کد مطلب: 14576 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
چند خبر از آخرین اتفاقات نمایشگاه کتاب

چند خبر از آخرین اتفاقات نمایشگاه کتاب

95/01/23هابیل درویش مدیرعامل متروی تهران از افتتاح ایستگاه شهرآفتاب در اوایل اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: با...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

95/01/23

هابیل درویش مدیرعامل متروی تهران از افتتاح ایستگاه شهرآفتاب در اوایل اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: با تدابیر در نظر گرفته شده این ایستگاه در ایام نمایشگاه قابلیت جابجایی روزانه یک میلیونUntitled-1

به گزارش آسمونی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، هابیل درویش با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب امسال از مصلی به شهرآفتاب منتقل شده است، گفت: برای رفاه و سهولت بازدیدکنندگان از نمایشگاه، ایستگاه شهرآفتاب در اوایل اردیبهشت افتتاح می شود و قابل بهره برداری خواهد بود.
  وی افزود: با افتتاح ایستگاه شهرآفتاب، انتهای خط 1 متروی تهران به نمایشگاه شهرآفتاب متصل می شود و این ایستگاه قادر به جابجایی روزانه 1 میلیون مسافر به نمایشگاه کتاب است و این موضوع به عنوان یک امتیاز ویژه محسوب می شود.
 مدیرعامل متروی تهران از آمادگی تمامی خطوط مترو تهران برای خدمات رسانی به بازدیدکنندگان بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: بازدیدکنندگان نگران رفت و آمد خود برای بازدید نمایشگاه نباشند زیرا برنامه ریزی های مناسب برای حمل و نقل مسافران انجام شده است.
 صفری خبر داد:
بازدید میدانی اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران از شهر آفتاب/ تحویل تمامی بخش های نمایشگاه به معاونت امور فرهنگی تا 25 فروردین
حسین صفری با بیان اینکه در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران در شهرآفتاب، کارگروه ها و کمیته هایی تشکیل شد، گفت: در دومین جلسه شورای شهر تهران در روز شنبه (21 فروردین ) در شهرآفتاب چهار کمیته کارگروه خدمات عمرانی و زیربنایی، ترافیک، فناوری و اطلاعات، فرهنگی و اطلاع رسانی، خدمات شهری و رفاهی و ایمنی و انتظامی و  بهداشت گزارشی از فعالیت های اجرایی و اقدامات خود ارائه کردند.
 وی  با اشاره به مصوبات کارگروه های بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در دومین جلسه کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران افزود: تمامی فعالیت های مربوط به زیرساخت نمایشگاه کتاب تهران در شهرآفتاب نهایی شده است و بر اساس مصوبه این شورا مسئولان شهر آفتاب تمامی بخش ها تا روز چهارشنبه 25 فروردین تحویل معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد شد.   
 مدیرکمیته اجرایی و رفاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران درباره مصوبات این شورا در حوزه ترافیک، گفت: طبق مصوبه کمیسیون شورای شهر تهران، کارگروه ترافیک باید دسترسی ها را برای بازدیدکنندگان نمایشگاه 29 کتاب تهران با ایجاد خدمات تاکسیرانی، اتوبوسرانی، مترو، برنامه ریزی فاصله زمانی مترو، خدمات شاتل در محوطه نمایشگاه و... فراهم آورد.
 صفری در ادامه افزود: کارگروه فناوری و اطلاعات باید تمامی فعالیت های مربوط به IT و دیتاهای مربوط به نمایشگاه کتاب تهران را نهایی کند. همچنین کارگروه فرهنگی و اطلاع رسانی به مدیریت سازمان فرهنگی شهرداری تهران، فعالیت های فرهنگی مانند جنگ های شادی را با توجه به مناسبت هایی که در پیش است، ساماندهی می کند. 
 وی درباره مصوبات کارگروه خدمات شهری و رفاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: با توجه به اینکه یکسری ساخت و سازهای موقت و ایستگاه های رفاهی را در شهرآفتاب داریم، جانمایی ها این موارد بر عهده کارگروه خدمات شهری و رفاهی است.
 مدیرکمیته اجرایی و رفاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ادامه داد: مدیریت کارگروه ایمنی، انتظامی و بهداشت بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بر عهده مدیریت بحران شهر تهران است و وظیفه آن در نمایشگاه 29 کتاب تهران، ایجاد امنیت و ایمنی بازدیدکنندگان و هماهنگی با اورژانس و آتش نشانی در شهرآفتاب است.
گفتنی است، اعضای کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران به همراه مهندس عبداللهی معاون خدمات شهر شهرداری تهران، حجت الاسلام ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران و رؤسای سازمان های مربوطه و شهرداران مناطق 19 و 20 در پایان این جلسه از محوطه نمایشگاه بازدید کردند و در جریان فعالیت های اجرایی انجام شده قرار گرفتند.
مدیرکمیته ناشران بین الملل بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران:
تکمیل اطلاعات ناشران بین الملل تا 25 فروردین ماه/ استفاده از نرم افزار جدید برای شناسایی کتاب های خارجی
حامد میرزابابایی با اشاره به وضعیت کمیته ناشران بین الملل در حوزه های مختلف، گفت: دریافت لیست کتاب های بین الملل متقاضیان آغاز شده و تا 25 فروردین ادامه خواهد داشت. همچنین اطلاعات کتاب ها نیز به شکل آنلاین در اختیار ثبت نام کنندگان قرار دارد.
وی با اشاره به طراحی نرم افزار جهت عبور کتاب های خارجی از 14 فیلتر، افزود: این نرم افزار برای اولین بار در نمایشگاه کتاب تهران جهت بررسی سلامت و اعتبارISBN ، سال چاپ کتاب، موضوع، صحت و سقم اطلاعات کتاب، تکراری بودن یا نبودن در لیست، مطابقت کتاب با ضوابط نمایشگاه و... طراحی و به کار گرفته شده است.
مدیرکمیته ناشران بین الملل بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در ادامه با بیان اینکه به موازات لیست های انجام شده کتاب های خارجی، فعالیت های گمرکی در حال پیشرفت است، گفت: در ابتدای سال 95 محموله های کتاب بنام نمایشگاه کتاب و ناشران بین الملل وارد کشور شد.
وی همچنین با اشاره به ویژگی‌هایی که مکان استقرار گمرک نمایشگاه باید داشته باشد،گفت: با توجه به تردد کانتینرهای بزرگ در این محل، باید مکانی در نظر گرفته می‌شد که خاک آن از حیث فرونشست هیچگونه مشکلی نداشته باشد. در عین حال از حیث بُعد مسافت با سالن‌های بخش بین‌الملل، نزدیکتر به این سالن‌ها باشد. این مکان مشخص شده و امیدوارم به زودی سالن گمرک تحویل ما شود.
شهرام نیا:
طراحی دکور میهمان ویژه نمایشگاه به پایان رسید
امیرمسعود شهرام نیا درباره فعالیت های مهمان ویژه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب، گفت: کار طراحی دکور میهمان ویژه به پایان رسیده است و طی دو هفته آینده برنامه های نویسندگان و مقامات ارشد نیز اعلام می شود.
شهرام نیا هزینه های مهمان ویژه در نمایشگاه 29 کتاب تهران را برعهده خود این کشور دانست و گفت: متراژ بالا و جایگاه ویژه برای روسیه از تسهیلات ارائه شده به این کشور است و همکاری های فراوانی برای حضور آبرومندانه میهمان ویژه در نمایشگاه انجام شده است.
 بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «چند خبر از آخرین اتفاقات نمایشگاه کتاب»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?