مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  51571 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
70 نمونه مشکوک از گیلان به تهران ارسال شد

70 نمونه مشکوک از گیلان به تهران ارسال شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ارسال 70 نمونه مشکوک از استان به تهران خبر داد و گفت: بیش از این 70 هزار نفر از افرادی که وارد استان شدند مورد پایش و غربالگری قرار گرفتند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
70 نمونه مشکوک از گیلان به تهران ارسال شد - 70 suspicious samples from Gilan were sent to Tehran
70 نمونه مشکوک از گیلان به تهران ارسال شد - 70 suspicious samples from Gilan were sent to Tehran
70 نمونه مشکوک از گیلان به تهران ارسال شد - 70 suspicious samples from Gilan were sent to Tehran

به گزارش آسمونی : ارسلان سالاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که عصر امروز با موضوع پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد با اشاره به فعالیت سی ساله دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: این دانشگاه با بدهکاری بالغ بر 600 میلیاردی و کسری 200 میلیاردی روبروست.

وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای زیرساخت های لازم نیست زیرا قدمت بیمارستان های این دانشگاه بالای 50 سال است تصریح کرد: در بخش تجهیزات هم کمبودهای داریم که برای نمونه دستگاه سی تی اسکن در سطح رشت فقط در بیمارستان پورسینا وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص مشکلات دانشگاه علوم پزشکی در زمینه کمبود تجهیزات پزشکی و تمهیدات دیده شده برای جبران آن عنوان کرد: سه دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان های لاهیجان، آستارا و رودبار خریداری و نصب شده است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت استان گیلان در خصوص ویروس کرونا گفت: چهار مورد مثبت کرونا ویروس در گیلان شناسایی شده است که از این تعداد دو مورد متاسفانه فوت کردند.

سالاری از ارسال 70 نمونه مشکوک از استان به تهران خبر داد و گفت: پیش از این 70 هزار نفر از افرادی که وارد استان شدند مورد پایش و غربالگری قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: با اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا جدید، تمهیدات لازم در سطح استانی دیده شده است.سالاری با بیان اینکه کرونا یک بیماری مشترک میان انسان و حیوان است افزود: در طی زمان های اخیر شش نوع ویروس کرونا در دنیا داشتیم که عامل 15 درصد سرماخوردگی‌های معمولی بود.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا جدید از طریق عطسه و سرفه، دست دادن و ماندن روی سطوح انتقال می‌یابد گفت: این ویروس روی دست تا چهار ساعت و در اجسام تا 90 ساعت می تواند زنده بماند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ویروس کرونا تا دو هفته در بدن بدون علائم می‌ماند و حتی ممکن است پس از بهبودی نیز شخص ناقل ویروس باشد افزود: این ویروس 80 درصد بصورت علائم سرماخوردگی خفیف بروز می کند و حدود 20 درصد دارای علائم حاد نیاز به بستری شدن در بیمارستان و تحت مراقبت بودن دارد.

وی با بیان اینکه میزان مرگ و میر کرونا نسبت به آنفلوانزا پایین تر است افزود: کرونا ویروس واکسن ندارد. لذا شهروندان برای جلوگیری از ابتلا به توصیه های تغذیه ای و استفاده از غذای گرم و رعایت نکات بهداشتی توجه ویژه کنند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه کرونا از طریق هوا منتقل نمی شود، ولی در فاصله کمتر از دو متر از طریق سرفه و عطسه قابل انتقال است گفت: ویروس کرونا در افراد دارای بیماری زمینه‌ای مانند بیماران دیابتی، قلبی و کلیوی بیشتر خطرناک است.

سالاری با بیان اینکه بیمارستان های استان در حالت آماده باش قرار دارند گفت: هر بیمار مشکوک در شهر خود بستری و تدابیر لازم برای آنها دیده خواهد شد.وی ادامه داد: در این راستا نیز بیمارستان رازی از 100 تخت به 150 تخت برای بیماران مراقبت های ویژه تجهیز خواهد شد.

سالاری با بیان اینکه بعد از سنجش بار شیوع بیماری در استان در خصوص تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تصمیم گیری خواهد شد: استفاده از دستگاه تایمکس در ادارات برای مدتی کنسل می شود.

وی از توزیع 100 هزار وسایل حفاظت شخصی در بیمارستان‌های استان برای کادر درمانی خبر داد و گفت: 27 درخواست بهداشتی به استاندار و دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با ویروس کرونا داده شده که از جمله آنها 20 دستگاه شوک، 200 هزار ماسک فیلتر دار و دستکش و ... است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 70 نمونه مشکوک از گیلان به تهران ارسال شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «70 نمونه مشکوک از گیلان به تهران ارسال شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید