کد مطلب: 2658 درج نظر
9 تکنیک برتر طراحی داخلی

9 تکنیک برتر طراحی داخلی

  1- با استفاده از رنگ ها جو مورد نظر خود را در اتاق ایجاد کنید.  رنگ های فعال شامل زرد، نارنجی و قرمز هستند....
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

1- با استفاده از رنگ ها جو مورد نظر خود را در اتاق ایجاد کنید.

 رنگ های فعال شامل زرد، نارنجی و قرمز هستند. از آنجایی که این رنگ ها پرانرژی هستند و جوی شاد و مثبت به اتاق می دهند، بهتر است در اتاق هایی استفاده شوند که برای دور هم بودن و تفریح مورد استفاده قرار می گیرند. لیمویی و طلایی عنصر خلاقیت را به محیط اضافه می کنند و به همین دلیل برای آشپزخانه و اتاق کار مناسب هستند. رنگ های سرد مانند آبی، سبز و بنفش حالت آرام بخش دارند بنابراین بهتر است در اتاق خوب و دستشویی به کار بروند. رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی نقشی مهم دارند چون به آسانی با سایر رنگ ها ترکیب یا آمیخته می شوند. 

2- بیش از حد به مد توجه نکنید.  

از پارچه ها، وسائل و مبلمانی استفاده کنید که با سلیقه خودتان سازگار هستند و شما را خوشحال می کنند. بنابراین سلیقه دیگران را به سلیقه خودتان ترجیح ندهید و از رنگ هایی استفاده کنید که دوستشان دارید. 

3-اگر با روش های ترکیب رنگها آشنا نیستید از یک رنگ استفاده کنید.

طرح های تک رنگی هم کار شما را آسان می کنند  و هم ظاهری منسجم تر به اتاق می دهند. ضمن اینکه به راحتی می توان وسائل جانبی مختلف را در کنار آنها قرار داد. 

4- سادگی اتاق را حفظ کنید.

یادتان باشد که نباید از بیشتر از دو یا سه رنگ استفاده کنید. اگر تنها از یک رنگ استفاده می کنید می توانید درجه و عمق رنگ را کم و زیاد کنید. اگر از یک رنگ مکمل استفاده می کنید رنگ های متضاد را درکنار هم استفاده کنید. 

5- از رنگ دیوار به عنوان پس زمینه استفاده کنید. 

انتخاب رنگ دیوار آسان نیست ولی نکته اصلی آن این است که رنگ دیوار باید با چیزهای دیگر همراه باشد. دیوار را پس زمینه ای در نظر بگیرید که شایر چیزها، مثلا مبلمان و وسائل تزئینی، به آن اضافه می شوند.

6- درها، پنجره ها و سقف را با استفاده از رنگ ها برجسته تر نشان  دهید. 

اکثر افراد مایلند از رنگ سفید استفاده کنند ولی فراموش نکنید که سفید گاهی با بعضی رنگ ها  بیش از اندازه تضاد دارد و حتی می تواند باعث شود که سایر رنگ ها جذابیت خود را تا حدی از دست بدهند. 

7- از مایه رنگ هایی با غلظت و عمق یکسان استفاده کنید. 

بیشتر رنگ ها اگر از عمق یکسان برخوردار باشند می توانند در کنار هم به کاربروند. برای لحظه ای رنگ ها را فراموش کنید و تصور کنید که رنگ ها سایه های متفاوت خاکستری هستند، بعضی روشن تر و بعضی تیره تر.

8- در نقاشی  آپارتمان های قدیمی تر بیشتر دقت کنید.

برای پنهان کردن ناهمواری ها و معایب دیوارهای قدیمی لازم است  دیوارها به درستی و با دقت رنگ شوند.

9- تعادل را رعایت کنید.

رنگ های به کار رفته روی دیوارها  و همچنین وسائل اتاق باید از تعادل برخوردار باشند. وسائل را به گونه ای بچینید که با هم هارمونی ایجاد کنند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «9 تکنیک برتر طراحی داخلی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?