کد مطلب:  35915 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش 30درصدی قیمت خودروهای خارجی با آزادسازی واردات

کاهش 30درصدی قیمت خودروهای خارجی با آزادسازی واردات

به گزارش آسمونی:دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت:در صورت آزادسازی واردات، به طور حتم قیمت خودرو‌های خارجی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت:در صورت آزادسازی واردات، به طور حتم قیمت خودرو‌های خارجی تا 30درصد کاهش خواهد یافت.

مهدی دادفر در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با اشاره به نامه‌ای که در زمینه آزادسازی واردات خودرو به وزیر صمت داده شده و و ایشان به رییس جمهور ابلاغ کرده‌، اظهار کرد: رییس جمهور با آزادسازی خودروهای دپو شده در گمرک موافقت کرده است.

دادفر اضافه کرد: با آزاد شدن واردات خودرو، اگرچه اوضاع به حالت قبل باز نمی‌گردد اما بی‌تاثیر نیز نخواهد بود چرا که اگر روند واردات عادی شود یقینا تقاضایی که به صورت افسار گسیخته برای خوردوهای وارداتی در بازار وجود دارد فروکش می‌کند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان این که در این حالت قیمت خودروی خارجی حدود 30درصد کاهش پیدا خواهد کرد، گفت: با توجه به این که خودروی خارجی یک جور شاخص قیمت‌گذاری است بنابراین شاهد آرامش در این بازار خواهیم بود.

وی ادامه داد: این موضوع را موفقیت آمیز می‌بینیم اما شرایط با گذشته متفاوت خواهد بود چرا که یکی از مشکلات ما تعلل در تصمیم‌گیری‌های خوب و عجله در تصمیمات نا‌مناسب است.

دادفر درباره تاثیر این اقدام بر بازار خودرو‌های داخلی، افزود: این اقدام در بازار خودروهای داخی نیز تاثیر می‌گذارد و یقینا منجر به کاهش قیمت این خودرو‌ها نیز خواهد شد.

این فعال بازار خودرو ادامه داد: با وارد شدن خودروهای خارجی کسی حاضر نیست برای خودروی داخلی و خارجی یک قیمت بپردازد بنابراین داخلی‌ها مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند هرچند که هدف از بستن راه واردات بالا بردن قیمت خودرو‌های داخلی بود اما برجام و تحریم‌ها تمام معادلات را بر هم زد.

منبع: اقتصاد آنلاین

نظر خود را درباره «کاهش 30درصدی قیمت خودروهای خارجی با آزادسازی واردات» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید