کد مطلب: 4713 درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
برنامه نود 1392/6/11 ، از خلعتبری تا شهرآورد تهران

برنامه نود 1392/6/11 ، از خلعتبری تا شهرآورد تهران

دوشنبه شب 11 شهریور 1392، طبق روال هر هفته برنامه نود، پربیننده ترین برنامه سیما روی آنتن شبکه سوم سیما رفت. در...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

دوشنبه شب 11 شهریور 1392، طبق روال هر هفته برنامه نود، پربیننده ترین برنامه سیما روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

در این برنامه عادل فردوسی پور دو سوژه مهم را در نظر گرفته بود. ابتدا ماجرای ثبت قرارداد محمد رضا خلعتبری با باشگاه پرسپولیس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از آن، آیتم هایی در خصوص دربی روز جمعه پخش شد.

 

نصیرزاده: خلعتبری می تواند بازی کند

کارشناس داوری فوتبال کشور گفت: خلعتبری بدون آی تی سی از ایران به امارات رفته است. فدراسیون امارات هم طبق قانون بعد از 15 روز از حضور خلعتبری در امارات، آی تی سی خلعتبری را صادر کرده است. از طرفی فصل نقل و انتقالات هر کشوری باید به فیفا اعلام و ارسال شود.  

هوشنگ نصیرزاده درباره ماجرای قرارداد خلعتبری با پرسپولیس گفت: در حال حاضر طبق کاغذی که در اختیار باشگاه پرسپولیس است، این کاغذ می گوید که خلعتبری در تاریخ 13 تیر قرارداد خود را فسخ کرده است و مشکل قانونی این بازیکن حل شده است.  

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در این لحظه فردوسی پور اعلام کرد که حضور خلعتبری در ایران کار مبارکی است اما نباید مردم را جیگر فرض کنند و فکر کنند که هیچ کس هیچ چیز نمی فهمد. همه می دانند که قرارداد خلعتبری در 13 تیر فسخ نشده است.  

ماجدی: استقلال قطعا برنده دربی است 

سرپرست باشگاه استقلال گفت: تبریک می گویم به آقای خلعتبری که در لیگ جعلی امارات بازی نکرد. اما حضور خلعتبری در ایران نباید به این ختم شود که قانون ایران را به شکل جعلی درآورد.  

میرشاد ماجدی که مهمان تلفنی برنامه نود بود گفت: خود خلعتبری گفته که قرارداد من بعد از تاریخی بوده که وقت نقل و انتقالات در ایران به پایان رسیده است. مگر می شود که 3 روز بعد از ثبت قرارداد فسخ قرارداد صورت گرفته شده باشد. این مسائل نشان می دهد که یک بی قانونی در حال حاضر در حال انجام است و هر 16 تیم لیگ برتری در این زمینه ضرر می کنند. حتی ممکن است که تیم پرسپولیس هم از این نظر دچار مشکل شود.  

وی همچنین عنوان کرد: من می گویم ای کاش این مسئله برای همه یکسان باشد و همه تیم ها بتوانند بازیکنان مد نظر خود را جذب کنند. نکته ای هم هست این است که وقتی آقای خلعتبری 13 تیرماه فسخ قرارداد کرده پس چرا در 20 مردادماه آی تی سی این بازیکن صادر شده است. مگر می شود که 13 تیر قرارداد فسخ و 20 مرداد آی تی سی صادر شود.  

ماجدی در پایان در پاسخ به پیش بینی بازی روز جمعه سرخابی ها اظهار داشت: استقلال قطعا پیروز بازی روز جمعه خواهد بود. 

شیرازی : خلعتبری می تواند بازی کند 

رئیس هیئت فوتبال استان تهران عنوان کرد: آقای نصیرزاده خیلی شفاف مسائل مربوط به خلعتبری را مطرح کرد و دیگر نیاز به توضیح من نیست.  

حبیب الله شیرازی گفت: طبق نامه ای که باشگاه عجمان به ما داده، مشخص شده که قرارداد آقای خلعتبری 13 تیرماه فسخ شده و این بازیکن با این تفاسیر می تواند برای پرسپولیس بازی کند.  

شیرینی: پاسخ استقلال را در زمین می دهیم 

سرپرست باشگاه پرسپولیس خطاب به پرسپولیس گفت: آقای فردوسی پور من از شما این سوال را دارم که آیا شما دوست دارید خلعتبری برای پرسپولیس بازی کند یا نه. در این لحظه فردوسی پور پاسخ داد من دوست دارم قانون برای همه تیم ها رعایت شود.  

سعید شیرینی مطرح کرد: صدور آی تی سی آقای خلعتبری یک شرط داشته و این بوده که فلان رقم باید پرداخت می شده و آی تی سی این بازیکن صادر می شده است. عجمان قرارداد این بازیکن را فسخ کرده بود ولی صدور آی تی سی او را نگه داشته بود.  

وی همچنین اظهار داشت: به نظر من باید از آقای خلعتبری بابت بازگشت به ایران تشکر و تقدیر شود که این بازیکن نام ایران و خلیج فارس را پاس داشته است. من باز هم می گویم قرارداد خلعتبری با پرسپولیس کاملا قانونی بوده است. 

شیرینی در پاسخ به این سوال که چه کسی برنده بازی روز جمعه خواهد شد، گفت: تلویزیون جای کری خواندن نیست و ما در زمین خودمان را نشان می دهیم.  

رحیمی: منت سر خلیج فارس نگذارید

رحیمی مدیر عامل باشگاه سپاهان هم مهمان تلفنی برنامه نود بود و گفت: من خیلی خلاصه حرف می زنم،بنده احترام خاصی برای شخص خلعتبری قائلم و کارش را تحسین می کنم اما باید بگویم که رضایت نامه او را من صادر کردم.آقایان،کاری را که کرده اید منتش را سر خلیج فارس نگذارید.خلعتبری اگر در لیگ امارات بازی نمی کرد در نهایت یک سال محروم می شد،اما می توانستیم به او هم همان پولی را بدهیم که به کشتی گیران و بقیه ورزشکاران می دهیم.آقایان خلیج فارس را فروخته اند و مدام می گویند خلیج فارس.بنده شخصا حاضر نبودم تا یک دلار هم به عجمانی ها بدهم.همین الان هم ایران می تواند به فیفا شکایت کند که چرا اماراتی ها این نام جعلی را برای لیگ شان انتخاب کرده اند.

سردار آزمون: دوست دارم پرسپولیس دربی را ببرد

لژیونر ایرانی حاضردر لیگ روسیه مهمان ویژه برنامه نود بود و گفت: وقتی 15 سال داشتم به تیم ملی جوانان والیبال انتخاب شدم اما یک هفته قبل از اردوی تیم ملی به تیم فوتبال رفتم و در آن دوران دفاع و دروازه بودم. در حال حاضر هم پشت مهاجم و مهاجم بازی می کردم. اما پشت مهاجم را بیشتر دوست دارم. 

سردار آزمون درباره نحوه لژیونر شدنش گفت: یک تورنمنت در روسیه برگزار شد که من درآن مسابقات با 7 گل آقای گل شدم. در آن زمان مسئولان روبین کازان من را دیدند و با من صحبت کردند. 

وی در ادامه عنوان کرد: بعضی از مسئولان تیم اینتر هم بازی های من را دیدند اما چون با روبین کازان صحبت کرده بودم، در این تیم ماندم

این بازیکن ایرانی حاضر در لیگ روسیه خاطر نشان کرد: الان 18 سال دارم. از قیافه من هم مشخص است که بچه ام. مدل موهایم هم به خاطر علاقه خاصی که به علی بابا داشتم اینگونه کردم. 

وی همچنین افزود: الگوی من در ایران علی دایی است و معتقدم که قدر ایشان را نمی دانیم. از طرفی هم ارادتی به آقای قلعه نوئی دارم که مربی من بود. 

سردار آزمون گفت: پرسپولیس من را می خواست و آقای رویانیان هم زحمت کشید تا من را جذب کند اما من روبین کازان را انتخاب کردم. 

بازیکن تیم روبین کازان اظهار داشت: دوست دارم پرسپولیس بازی دربی را ببرد و فقط به خاطر علی دایی. اما من خودم طرفدار هیچ یک از این دو تیم نیستم. 

آی تی سی خلعتبری فردا صادر می شود

مدیر عامل پرسپولیس خبر داد: آی تی سی خلعتبری صبح روز سه شنبه صادر می شود و این مسئله در اختیار بنده و آقای رحیمی و هیچ کس دیگر نبوده و کاملا بر اساس قانون بوده است. 

محمد رویانیان اظهار داشت: پیشکسوتان برنامه نود خیلی ناراحت بودند از اتفاقاتی که در برنامه امشب نود افتاده است. آقای رحیمی باید بداند که ما از عجمان خلعتبری را خریده ایم نه اینکه بخواهیم کسی را بفروشیم یا خلیج فارس را بفروشیم. دوما باید بدانیم که خلیج فارس را کسانی نگه داشتند که خیلی از ماها باارزش تر بودند. 

وی در ادامه افزود: من از خیلی وقت پیش ها بدنبال خلعتبری بودم. آقای رحیمی به کل باشگاه پرسپولیس و به شرافت ما توهین کرده است. آقای رحیمی از سوی هواداران سپاهان تحت فشار است. 

رویانیان گفت: ما کارهایی کردیم که خلعتبری را ممنوع الخروج کنیم و در امارات وی را ممنوع الورود کنیم. اما دیدیم این بازیکن ضربه می خورد. آن زمان عجمان از ما 1200 دلار می خواست. بعدها هم خلعتبری از ما پول زیادی می خواست. اما بعد از انکه نام لیگ جعلی را روی این تیم گذاشتند خلعتبری خواست که به هر شکلی شده حتی رایگان به ایران بازگردد. عجمان هم 400 هزار دلار تخفیف داد. 

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: 7 بازیکن در استقلال و سپاهان هستند که بالای یک میلیارد و هفتصد میلیون گرفته اند. من مثل آقای رحیمی نیستم که از پول کارگران شرکت فولاد در فوتبال خرج کنم. 

رویانیان در پایان در خصوص نتیجه دربی روز جمعه عنوان کرد: بازی را انشالله می بریم. 

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «برنامه نود 1392/6/11 ، از خلعتبری تا شهرآورد تهران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?