مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  41359 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حمله مسلحانه مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند / دست‌کم 49 نفر کشته شدند

حمله مسلحانه مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند / دست‌کم 49 نفر کشته شدند

به گزارش آسمونی:در پی حمله مسلحانه افراد ناشناس به دو مسجد در شهر «کرایست کرچ» نیوزیلند، دهها نمازگزار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

حمله مسلحانه مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند / دست‌کم 49 نفر کشته شدند
حمله مسلحانه مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند / دست‌کم 49 نفر کشته شدند

به گزارش آسمونی:در پی حمله مسلحانه افراد ناشناس به دو مسجد در شهر «کرایست کرچ» نیوزیلند، دهها نمازگزار کشته و زخمی شدند.

به نقل از راشاتودی، رسانه‌های محلی نیوزیلند گزارش دادند که افراد مسلح به طور همزمان نمازگزاران دو مسجد در شهر کرایست‌ چرچ را به رگبار بستند.

پلیس نیوزیلند ضمن تأیید این جنایت هولناک اعلام کرد که در این حادثه دست‌کم 30 نفر کشته و ده‌ها نفر از نمازگزاران زخمی شدند. شاهدان عینی می‌گویند مهاجمان سفیدپوست بودند و جلیقه ضدگلوله به تن داشتند. به گفته پلیس تاکنون 3 مرد و یک زن در رابطه با اینحمله مرگبار به دو مسجد بازداشت شده‌اند.

«مایک بوش» رئیس پلیس نیوزیلند در واکنش به این حمله تروریستی گفت: «ما هم‌اکنون در حال بررسی مجموعه‌ای از حوادث بسیار جدی و غم‌انگیز هستیم». وی همچنین به همه مسلمانان این کشور توصیه کرد امروز جمعه به مساجد نروند و تا اطلاعیه بعدی پلیس در خانه‌های خود بمانند.

نخست‌وزیر نیوزیلند از افزایش قربانیان این حمله تروریستی تا دست‌کم 40 نفر کشته و 20 زخمی خبر داد. وی از حادثه امروز به عنوان «یکی از تاریک‌ترین روزهای تاریخ این کشور» یاد کرد. گفته می‌شود این حمله خونبارترین حمله در نیوزیلند از سال 1990 به شمار می رود.

«اسکات موریسون»، نخست‌وزیر استرالیا که خود فردی راستگرا و مهاجرستیز است، اعلام کرد فرد مهاجم به مسجد نیوزلند شهروند استرالیاست و او را فردی «افراطی، راست‌گرا، و تروریست» معرفی کرد.

a-deadly-armed-attack-on-two-mosques-in-new-zealand
a-deadly-armed-attack-on-two-mosques-in-new-zealand

«مایک بوش» رئیس پلیس نیوزیلند بار دیگر در جمع خبرنگاران حاضر شد و با بیان اینکه این حادثه تروریستی عملیاتی کاملا برنامه‌ریزی‌شده بود تازه‌ترین آمار کشته‌شدگان و افراد مجروح در این حادثه را به ترتیب 49 و 39 نفر اعلام کرد. همچنین یکی از افراد بازداشت‌شده به اتهام قتل روز شنبه برای محاکمه در دادگاه حاضر خواهد شد.

بنا به گزارش رسانه‌های نیوزیلند ، یکی از مهاجمان پیش از اجرای این حمله تروریستی، با انتشار ویدئویی در شبکه اجتماعی فیسبوک، انگیزه خود را از حمله مسلحانه به نمازگزاران مسجد النور (یکی از مساجد هدف‌قرارگرفته‌شده) در شهر کرایست کرچ، «مقابله با مهاجرت مسلمانان» اعلام کرده است. این فرد در این ویدئو خود را «برنتون تارانت» 28 ساله، اصالتا اهل استرالیا و یک «سفید پوست معمولی» معرفی کرده است.

وی در این ویدئو می‌گوید: «می‌خواستم به مهاجمان (مسلمانان مهاجر) بگویم که سرزمین ما هرگز سرزمین شما نخواهد شد؛ زمین ما متعلق به خود ماست؛ تا زمانی که یک سفید پوست زنده باشد، هرگز نمی‎توانید به سرزمین‌های ما هجوم بیاورید و هرگز جایگزین مردم ما نخواهید شد.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره حمله مسلحانه مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند / دست‌کم 49 نفر کشته شدند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حمله مسلحانه مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند / دست‌کم 49 نفر کشته شدند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید