کد مطلب:  32363 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ویفرد شفر: مردی با شال آبی؛ یک رابطه عاشقانه

ویفرد شفر: مردی با شال آبی؛ یک رابطه عاشقانه

طرفداران استقلال حالا بیشتر از هر زمان دیگر افسوس روزهای ابتدایی فصل را می خورند، روزهایی که بدون مربی موفق و محبوب این روزها با از دست دادن امتیازات هدر رفت.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

استقلال زمان شفر

استقلال این روزها در شرایطی انتظارات و خواسته های طرفدارانش را برآورده می کند که در کنار این هواداران سایر اهالی فوتبال نیز از نظم و دیسیپلین حاکم بر این تیم همین طور نمایش فنی و حس جاه طلبی حاکم بر آبی ها کاملا رضایت داشته و به تمجید از عملکرد سرمربی آلمانی می پردازند.

مردی که از بدو ورود به اردوی استقلال و نشستن روی نیمکت با سیاست خاص و بهره بردن از تجارب چند دهه ای خود در عالم مربیگری توانست انقلاب تاکتیکی و رفتاری بزرگی در این تیم بیمار و بحران زده ایجاد و در کمتر از نیم فصل تیم انتهای جدولی را به یکی از مدعیان داخلی و آسیایی تبدیل کند. وینفرد شفر درست در برهه ای هدایت استقلال را برعهده گرفت که کمتر کسی امیدی به نجات این تیم داشت اما مرد آلمانی بدون ترس از حاشیه های اطراف این تیم بزرگ ایران و آسیا با انگیزه مسافر تهران شد و طی چند ماه هنرهای خود را به رخ کشید.

پیر مرد محبوب استقلالی ها

هنرهایی که او را به مرد محبوب سکوها و طرفداران تبدیل کرد تا با دیدن نتایج او و شاگردانش بیشتر از هر زمان دیگری افسوس هفته های ابتدایی فصل را بخورند که امتیازات به سود سایر رقیبان از جمله رقیب سنتی و دیرینه برباد می رفت. وینفرد شفر نه تنها تمام بحران های حاکم بر استقلال را مدیریت کرد بلکه با یکی دو خرید و استفاده بهینه از پتانسیل موجود حتی با مشکلات غیرمنتظره از جمله مصدومیت مهره های کلیدی به خوبی حس جنگنجویی و برتری طلبی را به شاگردانش تزریق کرد تا جایی که این تیم شب گذشته مقابل پیکان حتی با یک یار کمتر هم دست از تلاش برای برد نکشید و سرانجام به خواسته اش رسید.

بی جهت نیست حالا این مربی آلمانی به چشم و چراغ طرفداران و سکوهای آزادی تبدیل شده است، مردی که همواره با شال آبی بر گردن وارد ورزشگاه می شود با این امید که در پایان بازی ها با رقص شال بر میزان محبوبیتش و مقبولیتش بیافزاید که اتفاقا بخت و اقبال نیز با او یار بوده تا جایی که در بیش از نود درصد بازی ها همین اتفاق هم رخ داده تا رابطه عاشقانه دو طرفه ای میان او و طرفداران استقلال رقم بخورد. شفر که تیمش را هم در کورس نایب قهرمانی لیگ نگه داشته، هم در فینال حذفی تا چند روز دیگر به دنبال تصاحب اولین جام با استقلال است هم در لیگ قهرمانان سودای برتری مقابل ذوب آهن در دو بازی پلی آف و رسیدن به جمع هشت تیم برتر آسیا را دارد بدون شک محبوب ترین چهره این روزها میان طرفداران استقلال قلمداد می شود.

رابطه ای عاشقانه که فشارها بر روی مدیران باشگاه برای تمدید قرارداد این مربی با هر شرط و شروطی را بیشتر خواهد کرد تا مرد آلمانی فصل بعد بتواند استقلال را از زیر سایه رقیب دیرینه خارج و دوباره در مسیر قهرمانی لیگ قرار دهد. کاری که بسیاری اعتقاد دارند در توان وینفرد شفر هست و چه بسا اگر او چند هفته زودتر سکان هدایت استقلال را در دست می گرفت می توانست رقیبی سرسخت تر برای پرسپولیس و برانکو قلمداد شود. منبع: Varzesh3

: برای دریافت مشاوره درباره ویفرد شفر: مردی با شال آبی؛ یک رابطه عاشقانه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ویفرد شفر: مردی با شال آبی؛ یک رابطه عاشقانه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید