کد مطلب: 55514 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حمایت 81 برنده جایزه نوبل از نامزدی بایدن

حمایت 81 برنده جایزه نوبل از نامزدی بایدن

هشتاد و یک برنده جایزه نوبل روز چهارشنبه با انتشار نامه‌ای از نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کردند.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از یورونیوز، امضاکنندگان این نامه از آمادگی نامزد حزب دموکرات برای «شنیدن نظر کارشناسان» و رجوع به «علم» برای یافتن راه حل برای مشکلات ستایش کرده‌اند. آنها همچنین بر لزوم انتخاب فردی که تصمیمات خود را براساس داده‌های علمی اتخاذ می‌کند، تاکید کرده‌اند.

این نامه به امضای ۸۱ برنده جایزه‌های نوبل شیمی، پزشکی و فیزیک رسیده است. حمایت آنها از جو بایدن در حالی صورت می‌گیرد که از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده و رقیب جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به دلیل نحوه مدیریت بحران شیوع ویروس جدید کرونا انتقادات زیادی شده است.

داده‌های دانشگاه جان هاپکینز در آمریکا نشان می‌دهند که تاکنون بیش از شش میلیون نفر از مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور شناسایی شده‌اند. از این تعداد بیش از ۱۸۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. جو بایدن پیش از این ضمن انتقاد از عملکرد دونالد ترامپ در زمینه مبارزه با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹»، از او خواسته بود تا به نظر «کارشناسان پزشکی» گوش فرا دهد.

دونالد ترامپ پیش از این از مصرف داروی هیدروکسی کلروکین برای پیشگیری از ابتلا به «کووید ۱۹» و درمان این بیماری همه گیر حمایت کرده بود. این در حالی است که نتیجه پژوهش‌های علمی طی ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که این دارو تاثیری بر بهبود حال مبتلایان به ویروس جدید کرونا ندارد.

همه گیری نوع جدید ویروس کرونا تنها مورد اختلاف بین رئیس جمهوری ایالات متحده و دانشمندان نیست. دونالد ترامپ طی سال‌های گذشته به دفعات گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی را زیر سوال برده است.

او همچنین در سال ۲۰۱۷ تصمیم به خروج آمریکا از پیمان پاریس گرفت. این توافق در سال ۲۰۱۵ برای مقابله با تغییرات آب و هوایی امضا شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «حمایت 81 برنده جایزه نوبل از نامزدی بایدن»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 4 = ?