کد مطلب:  37686 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
98 درصد جامعه از اعتیاد به مواد مخدر پاک هستند. نظر شما چیه؟

98 درصد جامعه از اعتیاد به مواد مخدر پاک هستند. نظر شما چیه؟

به گزارش آسمونی:معاون مالی، اداری و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: درحال حاضر 98 درصد از جامعه از...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گزارش آسمونی:معاون مالی، اداری و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: درحال حاضر 98 درصد از جامعه از اعتیاد به مواد مخدر پاک هستند و با اطلاع رسانی آنها می توانی به 2 درصد دیگر کمک کرد.

سیدنجیب حسینی عصر شنبه در مراسم تکریم و معارفه دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر استفاده از توانمندیها و ظرفیت های مردمی و سازمان های مردم نهاد را حائز اهمیت دانست و افزود: در این پنج سال، هزار سازمان مردم نهاد به سازمان های قبلی اضافه شد.

وی ادامه داد: در بخش جمع آوری معتادان متجاهر زمانی که کار را شروع کردیم در سطح کشور ظرفیت نگهداری از 17 هزار نفر معتاد را داشتیم که امروز این ظرفیت به 81 هزار نفر رسیده است.

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: پنج سال قبل در سطح شهر تهران 400 نفر ظرفیت نگهداری از معتادان را داشتیم که امروز به 8 هزار نفر رسیده است.

حسینی با بیان این که کشفیات مواد مخدر در پنج سال اخیر، 44 درصد رشد داشته است، افزود: مبارزه فقط امنیتی و انتظامی نیست هر چند لازمه و نیاز کار است و قطعا باید به آن توجه کرد که در این پنج سال به آن توجه شد، اما اعتقاد داریم که از همه ظرفیت های قانونی در بخش مبارزه با مواد مخدر باید بهره برد.

معاون مالی، اداری و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی به سهم خود در تفاهمنامه ها اعتبار تخصیص دادند. حدود سه هزار میلیارد ریال اعتبار دبیرخانه بوده و سه هزار میلیارد ریال اعتبار دستگاه های اجرایی است که در غالب تفاهمنامه سه جانبه در حال حاضر اجرایی شده است.

وی با اشاره به نقش استانداران افزود: در هیچ دوره ای از زمان تشکیل دبیرخانه تا این دوره شاهد همکاری و همراهی استانداران سراسر کشور نبودیم.

حسینی با تاکید بر موضوع شفافیت اظهارداشت: تمام اقدامات واطلاعات به صورت شفاف در اختیار مسئولان قرار گرفت و سران قوا و مسئولان نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری پیدا کردند.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در این دوره اصلاح الگو مصرف مواد در بین معتادان و کاهش مصرف مواد پرخطر بود.

حسینی یادآور شد: زمانی 26 درصد از معتادان، شیشه مصرف می کردند و امروز با کارهای سمعی بصری و با اطلاع رسانی صدا و سیما و تفاهمنامه ای که برای اولین بار در صدا و سیمای استان ها منعقد شد، نزدیک به 148 هزار دقیقه برنامه پخش شد و خروجی این بود که مصرف شیشه از 28 به 8 درصد و از رتبه دوم به سوم نزول کرد.

حسینی درباره همکاری های ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت علوم گفت: برای اولین بار در دانشگاه ها و وزارت علوم حضور پیدا کردیم و اکنون 240 هزار کانون دانشجویی و بخش همیار سلامت روان در حوزه پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه ها کشور وجود دارد. همچنین با همکاری وزارت ورزش و جوانان 2 هزار و 300 خانه روستایی در مناطق محروم کشور تجهیز و راه اندازی شد.

وی افزود: در طرح توانمندسازی دانش آموزان تا پایان سال کل دانش آموزان دوره متوسطه تحت پوشش صد درصد برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد قرار خواهند گرفت و تمام کارگاه های دارای 50 تا 500 نفر در طرح پیشگیری از اعتیاد آموزش دیدند.

منبع: ایرنا
: برای دریافت مشاوره درباره 98 درصد جامعه از اعتیاد به مواد مخدر پاک هستند. نظر شما چیه؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «98 درصد جامعه از اعتیاد به مواد مخدر پاک هستند. نظر شما چیه؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید