کد مطلب:  38140 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
یک شرکت متخلف لبنیات 5 میلیارد تومان جریمه شد

یک شرکت متخلف لبنیات 5 میلیارد تومان جریمه شد

به گزارش آسمونی:احتکار برنج، کاغذ، نخ، لوازم خانگی، آهن آلات و لاستیک خودرو بیشترین میزان کالاهای احتکار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:احتکار برنج، کاغذ، نخ، لوازم خانگی، آهن آلات و لاستیک خودرو بیشترین میزان کالاهای احتکار شده را به خود اختصاص داده است.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی درباره تخلف گرانفروشی شرکت های لبنی گفت: برای 6 شرکت لبنیات حکم صادر شده است که حکم یک پرونده در شعبه تجدید نظر نیز تایید شد و میزان جریمه قطعی آن حدود پنج میلیارد تومان است.

محمدعلی اسفنانی روز شنبه افزود: پرونده های جدید دیگری مبنی بر تخلف گرانفروشی شرکت های لبنیات از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارجاع شده است که در حال بررسی کارشناسی و در جریان رسیدگی قرار دارد.

اسفنانی درباره گران شدن قیمت مرغ نیز اظهار داشت: نوسانات قیمت مرغ به دلیل افزایش قیمت نهاده های دامی، افزایش قیمت جوجه یک روزه و وصول مطالبات و دریافت نهاده های دامی است اما آنچه مسلم است این است که گران کردن قیمت مرغ هیچ توجیهی ندارد و تاکنون هیچ افزایش قیمتی از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به طور رسمی اعلام نشده است.

مدیر کل تعزیرات استان تهران با تاکید بر اینکه هر نوع افزایش قیمت مرغ مصداق تخلف گرانفروشی است، خاطرنشان کرد: مرجع اعلام قیمت نهایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است و تعزیرات براساس قیمت اعلام شده در چارچوب قانون با متخلفان برخورد می کند.تشکیل 90 پرونده مربوط به احتکار

وی درباره پرونده های احتکار گفت: 90 فقره پرونده در خصوص احتکار کالا در استان تهران تشکیل شده است که 75 پرونده به صدور حکم رسیده و برخی از آنها در شعب تجدید نظر نیز قطعی شده است همچنین بیش از 50 درصد از احکام اجرا شده است. در این پرونده ها، احتکار برنج، کاغذ، نخ، لوازم خانگی، آهن آلات و لاستیک خودرو بیشترین میزان کالاهای احتکار شده را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: مبنای آمار احتکار نباید بر اساس اطلاعات کاشفان باشد زیرا اطلاعات دستگاه های کاشف مانند نیروی انتظامی، برخی وزارتخانه ها یا نهادهای مردمی واقعی نیست و بسیاری از انبارها پس از تشکیل پرونده و بررسی های کارشناسی مشخص می شود که احتکار نبوده است.

شهروندان می توانند شکایات خود را از طریق سامانه پیامکی 300000135 سازمان تعزیرات حکومتی یا شماره تلفن 124 بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ثبت و پیگیری کنند.

منبع: عصر ایران

: برای دریافت مشاوره درباره یک شرکت متخلف لبنیات 5 میلیارد تومان جریمه شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «یک شرکت متخلف لبنیات 5 میلیارد تومان جریمه شد» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید