کد مطلب:  48502 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سیارکی خطرناک به سوی زمین در حرکت است

سیارکی خطرناک به سوی زمین در حرکت است

در واپسین ماه‌های سال میلادی جاری، سیارکی بزرگ به سوی زمین درحال نزدیک شدن است که در صورت منحرف شدن ناگهانی مسیر حرکتش می‌تواند خطر جدی برای ادامه زندگی انسان بر روی زمین باشد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سیارکی خطرناک به سوی زمین در حرکت است - A dangerous asteroid is moving toward Earth
سیارکی خطرناک به سوی زمین در حرکت است - A dangerous asteroid is moving toward Earth
سیارکی خطرناک به سوی زمین در حرکت است - A dangerous asteroid is moving toward Earth

به گزارش آسمونی : محققان اعلام کرده‌اند رصد فضا نشان داده سیارکی که اولین بار درسال 2006 به وسیله محققان رصد خانه‌ای در آریزونای آمریکا کشف شده و دوبار در سال به دور زمین می‌چرخد در وضعیتی خطرناک قرار دارد و جزء سیارک‌های خطرساز برای کره زمین طبقه بندی شده است.

محققان ناسا هشدار داده اند این سیارک با سرعت بسیار زیاد در فاصله زمانی کمتر از دو هفته آینده از کنار کره زمین عبور خواهد کرد.

کارشناسان اعلام کرده اند این سنگ آسمانی که به نام SF6، 2006 نام گذاری شده است، حدود 610 متر طول داشته باشد که ابعادی دو برابر برج ایفل یا شش برابر بزرگی یک زمین فوتبال است.

فاصله سیارک با زمین به طور تقریبی 11 برابر فاصله بین زمین و کره ماه است. دانشمندان برای جلوگیری از بروز خطر‌های برخورد احتمالی سیارک‌ها با کره زمین درجست و جوی راهکار‌هایی برای منحرف کردن مسیر سیارک‌ها یا نابودی آنها در فضا هستند.

پیش بینی می‌شود SF6، 2006 در روز چهارشنبه مورخ 20 نوامبر به زمین نزدیک شود و از فاصله 4.35 میلیون کیلومتری کره زمین عبور کند.

سرعت حرکت سیارک درآن زمان برابر با 27000 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

محققان با پیش بینی مسیر حرکتی این سیارک اعلام کرده اند احتمالاً تا دو قرن آینده احتمال تصادف آن با کره زمین جود ندارد. در صورت برخورد با زمین این سنگ بزرگ می‌تواند خسارت‌هایی فراوان بر روی زمین ایجاد کند.

هر سیارک یا دنباله داری که در فاصله 50 میلیون کیلومتری از زمین قراردارد مانند سیارک SF6، 2006 جزو اشیای نزدیک به زمین neo طبقه بندی می‌شوند.

پس از عبور این سیارک از کنار زمین، مرتبه آینده گذر آن از سطح کره زمین حدود نوامبر سال 2020 میلادی روی خواهد داد.

اشیای موجود در لیست neo دارای پتانسیلی جدی برای آسیب به کره زمین و از دست رفتن حیات انسان‌ها هستند. دانشمندان تاکنون بیش از 600 هزار سیارک در منظومه شمسی کشف کرده اند و آژانس فضایی اروپا، ESA حدود 800 مورد از آن‌ها را در فهرست سیارک‌های خطرساز قرار داده است.

بنا بر مطالعات انجام شده دانشمندان هر هفته حدود 40 سیارک جدید درمنظومه شمسی کشف می‌کنند که از میان آن‌ها تعداد زیادی جزء دسته NEO‌ها طبقه بندی می‌شوند.

مسیر حرکتی این سیارک به وسله محققان موسسه CNEOS در هر لحظه بررسی می‌شود. سیارک‌ها تا کنون اثر‌های مخربی بر کره زمین گذاشته‌اند و حتی دانشمندان اعتقاد دارند برخورد سیارک‌ها سبب نابودی دوران دایناسور‌ها و بروز دوران یخبندان درزمین شده است.

به تازگی دانشمندان ناسا گزارش داده‌اند سیارکی به ابعاد بزرگ‌ترین برج ساخته شده در زمین در روز‌های اول سال میلادی آینده از کنار سیاره زمین عبور خواهد کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره سیارکی خطرناک به سوی زمین در حرکت است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سیارکی خطرناک به سوی زمین در حرکت است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید