کد مطلب:  32545 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
80 درصد باغات استان تهران دچار سرمازدگی شد

80 درصد باغات استان تهران دچار سرمازدگی شد

به گزارش آسمونی:استاندار تهران گفت: در روزهای پایانی فروردین‌ماه امسال به علت اُفت شدید دمای هوا بیش از 80...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
80 درصد باغات استان تهران دچار سرمازدگی شد
80 درصد باغات استان تهران دچار سرمازدگی شد


به گزارش آسمونی:استاندار تهران گفت: در روزهای پایانی فروردین‌ماه امسال به علت اُفت شدید دمای هوا بیش از 80 درصد باغات استان دچار سرمازدگی شده و خسارت دیده‌اند.

محمدحسین مقیمی امروز در نشست بررسی راهکارهای کمک به کشاورزان زیان‌دیده استان تهران، با اشاره به ضرورت پیشگیری از وقوع خسارت سرما در باغ‌های استان در آینده اظهار داشت: در روزهای پایانی فروردین‌ماه امسال به علت اُفت شدید دمای هوا بیش از 80 درصد باغات استان دچار سرمازدگی شده و خسارت دیده‌اند که این آسیبی جدی در بخش کشاورزی استان به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: با توجه به برآورهایی اولیه که کارشناسان و مسئولان ذیربط در حوزه کشاورزی در باغات شهرستان‌های پردیس، تهران، دماوند، شمیرانات، فیروزکوه و ملارد داشته‌اند، در مجموع بالغ بر 16 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی و باغات استان بر اثر سرما دچار آسیب شده‌ و از بین رفته‌اند.

استاندار تهران سپس با اشاره به میزان اراضی کشاورزی برخوردار از بیمه افزود: متأسفانه تنها 10 درصد از باغات که دچار خسارت شدید ناشی از سرما شده‌اند، بیمه بوده‌اند، به عبارتی از 30 هزار هکتار باغات، تنها حدود 3 هزار هکتار آن بیمه داشته‌اند.

مقیمی در پایان خاطرنشان کرد: گزارش تکمیلی پس از پالایش و انجام مراحل نهایی ارزیابی خسارت اعلام می‌شود که به دنبال تعیین دقیق میزان سخارات وارده تلاش می‌کنیم تا در زمینه جبران این خسارت‌ها اقدامات و پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

منبع: تسنیم
: برای دریافت مشاوره درباره 80 درصد باغات استان تهران دچار سرمازدگی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «80 درصد باغات استان تهران دچار سرمازدگی شد» در کادر زیر بنویسید :

4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید