کد مطلب: 2902 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
6 راه ساده برای محافظت از لپ تاپ شخصی

6 راه ساده برای محافظت از لپ تاپ شخصی

 اگر بخواهید مدت زمان بیش تری لپ تاپ خود را سالم نگه دارید باید به درستی از آن نگهداری و مراقبت کنید. برای...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

محافظت از لپ تاپ شخصی

1- لپ تاپ را به تخت خواب نبرید
هنگامی که لپ تاپ خود را روی تشک نرم تخت خوابتان می گذارید، راه حفره تهویه واقع در زیر لپ تاپ بسته می شود. این مساله باعث خنک نشدن لپ تاپ و آسیب رسیدن به قطعات داخلی آن می شود. بنابراین همیشه لپ تاپ خود را بر روی یک میز و ترجیحا همراه با یک پد خنک کننده قرار دهید.

2- عمر باتری لپ تاپ را مدیریت کنید
بسیاری از کاربران لپ تاپ نمی دانند که برای بهبود عمر باتری لپ تاپ، باید حداقل ماهانه آن قدر از باتری استفاده کنند تا کاملا خالی شود. این باعث افزایش عمر باتری لپ تاپ شما خواهد شد.

3- همواره بر روی لپ تاپ آنتی ویروس نصب کنید
نصب و راه اندازی آنتی ویروس برروی لپ تاپ شما نقش مهمی دارد. به خصوص اگر دائما در حال استفاده از اینترنت هستید. آنتی ویروس ها می توانند از آلوده شدن لپ تاپ شما به ویروس های مخرب نرم افزاری و سخت افزاری جلوگیری کنند.

4- صفحه نمایش لپ تاپ خود را همواره تمیز نگاه دارید
قبل از بستن لپ تاپ مطمئن شوید که صفحه کلید آن کاملا تمیز است و هیچ چیز روی آن وجود ندارد که به صفحه نمایش لپ تاپتان آسیب برساند. علاوه بر این سعی کنید روزانه صفحه نمایش لپ تاپ را با یک پاک کننده مخصوص و دستمال مناسب و نرم، از گردو غبار تمیز کنید، زیرا گردو غبار می تواند آسیب جدی به صفحه نمایش لپ تاپ شما بزند.

5- چیزهای سنگین را روی لپ تاپ قرار ندهید
قرار دادن چیزهای سنگین مانند کتاب، بر روی لپ تاپ، آن هم زمانی که بسته است، باعث می شود صفحه کلید به مانیتور فشار آورده و به آن آسیب برساند. بنابراین ترجیحا هیچ گاه جسمی را روی لپ تاپ خود قرار ندهید.

6- همیشه فیش برق را با آرامش به لپ تاپ وصل کنید
همیشه فیش برق را بسیار آرام و ملایم به لپ تاپ وصل کنید، زیرا وصل کردن با فشار آن ممکن است به شیارهای داخلی جایگاه اتصال آسیب رسانده و باعث خراب شدن لپ تاپ شود.

: برای دریافت مشاوره درباره 6 راه ساده برای محافظت از لپ تاپ شخصی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «6 راه ساده برای محافظت از لپ تاپ شخصی» در کادر زیر بنویسید :

3 + 6 = ?