کد مطلب: 31920 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کلاهبرداری 8 میلیاردی با جابجایی دستگاه کارتخوان در اداره بنادر و دریانوردی

کلاهبرداری 8 میلیاردی با جابجایی دستگاه کارتخوان در اداره بنادر و دریانوردی

???????????????????????????????????? به گزارش آسمونی:فرمانده انتظامی استان از دستگیری افرادی خبر داد که با جابجایی دستگاه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
????????????????????????????????????

به گزارش آسمونی:فرمانده انتظامی استان از دستگیری افرادی خبر داد که با جابجایی دستگاه کارتخوان در اداره بنادر و دریانوردی، مبلغی به میزان 8 میلیارد و 600 میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عزیزاله ملکی گفت:در پی دریافت پرونده ای از یگان حفاظت اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان مبنی بر کلاهبرداری از این اداره،، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که فرد یا افرادی ناشناس با جابجایی دستگاه کارتخوان که به وسیله آن هزینه بارگیری و تخلیه بار از کشتی توسط صاحبان بار یا نمایندگان آنها به حساب دولت واریز می شود،مبلغی به میزان 8 میلیارد و 600 میلیون ریال را کلاهبرداری کرده اند.

این مقام انتظامی اذعان داشت: متهمان با شناخت قبلی از نحوه پرداخت هزینه بار ، محل قرار گرفتن دستگاه کارتخوان و مواد درج شده بر روی رسید دستگاه (نام پذیرنده و ...) با برنامه قبلی اقدام به افتتاح حساب و اخذ دستگاه کارتخوان با مدارک مجعول کرده و در موقعیت مناسب دستگاه جعلی را با دستگاه اصلی جابجا و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان کرده و با خرید طلا و ارز از طلافروشی و صرافی ها مال تحصیل شده را تبدیل کرده اند.

سردار ملکی تصریح کرد: در این راستا تمامی اسناد و مدارک مربوط به اقدامات انجام شده متهمان برای انجام کلاهبرداری و تبدیل مال حاصله ، شناسایی و پس از انجام بررسی اولیه و تایید موارد اعلامی مراتب جهت کسب تکلیف و اتخاذ مجوزهای لازم به مقام قضائی گزارش شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی اعضاء 5 نفره این باند را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی تمامی متهمان را دستگیر کردند

وی با اشاره به اینکه نیمی از طلاها و ارزهای خریداری شده به مبلغ 5 میلیارد ریال از متهمان کشف شده است، اذعان داشت: متهمان پس از انجام بازجویی اولیه به بزه انتسابی معترف و هریک نقش خود را در کلاهبرداری انجام شده توصیف و بازگو کردند.

سردار ملکی در پایان خاطرنشان کرد: متهمان پس از تکمیل تحقیقات و اقرار به بزه انتسابی به همراه پرونده به مقام قضائی معرفی و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان مرکزی شهرستان بندرعباس معرفی شدند.

منبع: شبستان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «کلاهبرداری 8 میلیاردی با جابجایی دستگاه کارتخوان در اداره بنادر و دریانوردی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?