کد مطلب: 48977 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رویت لکه نفتی 15 مایلی در آب‌های خلیج فارس

رویت لکه نفتی 15 مایلی در آب‌های خلیج فارس

پس از طغیان آلودگی های نفتی شهریور ماه سال جاری در سواحل جزیره خارگ که تا سواحل گناوه نیز امتداد یافته بود، بار دیگر سکوی نفتی ابوذر مستقر در جزیره خارگ موجب ایجاد لکه‎ نفتی به وسعت 15 مایل و عرض 100 متر در آب های خلیج فارس شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رویت لکه نفتی 15 مایلی در آب‌های خلیج فارس - A 15-mile oil spill in Persian Gulf
رویت لکه نفتی 15 مایلی در آب‌های خلیج فارس - A 15-mile oil spill in Persian Gulf
رویت لکه نفتی 15 مایلی در آب‌های خلیج فارس - A 15-mile oil spill in Persian Gulf

به گزارش آسمونی : سیاوش ارجمندزاده، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این خصوص گفت: بنا بر گزارش های دریافتی مبنی بر آلودگی نفتی در دریا از محل خط لوله انتقال نفت (مربوط به سکوی نفتی ابوذر تحت نظارت شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ) در 8 مایلی غرب جزیره خارگ بلافاصله شناورهای قیام و ناجی 9 اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به محل وقوع آلودگی اعزام و عملیات پاکسازی آلودگی نفتی سواحل جزیره خارگ (آب‌های خلیج فارس) توسط این 2 شناور آغاز شد.وی افزود: طی پایش‌های متعدد شناورهای اعزام شده، لکه ای نفتی به وسعت 15 مایل و با عرض 100 متر در منطقه رویت شد.

این مسئول بیان کرد: در مراحل ابتدایی تیم مقابله با آلودگی به همراه تجهیزات و شناورهای خلیج فارس و قیام 7 اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اقدام به کنترل و مقابله با آلودگی نفتی از طریق پاشش دیسپرسنت کردند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: شدت آلودگی به گونه‌ای است که مهار آن توسط اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر و شرکت نفت فلات قاره امکان پذیر نبوده و احتمال توسعه دامنه آلودگی ایجاد شده وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، ارجمندزاده تاکید کرد: در راستای انجام اقدامات در سطوح بالاتر هماهنگی و هم پوشانی با شرکت ها و نهادهای منطقه و همچنین اطلاع رسانی به بخشداری ویژه خارگ و اداره کل مدیریت بحران استانداری انجام شده است.وی عنوان کرد: با توجه به اینکه آب‌های استان بوشهر همواره در معرض آلودگی‌های نفتی قرار دارد شرکت های بهره بردار منطقه باید از تجهیزات متناسب با ریزش ها و آلودگی های احتمالی برخوردار باشند.

: برای دریافت مشاوره درباره رویت لکه نفتی 15 مایلی در آب‌های خلیج فارس فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «رویت لکه نفتی 15 مایلی در آب‌های خلیج فارس» در کادر زیر بنویسید :

7 - 3 = ?