پاسخ ظریف به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری | آسمونی
کد مطلب: 42788 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پاسخ ظریف به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری

پاسخ ظریف به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش آسمونی:وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌ و گو با شبکه الجزیره مواضع ایران را درباره مواردی از جمله...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پاسخ ظریف به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری
پاسخ ظریف به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش آسمونی:وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌ و گو با شبکه الجزیره مواضع ایران را درباره مواردی از جمله تحریم‌های آمریکا و مداخله خارجی در منطقه خاورمیانه تشریح کرد.

'محمد جواد ظریف' در این مصاحبه که در تارنمای شبکه خبری قطری 'الجزیره' انتشار یافته، تحریم های آمریکا را 'تروریسم اقتصادی' خواند و افزود: آنها می خواهند تا بر مردم ایران فشار وارد کنند تا خط مشی خود را تغییر دهند. این همان روشی است که ایالات متحده در چهل سال گذشته و به خصوص از زمانی که 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا بر سر کار آمد و تعهد 'باراک اوباما' دیگر رئیس جمهور آمریکا را نقض کرد، در پیش گرفته است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران به الجزیره گفت: تحریم ها 'تاثیر سیاسی' نخواهند داشت و ایران با شرکای خود راههای گوناگونی برای محافظت از خود ابداع کرده است.

ظریف توضیح داد: استفاده نکردن از دلار در تراکنش ها یکی از راه هایی است که روز به روز بر محبوبیت آن افزوده شده و در دراز مدت به زیان آمریکا تمام خواهد شد. دومین ابزار که با همسایگان و چینی ها راه اندازی کرده و با اروپایی ها در حال تشکیل آن هستیم، وارد نشدن در تراکنش های فرامرزی ای است که ممکن است آمریکا در آنها مداخله کرده و طرفین را به صورت غیرقانونی مجازات کند.

ظریف با بیان اینکه منافع خارجی به آمریکا جهت می دهد، افزود: معتقدم که ایالات متحده در خدمت آمریکا نیست و بیشتر در خدمت منافع اسراییل است.

به نوشته تارنمای شبکه الجزیره، ظریف با اشاره به 'محمد بن سلمان' سعودی و 'محمد بن زاید' اماراتی گفت: متاسفانه دو تن در منطقه ما هستند که با منافع اسراییل همسو شده اند.

ظریف در این گفت وگو اتهام آمریکا مبنی بر آنکه شبه نظامیان تحت حمایت ایران بیش از 600 سرباز این کشور را در جریان جنگ آمریکا علیه عراق کشته اند 'یک دروغ بی اساس' خواند و ثبات را اولویت نخست ایران در منطقه دانست.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در انتهای گفت و گو با الجزیره با پرسشی درباره احتمال کاندیداتوری در انتخابات آتی ریاست جمهوری مواجه شد.

خبرنگار الجزیره از ظریف پرسید: بار دیگر وقتی شما را ملاقات می کنیم شما را در کسوت یک دیپلمات خواهیم دید یا کاندیدای ریاست جمهری؟ ظریف پاسخ داد: شما من را به عنوان یک پروفسور (استاد دانشگاه) خواهید دید.

این پاسخ به معنی رد تلویحی حضور ظریف در انتخابات ریاست جمهوری حد اقل در شرایط فعلی تلقی می شود.

منبع: جماران

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره پاسخ ظریف به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «پاسخ ظریف به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?