و حقوقی مالکیت این واحدها را در اختیار دارند، اظهار کرد: طبق شناسایی انجام‌شده 2 میلیون و 700 هزار خانوار کشور بیش از یک واحد مسکونی در اختیار دارند و نام 1500 شخصیت حقوقی نیز در این بین به چشم می‌خورد.

او همچنین از شناسایی یک فرد و یک نهاد مالک واحدهای مسکونی متعدد خبر داد و گفت: فردی را شناسایی کرده‌ایم که مالک 605 واحد مسکونی است؛ همچنین یک شخصیت‌های حقوقی 23 هزار و 800 واحد را در تملک دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک‌هایی به مالکان دارای دو و چند واحد مسکونی از امروز خبر داد و گفت: یک میلیون و 500 پیامک، ظرف 10 روز آینده به این دست از مالکان فرستاده خواهد شد و این افراد فرصت خواهند داشت تا با ورود به سامانه املاک و اسکان وضعیت فعلی واحد خود که خالی یا در اجاره است را مشخص کنند.

سامانه املاک و اسکان درحالی وارد فاز اجرایی شده که طی هفته های اخیر مجلس شورای اسلامی، اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم موسوم به قانون مالیات بر خانه های خالی را در حالی به تصویب رساند که برای واحدهای خالی از سکنه، ضرایب مالیاتی 6 برابر 12 برابر و 18 برابر مالیات متعلقه بر اجاره سالیانه وضع کرد؛ طرحی که البته شورای نگهبان 16 ایراد به آن گرفته و باید اصلاح شود.

: برای دریافت مشاوره درباره یک شخص حقیقی 605 و شخصی حقوقی 23 هزار و 800 واحد مسکونی دارد! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «یک شخص حقیقی 605 و شخصی حقوقی 23 هزار و 800 واحد مسکونی دارد!» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید