کد مطلب:  53218 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
90 درصد از اینترنت دانشگاه‌ها رایگان شد

90 درصد از اینترنت دانشگاه‌ها رایگان شد

رئیس کارگروه سیاست گذاری و نظرات تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم گفت: براساس نامه ارسالی وزارت ارتباطات از هفته گذشته 90 درصد اینترنت دانشگاه‌ها رایگان شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
90 درصد از اینترنت دانشگاه‌ها رایگان شد - 90% of universities internet are free
90 درصد از اینترنت دانشگاه‌ها رایگان شد - 90% of universities internet are free
90 درصد از اینترنت دانشگاه‌ها رایگان شد - 90% of universities internet are free

به گزارش آسمونی : علی اکبر صفوی، رئیس کارگروه سیاست گذاری و نظرات تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم و عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز درباره آخرین وضعیت رایگان شدن اینترنت دانشگاه‌ها، گفت: وزارت ارتباطات هفته گذشته نامه‌ای به ما ابلاغ کرده و خبر داد 90 درصد اینترنت مصرفی دانشگاه‌ها رایگان شده است.

او در ادامه با بیان اینکه معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد رایگان شدن اینترنت دانشگاه‌ها انجام شده است، ادامه داد: فقط توصیه ما این است که وزارت ارتباطات این نامه رایگان شدن را منتشر کند.صفوی ادامه داد: در شروع سال نو لیستی از دانشگاه‌ها به اپراتور‌ها ارسال شد، اما بعد از این تاریخ، به دلیل اینکه تعداد کلاس‌های مجازی دانشگاه‌ها افزایش پیدا کرد طبیعتا آی‌پی‌ها نیز بیشتر شد، اما به این دلیل که تعداد زیادی از دانشگاه‌ها در ابتدای سال و اعلام رایگان شدن اینترنت اطلاعات آی‌پی‌های خود را برای ما ارسال نکرده بودند این رایگان شدن اعمال نشد. لیست کامل دانشگاه در دهه اول اردیبهشت ماه به وزارت ارتباطات اعلام شد.

رئیس کارگروه سیاست گذاری و نظرات تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم گفت: حدود 33 درصد از‌ کل ای پی ‌های دانشگاه‌ها (50 آی پی) تا در 5 روز اول فروردین به وزارت ارتباطات ارسال شد و اینترنت آن‌ها در همان زمان رایگان شد. لیست حدود 67 درصد دیگر که شامل حدود 990 آی. پی از دانشگاه‌های باقی مانده بود هم تا 10  اردیبهشت به وزارت ارتباطات ارسال شد و مسئولان این وزارتخانه هفته گذشته به ما اعلام کردند که اینترنت 90 درصد دانشگاه‌ها به طور کامل رایگان شده است.دانشگاه‌ها برای اطلاع از اینترنت رایگان با اپراتور‌های خود مکاتبه کنند

او در ادامه تاکید کرد: دانشگاه‌ها برای اطلاع از اعمال اینترنت رایگان باید با اپراتور‌های خود مکاتبه کنند تا مشخص شود اینترنت رایگان برای آن‌ها اعمال شده است یا خیر.

لاز به ذکر است؛ وزارت علوم در دهه اول اردیبهشت ماه جدیدترین لیست آی‌پی‌های دانشگاه‌ها را برای رایگان شدن اینترنت به وزارت ارتباطات ارسال کرد که مجموع 770، آی‌پی را شامل می‌شود. از این تعداد، 374 مورد آن مربوط به دانشگاه‌های دولتی، 283 مورد مربوط به دانشگاه‌های غیرانتفاعی، 30 مورد مربوط به دانشگاه پیام نور، 30 مورد مربوط به دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای و 50 مورد مربوط به جهاد دانشگاهی است.

نظر خود را درباره «90 درصد از اینترنت دانشگاه‌ها رایگان شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید