کد مطلب:  4077  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
7 ماده شگفت انگیز برای ناخن

7 ماده شگفت انگیز برای ناخن

  1- روغن حمامیك دوم پیمانه روغن حمام را با یك دوم پیمانه آب مخلوط كنید و به مدت 30 ثانیه در مایكروویو با درجه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

1- روغن حمام
یک دوم پیمانه روغن حمام را با یک دوم پیمانه آب مخلوط کنید و به مدت 30 ثانیه در مایکروویو با درجه حرارت بالا گرم کنید. سپس محلول را در یک ظرف گود بریزید و انگشتان خود را به مدت 10 الی 15 دقیقه در آن قرار دهید تا پوست دور ناخن نرم شود. بعد از خشک کردن به وسیله سنگ‌پا، پوست دور ناخن یا پینه‌ها را صاف کنید. سپس کرم دست را روی آن‌ها بمالید تا خوب جذب شود.

 

2- روغن کرچک
این روغن سرشار از ویتامین E است. اما فقط کافی است که به مدت سه ماه روزانه مقداری کمی ازاین روغن را روی پوست دور ناخن بریزید و ماساژ دهید تا ناخن‌ها و پوست دور آن‌ها سالم شوند.

 

3- لیمو
بدون کمک مانیکوریست، ناخن‌های خود را به زیبایی بیارایید و آن‌ها را تقویت کنید. آب نصف لیمو را با یک پیمانه آب گرم مخلوط کنید و نوک انگشتان خود را به مدت پنج دقیقه در آن بخیسانید. بعد از صاف کردن پوست دور ناخن، کمی پوست لیمو روی تمام قسمت‌های ناخن بمالید.

 

4- اسپری آشپزی
اگر عجله دارید که لاک ناخن شما سریع خشک شود، کافی است از یک اسپری آشپزی استفاده کنید. این اسپری می‌تواند مرطوب کننده خوبی برای دستان شما باشد. بعد از استفاده کمی صبر کنید تا خشک شود.

 

5- مایونز
برای تقویت و افزایش جذابیت ناخن‌ها، هرازگاهی آن‌ها را در یک ظرف مایونز فرو ببرید و حدود پنج دقیقه بگذارید بماند، سپس با آب گرم بشویید.

 

6- وازلین
اگر در منزل مانیکور می‌کنید، مرتب و تمیز لاک زدن برای شما مهم است، وازلین کمک می‌کند تا شما خیلی حرفه‌ای این عمل را انجام دهید. مقداری از آن را دور ناخن خود بمالید، در چنین حالتی اگر لاک، دور ناخن شما بریزد به راحتی با دستمال پاک می‌شود.

 

7- سرکه
می‌توانید پوست دور ناخن خود را قبل از مانیکور کردن با خیساندن انگشتان خود در یک ظرف حاوی سرکه سفید رقیق نشده به مدت پنج دقیقه نرم کنید. اگر ناخن‌های خود را پیش از لاک زدن با سرکه مرطوب کنید، لاک برای مدت طولانی تری کیفیت خود را حفظ می‌کند.

: برای دریافت مشاوره درباره 7 ماده شگفت انگیز برای ناخن فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «7 ماده شگفت انگیز برای ناخن» در کادر زیر بنویسید :

3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید